problem z podglądem wydruku


qsek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z podglądem wydruku, w momencie kliknięcia ikony podgląd wydruku dzieją się dziwne rzeczy, tak jakby restartowało mi kartę graficzną (choć nie wiem czy to możliwe, a kartę mam słabiutką, lecz wystarczającą)

najpierw gasną mi ekrany (2 monitory) potem uruchamiają się na nowo (trwa to do 1s). Podgląd albo się pojawia, albo pojawia się czysta kartka pomimo tego że mam layout do wydruku ustawiony. Po wyłączeniu podglądu następuje powtórka z rozrywki i znowu się monitory restartują. W tym momencie przestaje mi działać mysz (sam kursor się porusza, ale nie reaguje na kliknięcia) i muszę restartować komputer bo działa tylko klawiatura, zdarza się również że komputer się zawiesza i nie reaguje nawet na klawiaturę. Dzieje się tak i na ustawieniu ZWCAD Classic i 2D Drafting & Annotation.

Nadmienię, że problemu nie ma gdy przechodzę do okna plotowania i tam klikam podgląd wydruku.

vernum: 2017.06.07(18304)_Win32, wersja angielska

system operacyjny: Windows 8.1 64 bity 

Procesor: AMD FX(tm)-6100 Six-Core  3,3GHz

Pamięć RAM: 8,00GB

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 210, Dedykowana pamięć 512MB, wersja sterownika 9.18.13.4195

monitor 1: Philips 19S 3:4, rozdzielczość 1280x1024

monitor 2: Dell 1708FP(Analog) 3:4 rozdzielczość 1280x1024

 

 

strasznie to jest irytujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi !

Pierwsze co, to wrzuć nowszą wersję VERNUM = "2017.07.21(19945)"

https://www.zwcad.pl/pobierz/zwcad-download/zwcad/wersje-aktualne/zwcad-2017.html

Możesz sprawdzić czy są różnice między wersją 32 i 64bit. Przy twoim systemie chyba warto przetestować wersję x64 zamiast używać wersji 32bit.

Poza tym objawy raczej wskazują jednak na problemy z kartą. U nas ostatnio Łukasz miał problemy z gasnącymi monitorami i okazało się, że miał urwany kabelek od wentylatora na karcie graficznej i się przegrzewała. Po naprawie problemy ustąpiły jak ręką odjął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten darmowy program pozwala na przetestowanie pamięci karty graficznej http://www.programming4beginners.com/gpumemtest

A w tym możemy wyświetlić aktualne parametry kary graficznej jak np. temperatura i użycie pamięci https://www.techpowerup.com/download/techpowerup-gpu-z/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze wg Check Update mam najnowszą wersję (może to nie działa tak jak powinno) 

no i po drugie do nakładki e-cada zalecają stosować ZWCAD 32bity bo podobno na 64bit jest niestabilna.

No nic, ale spróbuję przeinstalować na 64bit i potestować

załączam wynik testu karty, niby wszystko OK.

test.png

TechPowerUp GPU-Z 2.4.0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie