ZWCAD 2020 - beta


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Adam Klaczek 

Wiem że da się haczować "kilka" razy dany obiekt, jeśli to Pan miał na myśli?! ( bo nie opisał Pan na czym polega to nakładanie na siebie hatchy) natomiast   zajmuje to czas a dodatkowo może pojawiać się  problem przy zmianie jego parametrów : skali koloru etc. 

Ja odnosiłam się do v.2019 którą posiadam i tam nie ma tej funkcji.

Ponadto staramy się dorównać konkurencji a ta już ma te funkcje i ulepszenia.😃 Wygląda na to że tu już dogoniliśmy , jeszcze tylko gdyby wrócił edytor bloków dynamicznych 😉 to ja byłabym całkowicie usatysfakcjonowana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem na nieoczekiwane zachowanie wersji 2020beta. Mam rysunek z podpiętą referencją z dużą ilością annotation scale. Przy otwieraniu rysunku głównego w wersji 2019 pojawia się stosowny komunikat:

285274583_2019-05-2407_42_50-AnnotationScale-LargeNumberofScales.png.6927de4ae107e87d15de9232f30c6d6e.png

Ta sama operacja w w 2020beta powoduje zamrożenie programu. Oczywiście wyczyszczenie adnotacji problem rozwiązuje. Otwarcie bezpośrednie pliku w 2020 daje w wyniku powyższy komunikat i dalej wszystko jest OK. Wskazuje to na pewne niedomaganie przy obsłudze plików z dużą ilością adnotacji skal. 

Dodatkowo dla testów postanowiłem jeszcze sprawdzić samo podłączanie takiego pliku jako referancji i niestety 2019 i 2020 zamarza przy próbie podpięcia takiego pliku. Świadczy to o problemach z obsługą takich plików również w poprzedniej wersji. Oczywiście jak pisałem  wyczyszczenie pliku sytuację uzdrawia. W załączeniu plik do testów.

 

tmpKP00.1A.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ZWCAD 2020 beta tak samo pojawia się okno informujące o dużej liczbie skali opisowych. Być może została zaznaczona opcja do zapamiętania wyboru, ale w opcjach, w ustawianiach użytkownika można to przywrócić (zał.).

Ale faktycznie w 2020 beta, jeśli jest podpięty rysunek jako xref z dużą ilością skali opisowych, to się przycina. Zaraz to przekażemy do ZWSOFT.

2019-05-24 09_22_57.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te wszystkie opcje zaznaczone. Jak otwieram plik bezpośrednio to komunikat się pojawia i w 2019 i w 2020. Jak otwieram plik z podpiętą referencją to w 2019 ta operacja przebiega normalnie czyli jest komunikat, wciskam Yes/No i idzie dalej. W 2020 komunikatu nie ma tylko zwcad zamarza. Jak do czystego pliku podpinam referencję to obie wersie zamarzają nie pokazując żadnego komunikatu. Tylko systemowy że aplikacja ZwCAD przestała odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2019 o 08:58, BKW napisał:

4. CRTL + strzałka w edycji tekstu.
Podczas edycji tekstu  .....

 

 

6. EDYCJA BLOKU Z WIELOMA ATRYBUTAMI
Nie wiem czy to traktować jak błąd, ale na pewno za pewną "dysfunkcję".
W ZWCad 2015+ podwójne kliknięcie w atrybut zawarty w bloku wywoływał okienko z jego edycją. Następowała edycja tekstu, później ENTER, później TAB, kursor przeskakiwał na przycisk OK co pozwalało na wciśniecie ENTER i zamknięcie okna. (lub edycja tekstu, TAB, ENTER i okno się zamykało).
W ZWCad 2020 (i wcześniejsze) podwójne kliknięcie powoduje edycje edycje tekstu w atrybucie, ale po edycji tekstu trzeba 3x wcisnąć TAB, bądź ENTER + 2x TAB aby wyłączyć okienko "z klawiatury".
Jeżeli nie wytłumaczyłem tego w sposób jasny proszę o przetestowanie takiej edycji atrybutu w bloku to na pewno wszystko się wyjaśni.

7. COMMAND LINE
Przy wyciągniętym pasku komend po zamknięciu programu wraca on do niechcianej przeze mnie pozycji. Można sobie z tym jakoś poradzić ??


commandline.thumb.gif.7fc856271e79620824cd165c4aa5dce1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BKW napisał:

6. EDYCJA BLOKU Z WIELOMA ATRYBUTAMI
Nie wiem czy to traktować jak błąd, ale na pewno za pewną "dysfunkcję".
W ZWCad 2015+ podwójne kliknięcie w atrybut zawarty w bloku wywoływał okienko z jego edycją. Następowała edycja tekstu, później ENTER, później TAB, kursor przeskakiwał na przycisk OK co pozwalało na wciśniecie ENTER i zamknięcie okna. (lub edycja tekstu, TAB, ENTER i okno się zamykało).
W ZWCad 2020 (i wcześniejsze) podwójne kliknięcie powoduje edycje edycje tekstu w atrybucie, ale po edycji tekstu trzeba 3x wcisnąć TAB, bądź ENTER + 2x TAB aby wyłączyć okienko "z klawiatury".
Jeżeli nie wytłumaczyłem tego w sposób jasny proszę o przetestowanie takiej edycji atrybutu w bloku to na pewno wszystko się wyjaśni.

Zgadzam się z Panem - ten sposób działania w ZWCADZIE jest dość upierdliwy. Tak w ogóle, to dla mnie super rozwiązaniem w AC jest możliwość zamknięcia okna edycji kombinacją klawiszy CTRL+ENTER (nie trzeba wtedy przeskakiwać TABem w celu zatwierdzenie zmian). Byłoby super, gdyby ZWSoft wprowadził w ZWCADZIE taką kombinację! Nie tylko dla okna edycji atrybutów, ale również dla innych okien edycyjnych, w których zmienia się tekst i finalnie trzeba zatwierdzić zmiany.

 

18 minut temu, BKW napisał:

7. COMMAND LINE
Przy wyciągniętym pasku komend po zamknięciu programu wraca on do niechcianej przeze mnie pozycji. Można sobie z tym jakoś poradzić ??

Do Pana uwagi dodałbym jeszcze prośbę, aby ZWSOFT rozwiązał w końcu problem ze ściąganiem okien wyświetlanych na drugim monitorze, pomimo tego, że ten monitor nie jest podłączony! Znam kombinację klawiszy, która pozwala na przesunięcie okna na ekran główny, ale to kolejna rzecz, którą można rozwiązać poprzez wprowadzenie poprawek w kodzie a pomimo wielokrotnych zgłoszeń nie została rozwiązana.

 

Jeszcze jedna rzecz, na którą zwróciłem uwagi dotyczy skalowania okien dialogowych, ale w tym przypadku nie wiem czy odpowiada za to ZWCAD, czy producent nakładki BIK.
Działam na niestandardowych ustawieniach wielkości tekstu (DPI) (ustawienia systemowe WINDOWS) - zmiana tych ustawień często wpływa na nieprawidłowe wyświetlanie się tekstów w oknach dialogowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawmal napisał:

Przekazałem informacje i sugestie do ZWSOFT. Nie mogę jednak powtórzyć tej uciążliwości z paskiem poleceń, który jest odłączony od okna głównego.

Niestety, ale sytuacja z paskiem poleceń powtarza się za każdym razem gdy włączany jest ZWCad. Może ma znaczenie to, że na komputerze mam zainstalowane wersje 2015+, 2017÷2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pawmal napisał:

Warto sprawdzić uruchamiając program jako admin przez prawy przycisk myszy albo wykonać reset profilu przez zmianę nazwy katalogu pl-PL lub en-US w lokalizacji:
%appdata%\ZWSOFT\ZWCAD\2020

Niestety już wcześniej próbowałem i ta metoda nie pomaga.

 

2 minuty temu, perlon napisał:

Mam wrażenie, że położenie okna Command jest zapisywane jeżeli wyjście z programu jest z zapisem pliku. Jeżeli odrzuci się zapis pliku aktualna pozycja tego okna nie jest zapamiętywana. 

Również nie ma to znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 29.05.2019 o 09:07, BKW napisał:

7. COMMAND LINE
Przy wyciągniętym pasku ......

 

8. -HATCHEDIT
Poniżej przedstawiłem różnicę w działaniu polecenia "-hatchedit / associate" między 15+ a 20. W ZWCad 15+ wywołanie tego polecenia powoduje, że tworzenie obwiedni hatch na nowo. W ZWCad 20 kliknięcie w zamknięte pole zawarte w obwiedni hatcha powoduje "odejmowanie" tej obwiedni od obwiedni edytowanego kreskowania. Obrazowo pokazałem to poniżej.

ZWcad 15+

hatchedit_15.thumb.gif.939d6c10002359462f1135d1915cfbb8.gif

ZWCad 20
hatchedit_20.thumb.gif.82b22083148cfe5a9b25c667dca85195.gif

9. XREF
W ZWCadzie 20 brakuje przycisku "SAVE PATH" co m.in. uniemożliwia zmianę ścieżki załadowanego pliku z "FULL PATH" do "NO PATH". Pokazane jest to poniżej na wideo.
ZWCad 15

xref_15.thumb.gif.1a729bc9d3b1d73b50d14a67bb004fb1.gif

ZWCad 20
xref_20.thumb.gif.282e4ac091c0f386d4e2d66f51aff5a3.gif

10. -PURGE
Wywołanie polecenia "-PURGE / ALL........" nie jest poleceniem "kompletnym" tzn. nie usuwa zgodnie z definicją wszystkiego. (oczywiście mówimy tu o kilkukrotnym użyciu). Wywołanie ponownie polecenia "-PURGE / REGAPPS" powoduje wyczyszczenie nieusuniętych zarejestrowanych aplikacji. Nie jest to błąd 20, ale przypadłość wszystkich ZWCadów (i chyba AutoCada też). Dla mnie trochę niezrozumiała, gdyż słowo "all" z definicji powinno spowodować usunięcie WSZYSTKIEGO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2019 o 08:20, BKW napisał:

10. -PURGE

Wywołanie poleceni....

 

11. Polecenie "-LAYDEL"
Wywołanie polecenia laydel z klawiatury działa poprawnie i usuwa wpisywane warstwy.
Wywołanie polecenia z zew lispa powoduje zawieszenie się zwcada. Testowałem na kilku plikach (czystych, z dużą liczbą elementów, z małą liczbą elementów. itp.). Wcześniej oczywiście stworzyłem odpowiednie warstwy i zawarłem w rysunku elementy na tych warstwach.
Poniżej kod lsp :

(DEFUN C:tttt ()   
(command "-laydel" "t" "1" "" "" "y"
"-laydel" "t" "2" "" "" "y"
"-laydel" "t" "3" "" "" "y"
"-laydel" "t" "4" "" "" "y"
"-laydel" "t" "5" "" "" "y"))

lub

(DEFUN C:eeee ()   
(command "-laydel" "t" "1" "2" "3" "4" "5" "" "" "y"))

12. Polecenie "-LAYMRG"
Brakuje w tym polecenia możliwości wpisania nazw warstw z klawiatury ("type-it") tak jak ma to miejsce w poleceniu powyżej ("-laydel")

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie