bryła z powierzchni


jureko

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że utworzenie bryły z niepłaskiej powierzchni będzie niemożliwe.

Nie znam takiego sposobu w ZWCAD.

Niemniej proszę spróbować pobrać nieco inny program KOMPAS-3D.

Działa po instalacji 30 dni w pełnej wersji.

Można w nim utworzyć bryłę z powierzchni na 3 sposoby:

- poprzez wyciągnięcie szkicu do powierzchni (jak w załączonym filmie),

- poprzez przycięcie bryły powierzchnią,

- poprzez zszycie powierzchni --> powstaje wtedy bryła.

Można przejść pomiędzy ZWCAD i KOMPAs-3D w obie strony (jak na filmie) za pomocą brył ACIS (polecenie ACISIN i ACISOUT).

KOMPAS-3D można pobrać z tego adresu http://kompas-3d.pl/pobierz_program_kompas-3d.php

Jeśli miałby Pan problem, to proszę o eksport powierzchni w formacie SAT i przesalanie do mnie, zrobię z tego bryłę.

nadanie_grubosci.avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkryłem, że wyciągając wokół osi kształt powstały z płaskich figur poprzycinanych tak, żeby między nimi nie było krawędzi (uzyskuję kształt jednolity jak narysowany jedną kreską) powstaje nie bryła ale wydmuszka... tzn wygląda to jak bryła, ale twór ma tylko powierzchnie. Czy to tak ma być? Odjęcie logiczne innej bryły od czegoś takiego powoduje tragedię... a uzyskany przekrój też zadziwia.

BTW może mi ktoś wytłumaczyć różnicę pomiędzy poleceniem "płat" i "przekrój"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to poprawne.

Jeśli wyciągamy po ścieżce albo obracamy wokół osi obszar zamknięty. powstanie bryła wypełniona w środku. jeśli wyciągamy lub obracamy obszar nie zamknięty np łuk. powstaje bryła, ale nie jest ona wypełniona tylko powierzchnia.

Różnica pomiędzy funkcjami płat i przekrój jest taka, że płat dzieli bryłę - powstają dwie niezależne bryły. W przypadku funkcji przekrój bryła pozostaje taka, jak była a dodatkowo jest tworzony obiekt typu region, będący przekrojem bryły przez powierzchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.