ZWCad 2017 SP3.2 - stretch [rozwiązany]


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Czy udało się odtworzyć problem w przesłanym przeze mnie pliku?

Oto kolejna próbka możliwości komendy stretch w ZWCad 2017... dramat... nie da się normalnie pracować... co krok to porażka...
Najlepsze, że wykonując komendę w górę i w dół otrzymuję różne rezultaty.

Sprawdzałem, czy przypadkiem obiekty nie znajdują się w głębi (mają zmienną Z różną od zera), ale dla wszystkich Z=0.
Nagywanie_2017_07_25_12_34_14_751.mp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunki są tworzone przeze mnie. Te konkretne elementy tworzone są w nakładce BIK (poprzednia wersja BIKa dla ZWCad+ 2015).
Ten drugi film prezentuje stretchowanie zwykłych polilini + bloki śrub utworzone własnoręcznie (ale w innej wersji programu - albo ZWCad+ 2015 albo BricsCad - teraz jest mi ciężko ocenić - na pewno nie było to robione w ZWCad 2017). Dziwne, że śruby są stretchowane, a polilinie już nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie problem leży w poliliniach utworzonych przy zmiennej PLINETYPE=0 (stary typ polilinii pamiętający czasy ACAD14).

Domyślnie obecnie jest ona ustawiona na wartość 2 i przy tej wartości nie ma problemu (przy wartości 1 również).

Prześlemy informacje do ZWSOFT.

Nie ma szybkiego sposobu na konwersje starego typu na nowy, jedynie rozbicie i poleceniem PEDIT odtworzenie polilinii (zmienna PLINETYPE powinna być ustawiona na wartość 2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
16 godzin temu, dmatusz3 napisał:

Czy może Pan potwierdzić, że rozciąganie działa poprawnie (vernum = "2017.09.18(21849)_x64" (tylko do odczytu))?

Dzień dobry,

potwierdzam, że problem został rozwiązany. Obiekty przedstawione przez Pana na GIFie oraz inne, o których pisałem są stretchowane poprawnie. Sprawdziłem na kilku plikach i na żadnym nie było problemu stretchowania. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na ZWCad 2017 SP3.2 - stretch [rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.