Polecenie odsuń


Parikon

Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji vernum = "2018.03.16(29562)_x64" błędnie działa polecenie odsuń. Odległość odsunięcia jest ustalana przez program "kwantowo". To znaczy tyle, że nie wiem w jaki sposób, gdyż nie odpowiada ona wpisanej wartości. Przy czym jeśli wartość odsunięcia pobiorę z rysunku to jest ok. Aktualizowałem online.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reset profilu to na nowo ustawianie potrzebnych mi rzeczy. Więc jak już mam to robić to pobrałem to co udostępnione na stronie zwcad.pl. I tutaj następne pytanie. Przy oficjalnych wydaniach windows 10 instaluje ZwCAD-a  bez ostrzeżeń. To co pobrałem wymaga przekonania Windowsa, że program pochodzi z zaufanego źródła.  Czy to jest zatem oficjalna wersja czy następna wersja Sp2 beta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pawmal napisał:

Zatwierdzenie prawym przyciskiem myszy? Proszę sprawdzić z przyciskiem Enter.

Od lat zatwierdzam PPM i działało. Jak narysuję sobie linię o długości offsetu i pobiorę długość z rysunku to odsuwa dobrze. Ale to nie oznacza, że nie zależy mi, aby działało tak jak zawsze używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak:

1. Odinstalowałem to co miałem.

2. Usunąłem profile użytkownika.

3. Zainstalowałem SP1.

4. W czystym  SP 1 sprawdziłem, że offset działa dobrze. Używając PPM jako enter.

5.  Pobrałem aktualizację online na czystym SP1.

6. Offset  nie działa prawidłowo.

Czy istnieje możliwość cofnięcia zainstalowanej aktualizacji online?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Chris napisał:

Witam,

przy włączonym DYNAMIC INPUT proszę wpisać wartość odsunięcia poprzedzając ją znakiem @. Wtedy OFFSET wykonywany jest poprawnie.

DYNAMIC INPUT jest trochę niedopracowany albo z założenia miał działać inaczej... osobiście wolałbym, żeby działał standardowo jak w AC i BC.

Nie ma to u mnie znaczenia. Przy wpisywaniu dynamicznym ZwCAD nie zmienia wartości odsunięcia jaka jest wcześniej zdefiniowana. Zresztą kolega @dmatusz3 nie używa  @  w powyżej zaprezentowanym filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Parikon przepraszam, rzeczywiście problem jest raczej z zatwierdzaniem wartości OFFSETu poprzez PPM niż ze wstawianiem brakującego znaku (@).
Jeśli zatwierdzam wartość ENTEREM to program przyjmuje ją, jeśli PPM, to już nie (oczywiście przy DYN INPUT ON).

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pomieszały informacje, spróbuję je zebrać:

  1. Jeśli wprowadzanie dynamiczne jest wyłączone to wartość offestu jest wprowadzana bez problemu zarówno klawiszem ENTER, jak i PPM.
  2. Jeśli wprowadzanie dynamiczne jest włączone to:
    1. zatwierdzanie odsunięcia klawiszem ENTER działa bez problemu,
    2. zatwierdzanie odsunięcia PPM nie jest uwzględniane - jest przyjmowany poprzedni offset ( z poprzedniego polecenia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 3.04.2018 o 14:17, dmatusz3 napisał:

Trochę się pomieszały informacje, spróbuję je zebrać:

  1. Jeśli wprowadzanie dynamiczne jest wyłączone to wartość offestu jest wprowadzana bez problemu zarówno klawiszem ENTER, jak i PPM.
  2. Jeśli wprowadzanie dynamiczne jest włączone to:
    1. zatwierdzanie odsunięcia klawiszem ENTER działa bez problemu,
    2. zatwierdzanie odsunięcia PPM nie jest uwzględniane - jest przyjmowany poprzedni offset ( z poprzedniego polecenia).

pytanie ogólne do entera metodą prawego kliku. Czy producent ma zamiar wprowadzić poprawkę by działało to po staremu (działało dobrze), czy mamy się na stałe przestawić na klikanie spacją?

Ta zmiana "zachowania " jest istotna ponieważ ma wpływ także na inne komendy (przykładowo mirror, ostatnie potwierdzenie przy zmianie domyślnego "N" na "Y" działa tylko dla klikiniecia etnerem bądź spacją, prawy klik myszy nie działa). Przyznam szczerze, że dość ciężko jest mi przestawić szkofowane od lat odruchy myszkowe..

Przykładowo:

Command: MM
MIRROR
2 found
Specify the first point of mirror line: 
Specify the second point of mirror line: 
Delete the source objects? [Yes/No] <No>:  <tu nie zadziałało potwierdzenie dla "Y" bo użyłam prawego kliku myszy>

 

Command: MM
MIRROR
2 found
Specify the first point of mirror line: 
Specify the second point of mirror line: 
Delete the source objects? [Yes/No] <No>: y <tu zadziałało potwierdzenie dla "Y" bo użyłam kliku spacją>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie