Duże pliki DWG - problem z wersją x64


Marek-M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś zaobserwował może problemy ze stabilnością ZWCAD 2018 x64 przy dużych plikach? Dzisiaj znowu chciałem przetestować nową betę 2 ZWCAD i wersja x64 zawiesiła mi się przy otwieraniu pliku DWG o wadze ~110MB. Przeinstalowałem ZWCAD do wersji 32-bit i o dziwo, plik zadziałał. Czy Wy nie macie problemów z dużymi plikami? Jakiej wielkości są Wasze pliki DWG, które działają bez problemowo w ZWCAD x64 2018?

PS: Chyba za szybko pochwaliłem ZWCAD 32-bit, bo właśnie zawisł przy przełączaniu się na Layout (stoi na procesie "15% - Regenerating..." od ponad 5 minut :( ). Chyba czas wrócić do ZWCAD 2015+, bo inaczej nic nie zrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na SP2 2018.02.11(28325)_x64 od razu rzuciła mi się w oczy spora różnica na niekorzyść porównując wersje SP1 i SP2 dla pracy na rastrach.

Rastry - skanowane podkłady mapowe 4000x5000 px, 400dpi (tif, bez wypełnienia), rysunek z ośmioma takimi rastrami.

Zresetowałem profil (miałem inny błąd) - jest lepiej, tzn. chodzi płynniej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawmal napisał:

Witam
Może Pan udostępnić plik do sprawdzenia na priv?

Hmm, chciałem przekazać plik do testowania ale sprawdzając go jeszcze raz zaczął działać i nawet layout mi się przełączył w dość normalnym czasie :)

Podeślę go Wam jednak za chwilę do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Obrazy rastrowe są zamieniane na format wewnętrzny. Przy pierwszym otwarciu rysunku, to może czasami nieco potrwać, szczególnie przy kilku rastrach.

Natomiast później program korzysta już z cache (mechanizm opisaliśmy niegdyś tutaj https://www.zwcad.pl/plus-2012/zwcad-2012-sp2/nowy-silnik-do-rastrow.html )

Nie jestem pewien, ale kiedyś słyszałem, że w wersjach beta jest zwiększony poziom rejestracji błędów. W wersjach oficjalnych zapisywane są np. tylko błędy krytyczne, natomiast w becie zapisują się także mniej ważne ostrzeżenia. Myślę, że to także może mieć pewien wpływ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie