Marek-M

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Właśnie przetestowałem ZWCAD 2020 VERNUM = "2020.01.07(53615)_x64", który niestety cały czas ma problem z przesuwaniem rysunku po włączeniu wyświetlania grubości linii.

Po włączeniu wyświetlania grubości linii przesuwanie rysunku jest wyraźnie wolniejsze, tak samo jak zbliżanie i oddalanie. Przy wyłączonym wyświetlaniu grubości linii ZWCAD 2020 działa znacznie lepiej.

O ile na ZWCAD 2015+ tego opóźnienia nie zauważam, to na 2019 i 2020 jest to bardzo uciążliwe - testuję wszystkie programy na tym samym pliku DWG o wielkości ok. 105MB.

Nagrałem sobie krótki film, który chyba odzwierciedla moje problemy. Gdyby nie te spowolnienie, to przerzuciłbym się już na ZWCAD 2020 ale czasami ciężko pracować bez grubości na ekranie. Może ZWSOFT znalazłby na ten problem rozwiązanie? Czy ktoś oprócz mnie doświadcza tego problemu?

PS: Pracuję na naprawdę szybkim laptopie, więc nie jest to problem hardware, tym bardziej, że wszystkie wersje ZWCAD testuję na tej samej maszynie.

Poniżej film na Youtube:

 

Edytowane przez Marek-M
Dopisek o tym, że nie wina komputera :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

powyżej zaprezentowane objawy podobne są do tych, które opisywałem odnośnie plików zawierających znaczne ilości kreskowania (zwłaszcza, gdy kreskowanie zajmuje znaczne obszary w rysunku, np pliki zawierające PZT).
Przy wielkości plików powyżej 5.0 MB, ale z dużą ilość hatchy pliki działają dość specyficznie. Objawy podobne są do tych, które zaprezentował @Marek-M na załączonym filmie.
W wersji ZWCAD 2020 widać lekką poprawę (w odniesieniu do wersji 2018 i 2019), ale w stosunku do konkurencyjnych programów widać, że można zrobić to lepiej/wydajniej (porównywałem te same pliki, na tym samym komputerze w różnych programach CAD).

Dodatkowo zauważyłem, że słabo w takich plikach (z dużą zawartością hatchy) działa funkcja przyciągania wskaźnika do punktów charakterystycznych, zwłaszcza dotyczy to elementów w blokach. Najbardziej widać to dla funkcji  Object Snap /NEAREST. Znacznik nie  pojawia się lub pojawia się po dłuższej chwili (czasami trzeba ruszyć kursorem żeby wyświetlił się). Inne punkty charakterystyczne działają trochę lepiej, ale też widać spadek wydajności w wyświetlaniu programu.

Wystarczy wyłączyć warstwy zawierające hatche i praca na pliku wygląda zupełnie inaczej (znacznie lepiej). Przyciąganie działa bez większych problemów (z wyjątkiem Object Snap/Nearest, które dla elementów niezblokowanych działa bez zarzutu, jednak dla elementów w blokach widać pewne niedociągnięcia, zwłaszcza przy większych plikach)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie