Drukowanie rysunków do PDF z arkusza - krawędzie


duch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, użytkuję ZWcad w wersji 2016.10.24(10726)_x64, a mój problem jest następujący w momencie próby wydruku do pdf lub uruchomienia funkcji publikuj za każdym razem ZWcad powiększa obszar wydruku, tzn. w modelu mam ustawiony obszar wydruku np 594x840 wszystko co potrzebuję do wydruku mieści się w tym obszarze, dla ułatwienia rysuję sobie ramkę o wymiarach 594x840 ale w pełni świadomy że nie chcę jej drukować a tylko ułatwia mi ustawienie obszaru wydruku, natomiast przy próbie wydruku zarówno przy użyciu DWG to PDF, publikuj, PDFCreator czy innych programów do tworzenia PDF zawsze  zwiększa mi kartkę o 1 mm nie wiem czemu i później po publikacji, wydruku do PDF mam kartkę o wymiarach 594.1x841 zamiast 594x840. We wszystkich ustawieniach jest podany margines 0 ale to nie pomaga. Czy istnieje jakieś rozwiązanie takiego problemu? Poniżej przykład widoku w w arkuszu i po publikacji do PDF.

Widok w modelu:

image.png.9de372de2a86c1e86d20861c5a6acb26.png

Widok po publikacji:

image.png.11dacf14eb6dcec85af11c764ca501a4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu naprawienia problemu, proszę w pierwszej kolejności spróbować zaktualizować ZWCAD'a. Z tego co widzę jest to wersja ZWCAD 2017 z października 2016r. Przesyłam link do najnowszej wersji oprogramowania:

https://www.zwcad.pl/zwcad-plus-2017/zwcad-2017-sp-3-2-i-3-3.html

Wystarczy odinstalować starszą wersję i zainstalować nowszą. W nowszej wersji 2017 poprawiono między innymi drukowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ipolanski napisał:

W celu naprawienia problemu, proszę w pierwszej kolejności spróbować zaktualizować ZWCAD'a. Z tego co widzę jest to wersja ZWCAD 2017 z października 2016r. Przesyłam link do najnowszej wersji oprogramowania:

https://www.zwcad.pl/zwcad-plus-2017/zwcad-2017-sp-3-2-i-3-3.html

Wystarczy odinstalować starszą wersję i zainstalować nowszą. W nowszej wersji 2017 poprawiono między innymi drukowanie.

Dziękuję bardzo za pomoc, po aktualizacji problem naprawiony, temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.