Znaki pionowe - słupki


radmis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum,

Od niedawna jestem użytkownikiem ZWTraffic_2019 i zauważyłem małą niezgodność przy wstawianiu znaków pionowych. Jeśli wstawiamy znak pionowy na pojedynczym słupku na danej warstwie, a następnie zmienimy warstwę np. z innym kolorem to zarówno słupek jak i linia odniesienia zmienia się zgodnie z nową warstwą. Jeśli jednak wstawimy znak z podwójnymi słupkami i zmienimy warstwę to linia odniesienia przyjmuje cechy nowej warstwy jednak podwójny słupek pozostaje na starej warstwie i w dotychczasowym kolorze.

Czy może ktoś to sprawdzić?

W ustawieniach ZWTraffic zauważyłem, że można ustawić warstwy: projektowany, istniejący itp, brakuje mi jednak możliwości zdefiniowania oddzielnej warstwy np. "projektowany" dla znaków pionowych i oddzielnej dla "projektowany" w oznakowaniu poziomym, podobnie też dla warstwy "istniejący".

Pozdrawiam

Radek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, radmis napisał:

podwójny słupek pozostaje na starej warstwie i w dotychczasowym kolorze.

Sprawdziłem i wyszło mi, że choć słupek pozostaje w dotychczasowym kolorze, to jest na nowej warstwie. Można tego nie zauważyć bo nie zmieni koloru. Proszę sprawdzić we właściwościach zmienionego podwójnego słupka na jakiej jest warstwie.

W takim przypadku można edytować blok (polecenie _BEDIT, lub REFEDIT ) , zaznaczyć wszystko i zmienić kolor na "ByBlock". powinno pomóc, jeśli nie, proszę przesłać przykład na adres pomoc@zwcad.pl w celu bardziej szczegółowej analizy.

Przypisywanie różnych warstw dla projektowanych znaków pionowych i poziomych to jedna z nowości jaką przygotowujemy w ZWTraffic 2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie