Problem z uruchomieniem nakładki w ZWCAD 2019 SP2 Beta


qsek

Rekomendowane odpowiedzi

vernum 2018.12.25(40891)_x64

Windows 8.1

image.png.d11db86917cb1f94408b4374fe1404d4.png

Mam problem z uruchomieniem nakładki w w/w programie ZWCAD jak w temacie.

Przechodzę procedurę zgodnie z instrukcją: http://www.e-cad.pl/_forum/viewtopic.php?f=20&t=28

brakuje mi jedynie ostatniego kroku czyli ustawień bezpieczeństwa.

Zgodnie z instrukcją pierwszego uruchamiania w instrukcji ściągniętej z programem może pojawić się takie okienko: 

image.png.1ba7c86730ed571bd116b2ef457f5a91.png

nic takiego się nie pojawiło.

Gdy próbuje włączyć ręcznie macro przez Manage>>Applications>>VBA Manager,

następnie ładuję plik "e-cad_stal_drewno.zvb" wyskakuje okienko

image.thumb.png.8756ffb455dc1aee6bf2913178e1a4d3.png

klikam "enable macros iii zwcad informuje mnie o błędzie otwierania VBA project 

 

 

 

image.png

Edytowane przez qsek
powtórzony plik jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę sprawdzić jaką wersję VBA ma Pan zainstalowaną?

W ZWCAD proszę przytrzymać lewy ALT i wcisnąć F11.|
Otworzy się edytor VBA.
Następnie wybieram z górnego menu HELP opcję ABOUT MICROSOFT VISUAL BASIC.

Powinna być zainstalowana wersja 7.1

Sprawdziłem właśnie na ZWCAD 2019 Professional VERNUM="2018.09.13(37516)_x64" działa bez zarzutów.

Proszę spróbować przeinstalować ZWCAD, być może pomoże to wskrzesić środowisko VBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli środowisko VBA nie zainstalowało się.

Może Pan spróbować zainstalować poprzednią kompilację ZWCAD 2019 i tym samym zainstaluje się poprawnie VBA.
Następnie spróbować uruchomić nakładki w ZWCAD 2019 Beta.

Ponieważ jest to wersja Beta, musimy poczekać do oficjalnej wersji, w której zapewne Producent ZWSOFT przywróci pełną funkcjonalność ZWCAD.

 

Na poprzednich (oficjalnych) kompilacjach ZWCAD 2017, 2018, 2019 Professional nakładki e-CAD działają prawidłowo.
Dlatego zachęcam do użytkowania oficjalnych wersji ZWCAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że wszystko działa prawidłowo.

Właśnie sprawdziliśmy działanie nakładek e-CAD na najnowszej wersji ZWCAD 2019 Professional SP2 Beta (vernum = "2018.12.25(40891)_x64"), czyli na tej na której Pan próbował uruchomić. Przypuszczamy, że problem leży w Pana systemie Windows i braku możliwości uruchomienia środowiska VBA. Jeżeli zainstaluje Pan prawidłowo środowisko VBA w Windows to również nakładki się uruchomią, ponieważ korzystają one właśnie z tego środowiska w ZWCAD.

Wszystko działa poprawnie i w dodatku bardzo szybko. Mało tego, wydaje nam się, że teraz ZWCAD jest jeszcze szybszy, a nakładki e-CAD działają w nim błyskawicznie!

e-cad_zwcad_2019_sp2_beta.png

Edytowane przez e_CAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest to kwestia bezpieczeństwa w Windows 8 i być może użytkownik Windows nie ma odpowiednich uprawnień.

A czy np. w Excelu otwiera się Panu Edytor VBA? (lewy ALT + F11)

Musi Pan doprowadzić do sytuacji, w której będzie poprawnie zainstalowane środowisko VBA na Pana komputerze, czyli będzie mógł Pan wejść do Edytora VBA w ZWCAD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edytor VBA w excelu działa

po usunięciu wskazanych kluczy z rejestru nadal nie działa, ten problem mam na laptopie bo mi PC padł.

Na szczęście udało mi się postawić PC z Windows 10 i tu mi wszystko hula bez problemu, więc sprawa nie jest taka pilna.

Laptopa z problemem posiadam jednak nadal :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeżeli na Windows 8.1 doprowadził Pan do sytuacji w której po zainstalowaniu ZWCAD 32bit poprawnie zainstalowało się środowisko VBA, to proponuję teraz zainstalować ZWCAD 64bit i sprawdzić czy działa w nim środowisko VBA. Proszę spróbować nie deinstalować ZWCAD 32bit, chyba że system to na Panu wymusi. Tak czy inaczej środowisko VBA powinno pozostać w systemie Windows.

Metodologię tą dyktuję sytuacją z przeszłości, gdzie taki zabieg przy którejś z wcześniejszych wersji rocznikowych ZWCAD pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety ciężko nam jednoznacznie stwierdzić przyczynę takiego zachowania. 

Problem dotyczy starszych systemów operacyjnych Windows 7 i 8.1 i tylko niektórych komputerów z ZWCADem 64bit. Na 32 bitach wszystko działa poprawnie.

Czy rozważał Pan aktualizację systemu do Windows 10? Po tym jak wyszedł Windows 10 przez rok można było bezpłatnie się zaktualizować, później już nie.

Teraz możliwość bezpłatnej aktualizacji do Windows 10 powróciła. Ze strony Microsoftu można pobrać obraz systemu i utworzyć nośnik. Podczas instalacji nie podajemy kodu, dopiero po instalacji wpisujemy oryginalny kod licencyjny z naklejki na komputerze. System zostanie aktywowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie