Zawieszanie się Zwcada


gruzin

Rekomendowane odpowiedzi

W najnowszej wersji Zwcada 2010 z 31.05.2010 (wersja angielska) zdarza mi się dosyć często zawieszenie programu. W załączonym pliku załączam zrzuty ekranu obrazujące zawieszenie się programu.

Ciekawi mnie czy komuś tez takie cuda się zdarzają? A może ktoś mi pomoże pozbyć się błędu?

ZWCAD2010error.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki Pan posiada system operacyjny?

Czy dysk Y: to dysk sieciowy?

Troszkę niepokoi mnie ścieżka dostępu do pliku, być może to stare przyzwyczajenia z UNIX.

Prosiłbym także o sprawdzenie komputera antywirusem online.

Dosyć czuły można znaleźć tutaj http://www.mks.com.pl/skaner/

Czy instalował Pan wersję z maja wykonując uaktualnienie starego programu, czy usunął Pan poprzednia wersję?

Czy występuje to na jednym pliku, czy na większej ilości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd wyskakuje mi na dwóch komputerach. na obu jest WIN XP PRO +SP3

Dysk V: jest dyskiem lokalnym (taka literę nadałem jednej z partycji). Jest on również udostępniony w sieci lokalnej.

Na obu komputerach są antywirusy (sprawdziłem dodatkowo skanerem online - nic nie znalazł)

Z tego co pamiętam to uaktualniałem Zwcada z poprzedniej wersji.

Błąd występuje na różnych plikach. Nie jestem teraz w stanie sobie przypomnieć na których ale być może jest to związane z plikami od jednego z architektów, który zapisuje wszystko w dwg wersja 2000 (nie jestem pewny czy ten błąd występuje tylko na tych plikach, nie zwracałem uwagi na to akurat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historycznie patrząc jestem przeciwnikiem aktualizacji programu poprzez instalację wersji nowszej na starszą. W przeszłości w dawnych wersjach powodowało to spore problemy ze stabilnością, ponieważ nie wszystkie biblioteki i wpisy w rejestrach zostawały aktualizowane.

Myślę, że najlepiej postąpić w taki sposób:

1. Wyciągnąć klucz sprzętowy z komputera, lub dezaktywować licencję programową

2. Odinstalować stary program

3. Uruchomić ponownie komputer

4. Zainstalować program

5. Uruchomić ponownie komputer

6. Włożyć klucz sprzętowy lub aktywować program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat używam zawsze najnowszej wersji. Przeinstalowałem Zwcady na obu stanowiskach. Za kilka dni podzielę się wnioskami (muszę poobserwować program a teraz akurat pracuję pod programami obliczeniowymi więc Zwcad musi poczekać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeinstalowaniu programu z restartowaniem kompów po odinstalowaniu zwcada oraz po instalacji programu jest prawie dobrze.

Teraz pojawia sie czasami dziwny komunikat podczas otwierania plików. Komunikat ten pojawia sie nawet na plikach które dopiero dostałem emailem i nigdy ich nie otwierałem. Komunikat wyskakuje tylko w przypadku włączania Zwcada poprzez dwukrotne kliknięcie na plik dwg. Jeżeli Zwcad jest otwarty i będę otwierał plik to komunikat się nie pokaże.

post-181-1348487293,886_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.