Tworzenie własnego stylu kreskowania [rozwiązany]


Bartek1977

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję, działa.

Rzeczywisty wymiar mam tylko wtedy, gdy skala jest ustawiona na "0.2" i potem (po zakreskowaniu) zmienię ją na "1". Tak to jest w ZWCAD-zie? Bo jak od razu mam ustawioną na 1, to kreskuje w dużo większej skali.

Edytowane przez Bartek1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U góry jest przykładowy zrzut, gdzie pokazane jest jak centrować kreskowanie. Natomiast przy wybraniu SQUARE33x33 i skali na 1, odległość pomiędzy liniami powinna być 33.3. Jeśli jest inna odległość, to może to być zależne od innej skali przy _units lub ustawionych cali zamiast mm.

Najlepiej działanie sprawdzić na nowym rysunku z szablonu zwcadiso.dwt, gdyż u mnie wszystko działa jak trzeba.
Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne rzeczy się u mnie dzieją... Mając ustawioną na 1, kreskuje mi w dużo większej skali, wchodzę więc w edycję kreskowania, zmieniam na dowolną skalę, znów do edycji, zmieniam na 1 i jest wszystko w porządku. Gdy jednak wejdę jeszcze raz do edycji (mam ustawioną skalę 1) i nacisnę ok, znów wraca do tej powiększonej :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kruszynski napisał:

A czy zastanawiał się Pan nad tym, żeby ustawić kratkę 1x1 i skalą kreskowania uzyskać pożądany efekt?

Mógłby Pan dokładniej wyjaśnić?

13 minut temu, kruszynski napisał:

Dlaczego lepiej jest mieć różne definicje kreskowania?

Akurat w moim przypadku bardzo mi to ułatwi pracę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tylko ja potrzebuję oczek o dokładnie sprecyzowanych wymiarach i bardzo rzadko zdarza się, by był to kwadrat. Tworzenie definicji stylu wymiarowania jest teraz dla mnie najszybszym sposobem, żeby uzyskać pożądany efekt. Chyba, że ktoś ma jakiś lepszy pomysł jak zakratkować, np. taki prostokąt jak na zrzucie oczkiem 44,44 na 33,33. Przypominam, że skrajne oczka muszą być symetryczne.

oczko2.png.9b2e83e262afab705e28726ffac3a8bb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cadtips.cadalyst.com/patterns/hatch-maker

do tworzenia własnych/custom fikuśnych plików hatchowania  *.pat. Używałam, na 2017 działa, ale z tego co pamiętam trzeba ściśle wg instrukcji (jest wewnątrz pliku HatchMaker.lsp) tworzyć wzór. W każdym razie po kilku próbach mi się udało. Plik par wgrywa się do katalogu z plikami*.pat i jest widoczny w zakładce "custom"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawych rzeczy można się od Was dowiedzieć :-) Jestem już usatysfakcjonowany, więc temat można zamknąć.

P.S. Może przydałoby się utworzyć dział, w którym użytkownicy forum przedstawiają swoje triki ułatwiające pracę w ZWCAD-zie. Myślę, że każdy mógłby się czegoś nowego nauczyć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Tworzenie własnego stylu kreskowania [rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.