Palety narzędzi - tworzenie, edycja


jacnightingale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest możliwość edytowania stworzonej palety narzędzi? Spróbuję wytłumaczyć o co mi chodzi na przykładzie załączonego obrazka:

image.png.e78145521233cfb424b07c77c05f5594.png

  1. Czy istnieje taka możliwość, abym zmienił kreskowanie cegły z czerwonego na przykładowo zielony?
  2. Czy istnieje taka możliwość, żebym wyrzucił z palety nie interesujące mnie elementy (np. ziemia)?
  3. Czy istnieje taka możliwość, żeby tworzone elementy za pomocą palety narzędzi od razu były na zdeklarowanej warstwie?

Jeżeli są takie możliwości to rzecz jasna proszę o instrukcje jak to zrobić ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawmal napisał:

Można usunąć całą paletę (zakładkę). Oznacza to, że można utworzyć własną paletę i na niej umieścić tylko potrzebne narzędzia.

Ok, ale w przypadku, gdy utworzę sobie paletę z 20 narzędziami i w pewnym momencie zauważę, że dane kreskowanie jest w złym kolorze to muszę usunąć całą zakładkę i dodawać 20 elementów od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Czy istnieje jakaś specyfikacja techniczna palety w ZwCAD'zie? Chodzi mi manual z opisem struktury pliku i ewentualnie jakiś user guide jak takie palety tworzyć. Czy istnieje jakieś API do tego aby w sposób programowy zaimportować własną paletę np z pozioomu ActivX lub .NET'a?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotną kwestią jest o jaką paletę chodzi?
Jeśli o tą dostępną po uruchomieniu polecenia _toolpalettes, to nie ma do niej API. Jedyne co możemy zrobić, to wyeksportować i zaimportować z poziomu GUI.
Można jednak utworzyć własne palety, używając WPF.  tak jak @Parikon wrzucił:

 

W ZWcad takimi paletami są np SmartSelect, QuickCalc, czy designCenter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o _toolpalettes. Te XML'e są dla mnie pogmatwane i myślałem, że jest do tego jakiś pomocnik no i API, żeby to wczytać programowo bez angażowania użytkownika.

Co do własnych palet to zdążyłem po informacji od Parikona doczytać i z grubsza uruchomić klasę PaletteSet. Jak się okazuje można tam wsadzić nie tylko WPF. WindowsForms doskonale w niej chodzi. Gdzieś widziałem nawet Javę. Wcześniej nie wiedziałem jak tego użyć a teraz mam nową zabawkę do zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie