Przekształcanie polilinii 3D na 2D


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem w czym rzecz i może to pomoże rozwiązać problem.

Mam mapę, w której są polilinie 3D. Użyłem - jak zawsze - opcji zmiany współrzędnych "Z" na wartość równą 0. Pomimo takiej edycji mapy, w momencie, gdy ją podczytuję w innym pliku i snapuję podczas rysowania to nowo powstałe linie nadal są z rzędną Z0.

Podczas używania funkcji FLATTEN wspominana Polilinia zmienia swoje położenie, więc nie mogę z niej korzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2017 o 15:05, alf napisał:

Chyba trzeba go nieco przerobić bo LISP wpada w pętlę wskazania i jak nie ma co wskazać to kręci się w kółko bez możliwości przerwania (ZwCAD Architecture VERNUM = "2015.08.15(27483)") Proponuję wykonać test : otworzyć nowy pusty plik załadować i odpalić pl32. Pół biedy jak jest do wskazania cokolwiek to krzyknie że niewłaściwy obiekt. A jak nie ma nic do wskazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie rozwiązanie podane przez użytkownika kruk jest w zupełności wystarczające.

Krok po kroku:

  1. Wybieram funkcję szybkie wybieranie SWYBIERZ
  2. Jako typ obiektu wybieram polilinię 3d -> wybieram wszystkie
  3. Następnie funkcja ROZBIJ
  4. Kolejnym krokiem jest już tylko zaznaczenie całego rysunku i wybranie funkcji _zvalto0.

Jestem w stanie wykonać całą operację w dosłownie kilkanaście sekund, bez instalowania zbędnych lispów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, perlon napisał:

Chyba trzeba go nieco przerobić bo LISP wpada w pętlę wskazania i jak nie ma co wskazać to kręci się w kółko bez możliwości przerwania (ZwCAD Architecture VERNUM = "2015.08.15(27483)") Proponuję wykonać test : otworzyć nowy pusty plik załadować i odpalić pl32. Pół biedy jak jest do wskazania cokolwiek to krzyknie że niewłaściwy obiekt. A jak nie ma nic do wskazania?

błąd ten jest, potwierdzam, pętla bez wyjścia trzeba zamknąć zw i odpalić ponownie. Ale mi nie przeszkadzał, bo używałam go tylko do konkretnego celu, właśnie zamiany pl3d na pl2d (a takie były mi potrzebne do dalszej obróbki).. dla wielu pl3d w mgnieniu oka mamy pl2d. A metoda z rozbiciem i zwaleniem na 0 jest ok, tylko mamy do rozwiązania problem z poskładaniem linii w plnie, jesli potrzebujemy właśnie pl..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie