skalowanie kreskowania w ścianie


zarch

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam zapytać się, czy możliwe jest skalowanie kreskowania w ścianie... zwcad mam od niedawna.

Jest to wersja ZWCAD 2017 Architecture demo.

Oczywiście próbowałam zmieniać to w ustawieniach ściany, a dokładniej

klikając ppm i tam zmieniać skalę wzoru, ale nic się nie zmienia w samym kreskowaniu ściany, na rzucie.

Użyłam wzoru porous material i chciałam, żeby był gęściejszy.

Może mam coś w ustawieniach samego programu odznaczone i przez to skalowanie nie działa?

Czy jedynym wyjściem jest dodanie wzoru w odpowiadającej mi skali do biblioteki kreskowania ściany?

Edytowane przez zarch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażę przykład na bazie Architecture 2018 demo ...osobiscie pracuje nadal na 2015

skala ściany w startowych ustawieniach ...potem zmiana skali z 1:50 na 1:25

ZW-001.jpg.7b688790f7becd5321e6c70bfbc0ce7f.jpg

ZW-002.thumb.jpg.a57cd8c6f75c77ed86250dc33f690035.jpg

ZW-003.thumb.jpg.2973b42e91ccea5d7155ab7ede68b96b.jpg

ZW-004.thumb.jpg.7499584394a17913e8be0cfb7289d349.jpg

nie wiem czy o to chodziło , ale skalowanie hatchy działa ...hatche nieregularne są popsute i czekam na poprawe

ZW-005.thumb.jpg.b91838feaca6d99f56e1c651ad99bd9c.jpg

 

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli inaczej się nie da to już dalej próbować nie będę:-). Myślałam, że skalę kreskowania ściany da się zmienić w bibliotece wzorów, wchodząc przez menegera stylów. Ta ikonka ze skalą  w takim razie jest jedynie do podglądu wzoru(załącznik)...szkoda, że nie da się skali jednak tutaj zmienić. Zmiana skali przez zmianę stosunku wydruku dotyczy wszystkich hatchy ściany, a czasem potrzeba zeskalować tylko jeden.

skala wzorku menager stylu ściany.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie