ZWCAD 2019 SP2 - problemy z wybieraniem obiektów [rozwiązany]


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zainstalowałem tydzień temu ZWCADA 2019 SP2 i od tego momentu mam problem z niektórymi elementami tworzonymi przez nakładkę BIK.

Program nie wybiera wszystkich elementów, które zostały zaznaczone oknem wyboru. Niewybrane elementy muszę ponownie wybierać wykonując zoom in i wybierać mniejszy zakres modelu lub wybierając pojedynczo elementy. Załączam poniżej film prezentujący problem.

Elementy są odnośnikami tworzonymi przez nakładkę BIK (polecenie GRO). Tworzony jest odnośnik na podstawie odnośnika wskazanego jako wzorcowy).
Jeśli utworzę metkę opisową złożoną z grupy i odnośników to w grupie odnośnik wybierany jest prawidłowo. Jeśli natomiast rozbiję grupę, to również pojawia się problem z zaznaczaniem obiektów poprzez wybranie obszaru wyboru... Ogólnie problem dotyczy chyba obiektów typu LEADER. Raz są zaznaczana, a raz nie (zwłaszcza jeśli wybiera się większy obszar modelu)...
Dla zobrazowania problemu załączam dwa filmy oraz plik dwg z obiektami, z którymi są problemy.
Drawing1.dwg

Zwracam uwagę, że wcześniej nie miałem tego typu problemów (przed instalacją SP2). Program wybierał obiekty prawidłowo. Co gorsze dotyczy to wszystkich rysunków. Zarówno tych nowo tworzonych jak i istniejących (archiwalnych). Problem jest o tyle denerwujący, że strasznie spowalnia pracę z nakładką BIK.

 

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zauważyłem pewną prawidłowość. Jeśli zaznaczam obiekt oknem wyboru ale w taki sposób, żeby cały obiekt nie znalazł się w zakresie okna wyboru, to obiekt zostaje wybrany (obwiednia okna wyboru musi przeciąć obiekt). Jeśli jednak cały obiekt znajdzie się w oknie wyboru (obszar zielony okna wyboru elementów rysunkowych) wtedy odnośnik nie zostaje wybrany...

We wcześniejszych wersjach ZWCADA działało to bez tego typu problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

czy jest szansa, że ZWSoft szybko poprawi błąd i wypuści np. SP2.1?
Czy do wydania kolejnej wersji programu (ZWCAD 2020) nie ma co liczyć na poprawki i pozostaje powrót do SP1?

Przyznam, że w tej chwili praca jest bardzo uciążliwa ze względu na powyżej opisana przypadłość. W moim przypadku większość rysunków zawiera obiekty typu LEADER, więc ich przesuwanie/kopiowanie jest bardzo uciążliwe...

Chciałbym pozostać przy SP2 ze względu na możliwość operowania kursorami lewo/prawo w polach edycyjnych okna właściwości (wcześniejsze wersje programu nie miały tej możliwości), ale dopóki problem nie zostanie naprawiony to zmuszony jestem wrócić do SP1...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na ZWCAD 2019 SP2 - problemy z wybieraniem obiektów [rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.