ZWCAD 2018 SP1 - edytor bloków [rozwiązany]


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

ZWCAD 2018 SP1 vernum = "2017.12.05(24685)_x64"

W trakcie edycji bloków poprzez dwukrotne kliknięcie w blok uruchamia się nowy tryb edycji bloków (BEDIT) w innym (nowym) oknie.
Niestety problem jest taki, że znika mi celownik i krzyż nitkowy i praktycznie nie wiem, w którym miejscu operuję.

Załączam video prezentujące problem.

Nagrywaj_2017_12_14_02_33_10_17.mp4

Sprawdziłem na kilku plikach, objaw zawsze jest ten sam. Po przeniesieniu do okna edycyjnego bloków (bedit) znika krzyż nitkowy i celownik uniemożliwiając pracę na edytowanym bloku.
Oczywiście rozwiązaniem jest edytowanie bloku za pomocą starej komendy (ODNEDYCJA/REFEDIT), ale niestety teraz muszę wpisywać komendę w wierszu poleceń zamiast dwukliku w blok, żeby wywołać stary tryb edycji bloków. W AC (i BC chyba też to robiłem) można łatwo i szybko zmienić odpowiednie ustawienia w pliku CUI, żeby za pomocą dwukliku wywoływana była komenda REFEDIT zamiast BEDIT. Jak to zrobić w ZWCADZIE? Szukałem w pliku ustawień CUI, ale nie mogę znaleźć odniesienia do komend wywoływanych za pomocą dwukliku myszki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Rzeczywiście ustawienia kolorów w zakładce dotyczącej Block Editor zostały zmienione.
Tylko zastanawiam się jak to możliwe, że program zmienił te ustawienia samoistnie, bo ja tego nie ruszałem (jestem pewien na 100%).

Tym bardziej nie zmieniłbym wszystkich kolorów na czarny w tej zakładce (wszystkie opcje w zakładce EDYTOR BLOKÓW, tzn. Wspólne tło ,Krzyż nitkowy, Główne linie siatki, Pomocnicze linie siatki, Linie osi siatki zostały ustawione na kolor czarny).
OK, problem wyświetlania krzyża nitkowe i celownika został rozwiązany.

Pozostaje jeszcze kwestia zmiany ustawień dwukliku w blok. Zdecydowanie bardziej preferuję starą komendę REFEDIT pod dwuklikiem, niż nową BEDIT.
Będę wdzięczny za pomoc w tej kwestii.

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie mogę zrobić, bo pod PPM nie mam rozwijanego menu. Mam odhaczoną opcję 'MENU SKRÓTÓW W OBSZARZE RYSUNKU'...
PPM wykorzystuję jako ENTER/POWTÓRZ i dlatego też tak ubolewam nad nieprawidłowo działającym PPM.
Z Shiftem pojawiają mi się opcje lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie znaleźliśmy przełącznika dla tej funkcji. Zarówno w programie, profilu, rejestrach, ani plikach tłumaczenia (chociaż w tłumaczonym tekście są zdania wskazujące na taką możliwość).

Wysłaliśmy również zapytanie do ZWSOFT.

Teraz oprócz aliasu może Pan również użyć przypisania polecenie refedit do klawisza np. F2.

 

Można to zrobić za pomocą polecenia  cui

2017-12-15 14_29_17-Dostosuj interfejs użytkownika.png

 

Teraz wciśnięcie F2 powoduje wywołanie funkcji.

refedit.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się dowiedzieć coś na temat możliwości podmiany komendy BEDIT na REFEDIT pod dwuklikiem dla bloków?

Druga sprawa dotyczy problemu z zapamiętaniem ustawień kolorów krzyża nitkowego i osi siatki w edytorze bloków.
Program sam ustawia wszystkie elementy edytora bloków na kolor czarny (tło, krzyż nitkowy, linie siatki itd.).
Zgodnie z Pana (@dmatusz3) uwagą sprawdziłem i zmieniłem kolory krzyża nitkowego. Niestety po ponownym uruchomieniu programu ustawienia wszystkich opcji wracają na kolor czarny. Czy jest możliwość naprawienia tej przypadłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment nie ma możliwości zmiany polecenia,  które wywołuje się po dwukrotnym kliknięciu w blok.

Odnośnie zapamiętywania kolorów, proponuję reset profilu przy zamkniętym programie ZWCAD.

W tym celu proszę otworzyć dowolny folder i w pasku adresu (z lewej strony) wkleić:
%appdata%\ZWSOFT\ZWCAD\2018

oraz zmienić nazwę katalogu pl-PL na pl-PL_kopia lub analogicznie en-US.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematem edycji bloków związane są jeszcze inne błędy - niedopracowania:

1. W przypadku bloków zagnieżdżonych w okienku do wyboru bloku do edycji (czy to edycji  w rysunku, czy edycji osobno) powinien być domyślnie ustawiony blok bezpośrednio kliknięty (zagnieżdżony), a nie zawsze blok główny. Pracujemy na strukturze drzewiastej zagnieżdżonych bloków, bez tej opcji wejście w edycję głęboko zagnieżdżonego konkretnego bloku w konkretnym miejscu rysunku i to jeszcze gdy występuje on kilkadziesiąt razy w bloku nadrzędnym jest koszmarem! Plisssssss poprawcie to! Albo jakieś rozwiązanie alternatywne.

2. Okienko wyboru bloku do edycji nie zapamiętuje rozmiaru po przeskalowaniu i kolejnym jego otwarciu. Uciążliwe gdy operuje się na drzewie bloków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem alternatywę dla wybierania zagnieżdżonych bloków przy  funkcji BEDIT.
Po wczytaniu załączonego lispa dostępne będzie polecenie BBEDIT.  Po jego uruchomieniu zostaniemy poproszeni o wybranie czegoś w rysunku i uruchomiona będzie funkcja BEDIT dla naajbardziej zagnieżdżonego bloku.

BBedit.lsp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie działa. Nawet lepiej niż jest w wersji 2015, bo nie wyświetla zbędnego okienka.

 

A czy można jeszcze prosić o drugą wariację skryptu? Tak żeby efektem była edycja bloku w rysunku, a nie osobnym oknie. 

 

Zresztą, chyba jak przejrzę sobie ten lisp to sam sobie zrobię.

 

DZIĘKUJĘ ZA TEN LISP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • pawmal zmienił(a) tytuł na ZWCAD 2018 SP1 - edytor bloków [rozwiązany]
  • pawmal zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.