[ZWCAD/VBA | GRUPA] Nieprawidłowe rozbijanie grup przy kopiowaniu do nowego rysunku


e_CAD

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Chciałbym zgłosić problem związany z ZWCAD i kopiowaniem obiektów typu GRUPA.

 

Mianowicie, przy próbie skopiowania obiektu typu GRUPA utworzonego z poziomu środowiska VBA (konkretny przykład w załączniku) do nowego rysunku, obiekt ten jest przez ZWCAD rozbijany, co nie powinno mieć miejsca.

ZWCAD powinien przenieść cały i niezmieniony obiekt typu GRUPA do nowego rysunku, tak jak to robi przy kopiowaniu w obrębie jednego i tego samego rysunku.

 

Proszę o zgłoszenie do Producenta ZWCAD tego przypadku.

e-cad_przyklad.dwg

Edytowane przez e_CAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam (może się mylę) ale kopiowanie grup pomiędzy rysunkami nie było możliwe. Grupy były zawsze rozbijane. Również w Autocadzie.

Jak tworzyliśmy nakładkę do zarządzania grupami https://www.zwcad.pl/ui-szansa/group-manager.html to utworzyliśmy funkcje do wklejenia obiektów ze schowka do nowego rysunku jako grupa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z tego co pamiętam to chyba żaden program CAD nie kopiuje grup między rysunkami dwg bez rozbicia.
Sprawdzałem całkiem niedawno na AC2018 i po skopiowaniu grupy były rozbijane. Chyba, że jest jakaś zmienna, która za to odpowiada, ale wątpię.
Temat rozbijania grup w trakcie kopiowania między rysunkami był poruszany tutaj na forum kilka razy...
Jest możliwe skopiowanie grupy bez rozbicia co udowodnił mi kiedyś @dmatusz3.

Rysunek z grupą należy wczytać jako xref do docelowego DWGa, a następnie wczytany XREF zbindować. Taka operacja prowadzi to rozbicia/rozblokowania XREFA, ale o dziwo grupy pozostają 'zgrupowane'.

Alternatywnie odsyłam do posta @dmatusz3 powyżej.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za podpowiedzi i pomoc.

Jednak z XREF próbowałem już wcześniej i owszem, wstawia obiekt jako BLOK i po rozbiciu go otrzymujemy obiekt GRUPA, ale bez nazwy w wykazie grup.

 

Niemniej jednak nie jest to przeszkodą dla nakładki e-CAD Dynamiczne Zbrojenie, która widzi ten obiekt i można dalej z nim pracować. Po pierwszej edycji przy użyciu nakładki e-CAD Dynamiczne Zbrojenie nazwa tego obiektu ponownie pojawi się w wykazie grup rysunku ZWCAD.

 

Tutaj instrukcja dla użytkowników modułu e-CAD Dynamiczne Zbrojenie:

http://www.e-cad.pl/_forum/viewtopic.php?f=54&t=435

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie