Zasięg rzutni


metiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy istnieje jakaś zmienna, która zwiększy "zasięg" przesuwania rysunku w rzutni (komenda mspace)? Wiem, że zawsze można tworzyć nową rzutnię i ją ustawić, ale mając X elementów w jednym "typie" będące obok siebie na modelu, łatwiej jest skopiować rzutnię i przesunąć wyświetlany fragment.

pozdrawiam

Mateusz

rzutnia.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adam Klaczek napisał:

Dzień dobry,

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Czy to są rzutnie w modelu?

Czy poza widokiem w rzutni jest jeszcze coś na rysunku?

Czy wykonanie REGEN w rzutni (skrót RE) nie wystarczy?

Nie - to są rzutnie na arkuszu wydruku.

Poza widokiem w rzutni (nazwijmy go detalem) jest cała reszta projektu.

I to jest rozwiązanie - regen pomogło choć tylko dla jednej rzutni. Przy kolejnej znowu trzeba użyć tej komendy, ale przynajmniej jest to jakieś rozwiązanie. Fajnie jakby to się udało jakoś wyeliminować w miarę możliwości oczywiście.

9 minut temu, dmatusz3 napisał:

Spróbowałbym z funkcją _regen.

Można także rozszerzyć rzutnie za pomocą funkcji _VPMAX i _VPMIN.

 

Znalazłem także inne rozwiązanie - tworzę dużą rzutnię, przeskalowuje do wymaganej skali i następnie funkcją przytnij rzutnię wycinam co mi potrzebne. Fajnie jakby pojawiła się możliwość wielokrotnego przycięcia - wybierałoby się rzutnię dużą, następnie prostokątny przycinające i program sam by kopiował dużą i przycinał.

Dziękuję za informację. Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam Klaczek napisał:

Tak działa przycinanie rzutni do obiektu:

Dokładnie tak robię.

Wspomniałem tylko, że jeżeli jest taka techniczna możliwość, to fajnie jakby rozbudowali tą funkcję o możliwość wielokrotnego wycięcia jednej rzutni (na jednej rzutni, kilka prostokątnych tnących, a program automatycznie wytnie te miejsca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, metiu napisał:

I to jest rozwiązanie - regen pomogło choć tylko dla jednej rzutni. Przy kolejnej znowu trzeba użyć tej komendy, ale przynajmniej jest to jakieś rozwiązanie. Fajnie jakby to się udało jakoś wyeliminować w miarę możliwości oczywiście.

Może regenall załatwi sprawę.

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie