ZWCad 2018 - testy nowej wersji programu


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zgodnie z informacją Administratora zamieszczoną pod tymi linkami:

za około miesiąc (może 2 miesiące) pojawić ma się nowe wydanie ZWCada w wersji 2018.

Czy będzie możliwość wcześniejszego ściągnięcia programu, przetestowania i ewentualnie wyłapania jakiś niedociągnięć?
Niestety dotychczasowe doświadczenia pokazują, że każde kolejne oficjalne wydanie było szybko łatane/poprawiane po uwagach użytkowników.
Może udałoby się części z tych poprawek uniknąć dzięki testom użytkowników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

czy w wersji ZWCad 2018 został poprawiony PPM jako ENTER/ZATWIERDŹ/POWTÓRZ? Czy udało się Panu przetestować program pod tym kątem?
Nie ukrywam, że z racji ciągłego korzystania z PPM oczekuję z niecierpliwością na nową wersję, w której PPM działa poprawnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Przemek210 napisał:

Czy można wiedzieć jaki błąd został poprawiony w wersji ZWCada 2018-beta vernum = "2017.08.04(20650)_x64 ?

Niestety nie. Znaleźliśmy go po wewnętrznych analizach.

 

1 godzinę temu, Bartek1977 napisał:

Można aktywować licencję na wersji beta?

Do wersji 2018 jest inny kod, niż do 2017. ZWSOFT nie zaczął jeszcze generować kodów do 2018. Nastąpi to po wydania oficjalnej wersji 2018.

Ale podeślę Panu w wiadomości czasową licencję na 2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.08.2017 o 08:35, dmatusz3 napisał:

Myślę, że będzie to koniec sierpnia lub pierwsze dni września.

Witam,

czy znany jest już termin wypuszczenia na rynek finalnej wersji ZWCada 2018?

Czy są jakieś sygnały, że PPM został poprawiony? Przyznaję, że w ZWCadzie 2017 (i 2018 zresztą również) jest to dla mnie najbardziej denerwujący problem, który nie został rozwiązany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pojawił się  ZWCada 2018 vernum = "2017.08.22(21234). Na stronie www.zwsoft.com usunięte zostało oznaczenie wersji beta, więc wnioskuję, że jest to oficjalne/finalne wydanie programu.
Pierwsze uwagi do programu:
- PPM nie został poprawiony - ciągle przepuszcza komendy
- okno właściwości - brak możliwości operowania strzałkami
- problem ze stretch'owaniem obiektów typu Polilinia 2D - nie został rozwiązany
- rozwinięcie komend (błędne oznaczenie skrótów) - nie poprawione

Pod poniższymi linkami możliwe jest ściągnięcie oficjalnego wydania ZWCada 2018 w wersji x64 PLK i EN.
(Na oficjalnej stronie ZWSoft w sekcji DOWNLOAD linki zostały zaktualizowane do oficjalnego wydania programu, ale opisy wprowadzają w błąd, ponieważ informują, że odnośnik prowadzi do poprzedniej wersji (beta z początku sierpnia)).

wersja POLSKA x64
http://dl.zwsoft.com/zwcad/products/ZWCAD/2018/Official/ZWCAD_2018_PLK_Win_64bit.exe

wersja ANGIELSKA x64
http://dl.zwsoft.com/zwcad/products/ZWCAD/2018/Official/ZWCAD_2018_ENU_Win_64bit.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wprowadzenie w błąd z oficjalną wersją programu.
Wcześniej przy opisie programu w dziale DOWNLOAD na stronie www.zwsoft.com widniał napis ZWCAD 2018 beta, obecnie został usunięty.

Dodatkowo w linku zawarte zostało słowo OFFICIAL...

Czy jest możliwość uzyskania tymczasowego kodu licencji... zapewne większości z osób testujących kończy się 30-dniowa wersja trialowa...

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 31.08.2017 o 09:58, dmatusz3 napisał:

 

Witam,

proszę o wyjaśnienie skąd rozbieżność między informacją podawaną przez Pana a tą podawaną przez oficjalną stronę firmy ZWSOFT.
Pod tym adresem widnieje informacja, że została już wydana oficjalna wersja programu:
https://www.zwsoft.com/zwcad/press-release/20170904/ZWCAD_2018_is_Now_Available.html

screen (wycinek) z powyżej wypisanej strony ZWSOFT.com

59b8b5a577dcb_ZWCad2018Official.PNG.85f98b3743c84538b552182f358191db.PNG

 

Podobnie jest z informacją na stronie niemieckiego przedstawiciela ZWCada - też wydanie oficjalne.

Sprawdziłem link i jest to dokładnie wersja, którą opisałem w poście powyżej (ZWCAD 2018 vernum = "2017.08.22(21234)).

Dodatkowo wnioskuję z oficjalnego forum firmy ZWSOFT, że następne wydanie będzie oznaczone jako SP1.

Jak to w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaiłem się już do koloru wydania 2018. A tu niespodzianka! Skończył mi się okres trial a obiecanego klucza dalej nie ma. Wersja sieciowa  uruchamia się kilka razy dłużej.

Próbowałem  w 2018 zrobić coś w 3d.

Zacząłem od czystego pliku. Narysowałem linię i linię prostopadłą . Potem sześcian. Moje zdziwienie - linia nie jest prostopadła. Już wiem, że nie tylko ja to zauważyłem.

Druga sprawa to prawie niemożliwe przeniesienie układu współrzędnych. Przy większej ilości brył narysowanie jakiegoś sześcianu graniczy z cudem. Wybieram pierwszy narożnik, ciągnę do następnego, a komenda się przerywa, w czasie gdy wyłapuje punkty charakterystyczne. Po pewnym czasie już nic nie mogę zrobić. Czyszczę rysunek komendą recover w Autocad 2010 otwieram w ZwCad 2017 i zaczyna działać. Mogę przenosić układ itp.  O co tu chodzi? Czary jakieś. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z nierysowaniem linii prostopadłej w trybie ortho już był omówiony na forum. Problem z niemożliwością narysowania sześcianu na filmie poniżej.

Wróciłem chwilowo do 2017, dopóty nie ma klucza, wiec na nim pokazuje. Muszę powiedzieć, że to co pokazuje narysowałem w ZwCAD 2018 ale jednak trochę trzeba się nagimnastykować, gdyż narysowanie dłuższego sześcianu w jednej komendzie graniczy z cudem i muszę tak jak pokazałem na końcu filmu powiększać go poprzez przesunięciu ścianki. Dodatkowo jak widać coś mu się nie podobało i nie chciał przesuwać ścianek, dopóty nie otworzyłem go na nowo w trybie napraw.

Film

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Parikon napisał:

Próbowałem  w 2018 zrobić coś w 3d.

Zacząłem od czystego pliku. Narysowałem linię i linię prostopadłą . Potem sześcian. Moje zdziwienie - linia nie jest prostopadła. Już wiem, że nie tylko ja to zauważyłem.

Druga sprawa to prawie niemożliwe przeniesienie układu współrzędnych. Przy większej ilości brył narysowanie jakiegoś sześcianu graniczy z cudem. Wybieram pierwszy narożnik, ciągnę do następnego, a komenda się przerywa, w czasie gdy wyłapuje punkty charakterystyczne. Po pewnym czasie już nic nie mogę zrobić. Czyszczę rysunek komendą recover w Autocad 2010 otwieram w ZwCad 2017 i zaczyna działać. Mogę przenosić układ itp.  O co tu chodzi? Czary jakieś. :crazy:

 

Godzinę temu, Parikon napisał:

Wróciłem chwilowo do 2017, dopóty nie ma klucza, wiec na nim pokazuje. Muszę powiedzieć, że to co pokazuje narysowałem w ZwCAD 2018 ale jednak trochę trzeba się nagimnastykować, gdyż narysowanie dłuższego sześcianu w jednej komendzie graniczy z cudem i muszę tak jak pokazałem na końcu filmu powiększać go poprzez przesunięciu ścianki. Dodatkowo jak widać coś mu się nie podobało i nie chciał przesuwać ścianek, dopóty nie otworzyłem go na nowo w trybie napraw.

ZWCad w wersji 2017 szybko powinien odejść do lamusa! Pracuję w nim ostatnio trochę więcej (albo raczej staram się pracować!), ale to co wyrabia się w tym programie to totalna porażka! Dzisiaj myślałem, że zejdę przed kompem. Pracowałem na pliku od 2-3h aż w pewnym momencie program wpadł w tryb, że nie mogłem nic narysować ani zrobić. Mogłem zoomować, przesuwać PANem rysunek, ale wywołanie jakiejkolwiek komendy (np. rysuj, zmierz, kopiuj) kończyło się niepowodzenie (brak reakcji). Przed wyłączeniem postanowiłem zapisać plik, żeby nie utracić tego co zrobiłem przez ostatnie 30min. Uruchamiam program, otwieram plik i tutaj zaskoczenie. Plik jest pusty! Otwieram szybko w AC - pusty (sprawdziłem CTRL+A, czy są w ogóle jakieś obiekty - obiektów brak). Odzyskuję plik .bak - również pusty. Brak zapisów tymczasowych w folderze TEMP. Jak nie dostać q....cy?!?!?!
Powyższy problem demonstrowałem ostatnio na filmach zamieszczonych w tym poście.

Bardzo poważny błąd i występujący notorycznie. Nie wiem czy tylko u mnie. Może taki wpływ na program ma nakładka BIK. Nie wiem, ale mam nadzieję, że szybko wypuszczą oficjalnego ZWCada 2018 i nie będzie takich wielkich "niespodzianek". Jest połowa września a z tego co pamiętam program w oficjalnej wersji miał pojawić się pod koniec sierpnia/początek września...

BTW: Zastanawiam się dlaczego w Polsce nie uznają wydania oficjalnego jako finalnego (tylko beta), a sam ZWSoft przedstawia to jako wydanie oficjalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydanie oficjalnej wersji 2018 niewiele zmieni, jeśli program cały czas będzie posiadał błędy. Dla mnie 2017, 2018 to są wersje na tyle beta, że uruchamiam je tylko na chwilę, do pierwszego błędu (chyba wszystkie z jakimi się spotkałem zostały poruszone na forum, przy czym nieprawidłowe działanie PPM jest dla mnie najpoważniejszą niedoróbką).

Osobiście dalej działam na 2015+, który w moim przekonaniu lepiej działa niż np. AutoCAD LT 2013. Za to tego AutoCADa odpalam głównie w celu użycia DWG2PDF, który AutoCAD ma bardzo dobrze opanowane (pliki PDF kilka-kilkanaście razy mniejsze niż w ZWCAD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie