ZWCad 2018 - zmiana planów zasilania


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

testuję od jakiegoś czasu ZWCada 2018 w wersji beta i zauważyłem, że program potrafi sam zmieniać plany zasilania.
Zrobiłem kilka krótkich testów i wygląda to tak:
wyłączony ZWCad 2018 - plan zasilania "Zrównoważony"
włączam ZWCada 2018 i plan zasilania przełącza się na "Wysoka wydajność"
wyłączam ZWCada 2018 - plan zasilania wraca do "Zrównoważony"

Dodatkowo jeśli mam włączony program i zminimalizuję okno programu to po pewnym czasie bezczynności (bez pracy w ZWCadzie 2018) program przełącza plan zasilania na "Zrównoważony". Maksymalizuję okno i włącza się plan "Wysoka wydajność".
Czy któryś z użytkowników zaobserwował podobne zachowanie się planów zasilania w trakcie pracy z ZWCadem 2018-beta?

Stacja robocza: Dell Precision M6600, i7-2820qm, 16GB RAM, grafika nVidia Quadro 3000m, dysk SSD 256GB, system Windows 7 x64 PRO PL.

Zaznaczę, że na poprzednich wersjach ZWCada (+2015, 2017) nie ma takich objawów. Podobnie brak objawów przełączania planów zasilania przez programy typu CAD w trakcie pracy z BricsCadem lub AC.

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję później nagrać film przedstawiający zmiany planów zasilania w trakcie uruchamiania i wyłączania programu ZWCad 2018-beta.
Myślałem, że może dystrybutor ZWCada na Polskę został poinformowany przez ZWSoft, że takie zachowanie programu jest możliwe (lub, że zostało to wbudowane w program).

Wieczorem spróbuję przeinstalować program i sprawdzić, czy po reinstalacji występują podobne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reinstalacja programu nie pomogła. Program ZWCad 2018-beta  zmienia plany zasilania w trakcie uruchamiania i wyłączania programu. Również w trakcie pracy w ZWCadzie program ma wpływ na przełączanie się planów zasilania... chwila bezczynności (program w tle) lub okno programu jest zminimalizowane i plan zasilania przełącza się do pierwotnego (zrównoważony), ale  wystarczy wywołać okno, żeby plan zasilania ustawiany był na maksymalną wydajność.
Czy jest jakaś możliwość wyłączenia tej opcji/funkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjaśnić fakt, że tylko ZWCad 2018-beta ma wpływa na przełączanie się planów zasilania? ZWCad+ 2015, ZWCad 2017, AC, BC nie wpływają na zmianę planów zasilania. Inne programy (np. obliczeniowe ARSA lub inne) również nie zmieniają planów zasilania. Myślę, że programy obliczeniowe są jednak bardziej wymagająca od programu typu CAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam film, na którym widać, że uruchomienie ZWCada 2018-beta wpływa na zmianę planu zasilania (program przełącza komputer w tryb maksymalnej wydajności).

Jutro będę miał dostęp do innego laptopa (też z Win 7) spróbuję zainstalować program i zweryfikować, czy występują podobne objawy...

ZWCad 2018-beta -PLAN ZASILANIA_2017_08_09_16_52_57_597.mp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie