Automatyczna masowa podmiana atrybutów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie wiem do końca jak nazwać opisaną niżej funkcjonalność, więc być może coś takiego już powstało.

Czy natrafił ktoś z Państwa na lispa o następującej funkcjonalności:

- chciałbym podmieniać automatycznie wiele różnych atrybutów w wielu blokach na zdefiniowane wartość atrybutów,

- miałoby to działać jak funkcja: Szukaj i zamień, z tym, że zamieniam wg zdefiniowanej listy kilka atrybutów bloku,

Przykład:

Jest wiele bloków, które mają w następujący sposób zdefiniowane atrybuty:

- atrybut1 o wartości np. A1

- atrybut2 o wartości np. A2

- atrybut3 o wartości np. A3

Chciałbym wyszukać i zamienić: A1-->B1, A2-->B2, A3-->B3. Można to zrobić przez Szukaj i Zamień, ale wtedy trzeba wpisywać każdą wartość atrybutu i na jaką ją zaminieć.

Oczywiście wartości powyżej są tylko przykładowe, atrybut może być słowem zamienianym na inne słowo. Nie mają nic wspólnego z numerowaniem.

Nie jestem pewien czy wystarczająco jasno to opisałem, prośba o pytania jeżeli coś jest niejasne.

Pozdrawiam

Edytowane przez przeryba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimś rozwiązaniem, (pewnie lepszym niż FIND) jest:

- _ATTOUT (eksport atrybutów do pliku txt)

- wczytanie pliku txt do Excela, edycja kolumny z wartościami atrybutu, zapisanie (jako tekstowy ms_dos)

- _ATTIN (import atrybutów z pliku tekstowego)

 

A jeżeli to ma być zamiana na takie same (co sugeruje Pana przykład), to najprościej zaznaczyć dany blok (np. _.QSELECT)

i zmienić wartości atrybutów w oknie Właściwości

1580713093_2020-05-2914_16_40.thumb.png.0d899040e0cee7055e0b4684963ddd9f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję za odpowiedź, może będę stosował w innych przypadkach te funkcje.Chyba jeszcze nieprecyzyjnie opisałem co chcę osiągnąć. Nie jestem pewien czy przez "wartość atrybutu" rozumiemy to samo. Przez "wartość" atrybutu mam na myśli to co wpisuję w zaznaczonym polu na rysunku.

obraz.png.2fedea73de37d725ced350ca8508a5b2.png

Przykład:

blok o nazwie np. blok1 ma atrybuty jw. np.:

ADDITIONAL: PRODUCENT1

SYMBOL: F3

 

blok o nazwie np. blok2 ma atrybuty jw. np.:

ADDITIONAL: PRODUCENT1

SYMBOL: F3

 

Występują jeszcze inne bloki o innych nazwach które również mogą mieć przypisane: PRODUCENT1 , F3.

Przykładowo chcę zamienić wszystkie występujące na rysunku PRODUCENT1 --> DOWOLNY, a F3---> G3.

Przy małej ilości robię to tak, że szukam PRODUCENT1 i robię zamień na DOWOLNY, analogicznie F3 na G3. Przy większej ilość atrybutów czynność trzeba powtarzać wielokrotnie. Jest to o tyle irytujące, że przy każdym projekcie zamieniam te same atrybuty na taką samą wartość. Gdybym korzystał z własnych bloków po prostu bym je zedytował, ale korzystam z  nakładki jednego z producentów w CADprofi. Nakładka wstawia mi urządzenia producenta1 z jego typami, ale nie mogę w projekcie wstawiać nazwy producenta, ani konkretnego typu.

Idealnie byłoby gdybym mógł ustawić listę np.

PRODUCENT1--> DOWOLNY

F3-->G3 itd.

Wczytuję taką listę i wszystko zamienia się według zdefiniowanej listy.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie