AUTOMATYCZNY POMIAR KĄTA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem, branża elektryczna sieci napowietrzne, na rzucie 2d mam rozrysowane polilinią sieci napowietrzne, potrzebuję obliczyć kąty pomiędzy przęsłami, czy też załamaniami linii.

Czy istnieje możliwości pomiaru automatycznego? lub też zawarcia tej "funkjcji" w atrybutach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całościowe zagadnienie jest dosyć skomplikowane, ale możemy spróbować je podzielić na mniejsze elementy.

Na początek zapewne trzeba zwymiarować segmenty polilinii oraz kąty pomiędzy nimi.

Można w tym celu użyć takiego skryptu dimpolygons.lsp (polecenie dimpolygons)

LISP pochodzi z tego forum https://forums.augi.com/showthread.php?168619-Automatically-dimension-all-sides-and-angles-of-selected-polylines-polygons&p=1335126&viewfull=1#post1335126

 

Sposób działania LISPa pokazałem na filmie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam! Czy jest jeszcze możliwość by otrzymać LISP pokazany na filmie? Działa on również w przypadku otwartej polilini? Pozdrawiam!  

P.S. Skoro jest możliwość stworzenia apki liczącej i tak już skomplikowane(przynajmniej z mojej perspektywy) zagadnienie, to na pewno można ją również rozbudować o export odległości między punktami w formie tabeli, np. Excel. Czy dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jakub napisał:

Czy jest jeszcze możliwość by otrzymać LISP pokazany na filmie? Działa on również w przypadku otwartej polilini? Pozdrawiam! 

Lisp znajduje się w tym poście poście z filmem (4 posty do góry).

 

28 minut temu, Jakub napisał:

to na pewno można ją również rozbudować o export odległości między punktami w formie tabeli, np. Excel. Czy dobrze kombinuję?

Proszę zobaczyć na program rozszerzający ZWCADa - ZWGeo - https://www.zwcad.pl/ui-szansa/zwgeo.html

Oto jeden z przykładów użycia ZWGeo.

 

Obecnie mocno zwiększamy możliwości tego programu do wspomagania pracy geodetów. Jednym z zagadnień są np. mapy WMS. O tym może Pan poczytać w tym wątku 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie