Nie zapamiętuje profilu


juras110

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy o to samo chodzi, ale również miałem problemy z zapisywaniem/wczytywanie własnego profilu w ZWCADZIE 2017 i 2018. Zapisywałem własny profil, następnie po reinstalacji wczytywałem i niestety tylko niektóre funkcje pamiętał (zapisywał w profilu?)... Część ustawień jakby pomijał w zapisie do profilu. Później porzuciłem zapisywanie profilu, bo wg mnie nie spełniało to swojej roli, skoro i tak musiałem ustawiać program na nowo...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Problem przekazaliśmy do ZWSOFTu, czekamy na rozwiązanie.

Dnia 12.12.2017 o 23:31, juras110 napisał:

Problem dotyczy w szczególności układu pasków narzędzi w interfejsie klasycznym.

Pomiędzy układami pasków ikon możemy się przełączać za pomocą lispa jaki przygotowaliśmy w taki sposób jak na filmie poniżej.

Są zdefiniowane 3 profile - p1, p2 i p3. Wsytarczy wpisać nazwę, aby uruchomić dany wygląd ikon.

zmiana_menu.gif

 

Jeśli to częściowo okazałoby się pomocne, to przygotujemy pełny opis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ ikon jest przechowywany w pliku z rozszerzeniem .CUIX

Domyślnie istnieją 2 pliki z ustawieniami:

  • ZWCADSTD.CUIX dla wersja ZWCAD Standard,
  • ZWCAD.CUIX dla wersji ZWCAD Pro.

Pliki te znajdują się w katalogu profilu windows użytkownika %appdata%\ZWSOFT\ZWCAD\2018\pl-PL\Support

 

Sposób postępowania:

  1. Wchodzimy do katalogu %appdata%\ZWSOFT\ZWCAD\2018\pl-PL\Support i wykonujemy kopię odpowiedniego pliku CUIX np. ZWCAD.CUIX na ZWCAD_moje_ikony.CUIX
  2. Tworzymy prosty LISP:
     
    Cytuj

    ;;;
    ;;;www.zwcad.pl | Zmiana układu ikon
    ;;;

    (defun C:p1 (  / ) 
        (command "_cuiunload" "ZWCAD")
        (command "_cuiload" "C:\\Users\\dmatusz\\AppData\\Roaming\\ZWSOFT\ZWCAD\\2018\\pl-PL\\Support\\ZWCAD.CUIX"  )
    )
     
    (defun c:p2 (  / ) 
        (command "_cuiunload" "ZWCAD")
        (command "_cuiload" "C:\\Users\\dmatusz\\AppData\\Roaming\\ZWSOFT\ZWCAD\\2018\\pl-PL\\Support\\ZWCAD_moje_ikony.CUIX"  )
    )


    UWAGI:
    1. Wpis jaki znajduje się po C: oznacza polecenie jakie będzie dostępne w zwcad - można tam wpisać swoje np. imiona.
    2. Proszę wpisać swoją ścieżkę w miejsce "C:\\Users\\dmatusz\\AppData\\Roaming" 
    3. Proszę pamiętać, że w ścieżce powinny być podwójne ukośniki - "C:\\Users\\..."
    4. Jeśli chcemy posiadać większą ilość profili - wykonujemy więcej kopi pliku .cuix.
  3. Po załadowaniu lispa będą dostępne polecenie przełączające układ ikon - czyli ładujące poszczególne pliki .CUIX.

 

Plik LISP do edycji (zawierający powyższy tekst) - wlasny_uklad_ikon.lsp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie