Update wymiarów kodzie .NET


Parikon

Rekomendowane odpowiedzi

Tworząc programowo wymiary

zzd.AlignedDimension wymiar = new zzd.AlignedDimension();
wymiar.SetDatabaseDefaults();
wymiar.XLine1Point = srodek;
zzg.Point3d koniec = srodek - wyznacznik *(10 * Convert.ToDouble(tablica_danych[2 * i]) *dystans * vector_prostopadly3D_jedn * jednostki);
wymiar.XLine2Point = koniec;                            
wymiar.DimLinePoint = ptWymiary;                           
wymiar.DimensionStyle = db.DimStyleTableId; 

ZwCAD tworzy wymiary w stylu podstawowym a nie nadpisanym

dla porównania przy tym samym kodzie w AutoCAD 2010 styl jest po nadpisaniu

Dobrze by  było zgłosić to jako błąd(jeśli w 2014,15+ jest inaczej) lub jako oczekiwana przez użytkowników nowa funkcjonalność.

Jakieś sugestie, co zrobić w kodzie aplikacji  dla ZwCAD aby nie musieć dodatkowo używać komendy "WYMSTYL"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kruszynski napisał:

Przekazałem zgłoszenie do ZWSOFT.

Dziękuję!

Po testach doszedłem do dwóch metod wstawienia wymiaru.

Pierwsza

wymiar.DimensionStyle = db.DimStyleTableId; 

gdy tak ustawiam parametr Dimensionstyle w AutoCAD wstawiane jest dimstyle w wersji nadpisanej.

W ZwCAD też jest ten parametr, ale po wstawieniu nie można takich wymiarów skasować. Nawet zapis, napraw nie pomaga.

Na ta chwilę poradziłem sobie poprzez ustawienie parametru

wymiar.DimensionStyle = db.DimStyle; 

Zarówno w AutoCAD jak i w ZwCAD działa to tak samo. Aby wymiar przyjmował odpowiednie parametry muszę dodać obiekt ResultBuffer

a potem wstawić go w obiekt wymiar.

http://through-the-interface.typepad.com/through_the_interface/2009/09/creating-and-overriding-autocad-dimension-styles-using-net.html

W ZwCAD skorzystałem z tej metody podmiany parametrów wymiaru.

Jedyny szkopuł to taki, że ustawiłem na sztywno styl strzałki zbrojenie. A żeby go programowo przekazywać z modułu skala to musiałbym gdzieś zapisywać aktualnie wybrany styl. Nie jest to niewykonalne, a wręcz banalne. Jednakże DimstyleTableID prawidłowo działając załatwia sprawę, a tak muszę kombinować. Fajnie by było jakby to oprogramowali do końca albo wydali jakiś przewodnik jak użyć to w ZwCAD, żeby działało prawidłowo.

Poniżej efekt weekendowej walki z problemem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie