Panel ułatwiający pracę z grupami - Group Manager


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Pracujemy obecnie nad dodatkowym panelem, który ułatwi zarządzanie grupami.

Grupy będą wyświetlane w dedykowanym panelu.

2019-10-10 11_16_21-Window.png

 

W panelu bezpośrednio możemy zmienić nazwę oraz opis grupy.

Ikony na górze panelu będą służyły do:

  • tworzenia grup,
  • rozbijania grup,
  • dodawania elementów do grupy,
  • usuwania elementów z grupy.

Całe okno wygląda w taki sposób.

group_manager_zwcad.png

 

I jeszcze krótki film o sposobie działania (tworzenie grupy, zmiana nazwy, dodanie elementów do grupy).

 

Jeśli ktoś jest chętny aby otrzymać program do testów, proszę o informacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

super narzędzie. Jeśli jest możliwość przetestowania to proszę o przesłanie programu.

Myślę, że bardzo przydatną funkcją byłoby stworzenie możliwości kopiowania grup między różnymi rysunkami DWG bez ich rozbijania.
Podejrzewam jednak, że to grubsze zmiany w samym kodzie programu ZWCAD...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuję za informacje. Nakładkę jeszcze dopracowujemy, ale myślę, że jutro lub w poniedziałek z przyjemnością podeślemy Panu wersję instalacyjną.

Niestety kopiowania grup pomiędzy rysunkami nie obsłużymy raczej w naszej aplikacji do zarządzania grupami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dmatusz3 napisał:

Witam,

dziękuję za informacje. Nakładkę jeszcze dopracowujemy, ale myślę, że jutro lub w poniedziałek z przyjemnością podeślemy Panu wersję instalacyjną.

Niestety kopiowania grup pomiędzy rysunkami nie obsłużymy raczej w naszej aplikacji do zarządzania grupami. 

Super, dziękuję. Chętnie zapoznam się z narzędziem.
Jeśli chodzi o kopiowanie to tak przypuszczałem, że to bardziej skomplikowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień  dobry,

Grupy są bardzo użyteczne ale mają kilka ograniczeń. Nnie ma poza tym mechanizmów w utrzymywaniu ich spójności między projektami.

Jednak tam gdzie kończą się możliwości grup lepiej używac bloków: 

> Jeśli chodzi o kopiowanie to tak przypuszczałem, że to bardziej skomplikowane...

Np sekwencja :

BLOCK ( tworzymy ) 
WBLOCK ( zapis na dysk )
INSERT ( ładujemy z pliku w drugim projekcie ) .
Do wyboru pozostanie jako blok lub po EXPLODE utworzenie grupy

Pozdrowienia

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JasW napisał:

Dzień  dobry,

Grupy są bardzo użyteczne ale mają kilka ograniczeń. Nnie ma poza tym mechanizmów w utrzymywaniu ich spójności między projektami.

Jednak tam gdzie kończą się możliwości grup lepiej używac bloków: 

> Jeśli chodzi o kopiowanie to tak przypuszczałem, że to bardziej skomplikowane...

Np sekwencja :

BLOCK ( tworzymy ) 
WBLOCK ( zapis na dysk )
INSERT ( ładujemy z pliku w drugim projekcie ) .
Do wyboru pozostanie jako blok lub po EXPLODE utworzenie grupy

Pozdrowienia

J.

Zdaję sobie sprawę z ograniczeń grup i wiem, że bloki dają większe możliwości (zwłaszcza bloki z atrybutami). Niepodważalną zaletą bloków jest również możliwość ich kopiowania między poszczególnymi plikami DWG bez rozbijania (co dzieje się z grupami). Oczywiście samemu można rozbić blok (jeśli to konieczne).

Zwracałem już kilkukrotnie uwagę na upierdliwość pracy z grupami przenoszonymi między różnymi rysunkami.

Korzystam z nakładki BIK i tam większość metek opisowych tworzonych jest jako grupa. Nie mam na to wpływu - takie rozwiązanie stosuje producent nakładki.
Dla mnie jako użytkownika problemem jest kopiowanie tych elementów między poszczególnymi rysunkami.
Wiem, że możliwe jest przeniesienie jednego rysunku do drugiego za pomocą wstawienia odnośnika do innego rysunku XREF MANAGER/Attach a następnie BIND. Po rozbiciu bloku grupy pozostają scalone (nierozbite). Są jednak możliwości na rozwiązanie tego problemu, tylko kopiowanie (a raczej wstawianie jako odnośnika) za każdym razem całego rysunku to upierdliwość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już program do zarządzania grupami w wersji instalacyjnej.

Przesłałem linki do osób, które wyraziły taką chęć, jeśli ktoś jest jeszcze chętny to zapraszam.

W tej wersji wprowadziliśmy kilka zmian, w szczególności w edycji w tabeli:

Oto przykładowa lista grup jaka jest dostępna w rysunku. Grupy wyświetlają się chronologicznie według kolejności tworzenia.

46.png

 

Teraz spróbujmy zmienić nazwę grupy - po wprowadzeniu nowej nazwy i naciśnięciu klawisza ENTER pole edycji pozostaje ciągle w tej samej komórce oraz nie zmienia się kolejność grup w oknie.

107.png

 

Po ponownym otworzeniu pliku projektowego dwg grupy poukładają się już alfabetycznie.

165.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy za mną. Kilka uwag:

  1. Pierwsze testy wykazują, że nakładka powoduje częste 'wywalanie się' programu ZWCAD. Pliki dwg z dużą i bardzo dużą ilością grup (utworzone przez nakładkę BIK).
    Po dłuższej pracy, przeglądaniu grup nagle program zawiesza się a ZWSOFT wyświetla komunikat, że program zostanie wyłączony...
  2. Brak zapamiętywania ustawienia okna w programu ZWCAD. Każde włączenie programu ZWCAD powoduje, że muszę na nowo przenosić okno GROUP MANAGER w wybraną lokalizację.
  3. Przydałoby się, żeby lista rozwijalna wyświetlała ilość grup w rysunku, albo np. liczbę porządkową.
  4. Myślę, że warte rozważenia wprowadzenie mechanizmu, który prócz podświetlania grupy, która została wybrana w rysunku dwg, przewija również listę tak, że wybrany element jest widoczny na ekranie (chodzi o to, żeby nie trzeba było przesuwać suwakiem w poszukiwaniu nazwy grupy, która została podświetlona po wybraniu w rysunku).
  5. Dodawanie i odejmowanie elementów do i z grupy - tutaj uwaga do samego działanie komendy. Po wybraniu grupy i kliknięciu dodaj element do grupy, pojawia się komunikat z prośbą o wskazanie elementu - strzałka powinna zmienić się w kwadrat, który pozwala na wybranie elementu na ekranie. U mnie działa to tak, że klikam Dodaj ELEMENT, pojawia się komunikat z prośbą o wybranie elementu, wtedy muszę kliknąć w obszar modelu, dopiero strzałka zmienia się w kwadrat i pozwala wybrać element, który zostanie dodany lub ujęty do/z grupy. Trochę to mało intuicyjne, bo zazwyczaj komendy w programach CAD po wyświetleniu prośby o wskazanie elementu automatycznie gotowe są, żeby ten element wybrać.
  6. Czy dla interfejsu wstążkowego możliwe jest umieszczenie paska narzędziowego we wstążce, albo jakoś na głównej belce obok wstążek?

Jeśli chodzi o sam pomysł i ogólnie funkcje to super sprawa. Na pewno usprawnia pracę z grupami.
 

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za uwagi.Bardzo prosiłbym (jeśli jest taka możliwość) a kawałek rysunku z większą ilością grup, bardzo ułatwi nam to testowanie.

Z dokowaniem okna niestety mamy jeszcze pewien problem.

Spróbujemy jutro zmierzyć się z innymi Pana sugestiami.

Mamy też pewien pomysł jak można wykonać grupy pomiędzy rysunkami poprzez Ctrl-C i Ctrl-V, ale chcielibyśmy to zbadać jak to będzie działać i do tego celu także bardzo przydałby się nam kawałek takiego rysunku z grupami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

plik prześlę w PM.
Kolejne uwagi do nakładki:

  1. Próba zaznaczenia wszystkich elementów w pliku dwg trwa bardzo długo (przy aktywnej nakładce) lub program całkowicie wywala się... Przesyłam również raport po CRASH ERROR.
    Sprawdziłem kilka razy, na kilku plikach, wybieranie całego rysunku oknem kończy się błędem krytycznym i program jest zamykany. Wybieranie przez kombinację klawiszy CTRL+A trwa bardzo długo i zauważyłem dziwny objaw, że elementy są wybrane, ale w taki sposób jakby nie były wybrane.... (brak efektu wizualnego), pomimo tego, że program w oknie Właściwości pokazuje, że wybrane zostało kilkadziesiąt tysięcy elementów....
  2. Wybieram sobie grupę, program podświetla na liście nazwę grupy, która została wybrania. Jeśli anuluję wybór w rysunku to dobrze byłoby, gdyby na liście nazwa również była jakoś wygaszona. Obecnie nie ma znaczenia, czy grupa jest wybrana czy nie, podświetlenie nazwy zawsze jest takie samo a np. w przypadku braku wybrania grupy podświetlenie mogłoby być słabsze, lub nawet bez podświetlenia, tylko np. ramka wskazująca ustawienie znacznika na liście....
  3. Dokowanie okna - priorytet... Każde wywalenie. wyłączenie programu i wszystko do ustawienia od nowa....

Czy możliwe jest wyłączenie nakładki (dezaktywowanie) bez odinstalowania jej? Chciałbym ją dezaktywować, ale każde włącznie programu powoduje, że nakładka uruchamia się tak jakby byłą aktywna/uruchomiona...

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Chris napisał:

Czy możliwe jest wyłączenie nakładki (dezaktywowanie) bez odinstalowania jej? Chciałbym ją dezaktywować, ale każde włącznie programu powoduje, że nakładka uruchamia się tak jakby byłą aktywna/uruchomiona...

W celu wyłączenia nakładki proszę przejść do katalogu C:\Program Files\ZWSOFT\ZWCAD 2020\Support o otworzyć plik ZWCAD2020.lsp

Następnie przed linią

(vl-load-all "C:\\Szansa\\Group Manager\\2020\\PL\\Group Manager.zelx")

wpisać średniki

;;(vl-load-all "C:\\Szansa\\Group Manager\\2020\\PL\\Group Manager.zelx")

i zapisać.

Nakładka przestanie się wczytywać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazbierało się tych tematów. Dziękuję.  Kilka wygląda prosto, kilka wymaga konsultacji z ZWSOFT.

Ale chciałbym dopytać:

Dnia 14.10.2019 o 15:46, Chris napisał:

Przydałoby się, żeby lista rozwijalna wyświetlała ilość grup w rysunku, albo np. liczbę porządkową.

Proszę napisać coś więcej. Wyświetlanie ilości grup to prosta sprawa, ale po co lista rozwijalna? liczba porządkowa w dodatkowej kolumnie dla każdej grupy? też nic wielkiego, a do czego to może się przydać?

Dnia 14.10.2019 o 15:46, Chris napisał:

Czy dla interfejsu wstążkowego możliwe jest umieszczenie paska narzędziowego we wstążce, albo jakoś na głównej belce obok wstążek?

Czy dobrze się domyślam, że chodzi o to, żeby w miejsca które zaznaczyłem czerwoną strzałką wstawić ikonkę wyświetlającą panel?

ZWCAD wstążka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kruszynski napisał:
Dnia 14.10.2019 o 15:46, Chris napisał:

Przydałoby się, żeby lista rozwijalna wyświetlała ilość grup w rysunku, albo np. liczbę porządkową.

Proszę napisać coś więcej. Wyświetlanie ilości grup to prosta sprawa, ale po co lista rozwijalna? liczba porządkowa w dodatkowej kolumnie dla każdej grupy? też nic wielkiego, a do czego to może się przydać? 

Chodzi o podanie ilości grup w rysunku. Nie ma znaczenia, czy liczba ta będzie napisana u góry na belce w Menadżerze Grup, czy z boku na liście jako osobna kolumna z liczbą porządkową... Wystarczy w jednym miejscu. Taki sobie dodatek... :)

28 minut temu, kruszynski napisał:

Czy dobrze się domyślam, że chodzi o to, żeby w miejsca które zaznaczyłem czerwoną strzałką wstawić ikonkę wyświetlającą panel? 

Tak, o to chodzi.
Nie mam w tej chwili zainstalowanego dodatku, ale kojarzę, że mignęło mi coś w pasku... (chyba już po napisaniu tego postu), jeśli mylę się, to chodzi mi właśnie o to żeby można było wstawić ten element na wstążkę, zamiast paska w stylu klasycznym.

Jeszcze jedna sprawa, o której chyba nie pisałem. Przydałaby się funkcja lub jakaś zmienna, która aktywuje i dezaktywuje Menadżera. @dmatusz3 podał instrukcję jak to zrobić, ale jeśli już wprowadzacie zmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kolejną wersję (ale to chyba 9 w kolejności).

Lista zmian:

  1. Panel grup automatycznie się dokuje po lewej stronie ZWCADa.
    image.png
  2. Zoptymalizowaliśmy prędkość pracy nakładki - powinno być znacznie szybciej oraz stabilniej.
  3. Aby całkowicie  wyłączyć tabelę z grupami wystarczy zamknąć ją na krzyżyku.
    2019-10-18 08_50_42-ZWCAD 2020 Wersja profesjonalna - [PBW DOM~.dwg].png

    Ponowna aktywacja następuje po wydaniu polecenia Polecenie: GROUPMANAGER:PANEL
  4. Dodaliśmy opcje znajdowania zaznaczonej w panelu grupy na rysunku - ikona lupki
    image.png
     
  5. Na dole panelu grup wyświetla się ilość grup aktywnych w rysunku
    image.png
     
  6. Po zaznaczeniu na rysunku grupy przewija się okno panelu grup, tak aby wybrana grupa była na samej górze (jeśli to możliwe).
    image.png

 

Teraz jeszcze myślimy nad funkcją kopiującą grupy pomiędzy rysunkami.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kolejną wersję programu.

Lista zmian:

  1. zmieniliśmy wygląd ikon funkcyjnych na górze okna. Wyglądają one w taki sposób.

    group_manager-wyglad-ikon.png

    Patrząc od lewej:
  • tworzenie grup,
  • rozbijanie grup,
  • dodawanie do istniejącej grupy,
  • usuwanie z istniejącej grupy,
  • wyszukiwanie na rysunku grup,
  • wklejanie obiektów jako grupy,
  • zmiana stanu wybieralności grup.
  • dodaliśmy opcje do wklejenia obiektów ze schowka jako grupa (niestety kopiowania grup nie udało nam się jeszcze wykonać jak planowaliśmy).

 

Jeśli ktoś ma ochotę sprawdzić aplikację w działaniu to zapraszam Group Manager_x64_v2020.0.01__2019_10_21__PL.exe
Wymagany jest ZWCAD 2020 Wersja PRO.

I jeszcze kilka filmików:

Tworzenie grup.

 

Zmiana nazwy grup i opisów.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Panel ułatwiający pracę z grupami - Group Manager

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie