kopiowanie między rysunkami


qsek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to zależy od ilości obiektów, ich rodzaju?

Czy występuje to po pewnym czasie, czy od razu?

Jaka jest to wersja Windows? Można to odczytać w ustawieniach - zrzut poniżej.

W ostatnich wersjach MS zmienił nieco schowek Windows, wprowadzając np. historię i synchronizacje z chmurą (klawisz Windows+V), czy ten schowek z historią macie Panowie aktywny?

Czy może macie inne programy, które zapamiętują historię schowka systemowego?

U mnie np. program Greenshot wraz z nową aktualizacją Windows zrzuca obrazek w 5 sekund (przed aktualizacją było to błysk), ale już nie potrafi skopiować do schowka poprawnie.

 

2018-12-03 16_18_10-Ustawienia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam problem Kruka z referencjami, to samo się dzieje.

Występuje to od razu.

Nie ma znaczenia ilość elementów.

W biurze mam Windows 10 więc jutro podeślę zrzutkę z ustawień systemu.

W domu dzieje się to samo. Windows 8

image.thumb.png.dca737a684d2568a8287c927012d8f94.png

greenshot'a mam zainstalowanego i w domu i w biurze, nie mam żadnych problemów z zrzutem obrazów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Wygląda, że te problemy są spowodowane rozrośniętą o różne przypadkowe elementy, listą skal w xrefach.

Można zresetować listę skal, ale otwarcie okna też jest mozolne.

Załączam lispa, który po załadowaniu i wywołaniu poleceniem RSC - zresetuje listę skal.

rsc.lsp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, Adam Klaczek napisał:

rsc.lsp

Prosilibyśmy o wywołanie tego lispa w plikach, które nie podpinają się jako xrefy i próbę podpięcia.

Sprawdzaliśmy pliki, nie dołączają się one jako xrefy również w Autocad 2019 (przerywaliśmy proces po kilku minutach).

Będziemy teraz analizować skąd bierze się tak duża lista skal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Trzeba by zdiagnozować przyczynę. Czy to jest duży rysunek? Było wykonane polecenie PURGE, _AUDIT? Proszę wkleić w pasku poleceń cały poniższy ciąg i sprawdzić:
(command "_-scalelistedit" "_r" "_y" "_e")
Jeśli to nie pomoże, proszę o przesłanie rysunku na priv z krótkim opisem występującego problemu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, qsek napisał:

bardzo dobrze pomaga aplikacja RSC, po czyszczeniu listy skal problem praktycznie znika

Nie jest to rozwiązanie problemu, bo po resecie nie kopiują się opisy z rysunku na rysunek. Poza tym takie rozwiązywanie problemów wpływa negatywnie na wydajność pracy w programie, która ze względu na inne niedoróbki jest daleka od ideału.  "Na szczęście" mam zainstalowane wcześniejsze wersje zwcada. Niestety biorąc pod uwagę, że nadal czekam na poprawę błędów zgłoszonych do wersji 2017 to jeszcze trochę sobie popracuję na starych wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że po przywróceniu listy skal, wydajność właśnie wzrasta, co jest zresztą potwierdzone przez wielu użytkowników. Od wersji 2017 zostało wprowadzonych wiele rzeczy, a w ciągu miesiąca powinno ukazać się kolejne wydanie SP2, które przyniesie kolejne usprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie