Własny toolbar w ZwCAD 2018 SP1 [rozwiązany]


Parikon

Rekomendowane odpowiedzi

Można prosić o krótki przewodnik jak zrobić własny toolbar za pomocą modułu dostosuj interfejs. O ile z dodaniem nowego paska zadań nie mam problemu to mam pytanie jak dodać do tego paska własny przycisk w celu wywoływania nowych komend jakie ładuję za pomocą aplikacji  lispowych czy aplikacji w formie plików dll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że klonowanie daje to, że edycja nowego przycisku zmienia dane w danych starego przycisku. Kopiowanie to samo, gdyż nowo-wkopiowany element ma to samo ID elementu. Kopiowanie wewnątrz nowego paska wysypuje program.

Jeśli utworze nowy pasek to jak dodać do niego przycisk inaczej niż poprzez kopiowanie lub klonowanie z innego paska? Nawet jak skopiuje lub sklonuje z innego paska to niejako zawsze nowy przycisk w nowym pasku ma ID jak ten z którego skopiowałem. Więc zmiany zachodzą także w przycisku, którego użyłem do skopiowania lub sklonowania.

Wydaje mnie się, że dobrze zrozumiałem powyższy przewodnik. Ale dalej nie wiem czemu u mnie nie zmienia ID przycisku.

Edytowane przez Parikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Tego właśnie szukałem. Po dodaniu przycisku można go już przenieś do nowego paska.

Proszę zgłosić producentowi, że jeśli w pasku narzędzi, w którym już są polecenia prawym klawiszem myszki skopiuję polecenie a potem zechce je wkleić do tego paska to ZwCAD się wysypuje. Teoretycznie oczekiwałbym nowego polecenia co najwyżej z dopiskiem kopia i nowym ID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • pawmal zmienił(a) tytuł na Własny toolbar w ZwCAD 2018 SP1 [rozwiązany]
  • pawmal zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.