Posty nie na temat przeniesione z innych wątków.

Chris
 Share

Recommended Posts

Dnia 30.06.2017 o 20:24, dmatusz3 napisał:

Zapewne chodzi mu o wersję z końca czerwca.

My otrzymaliśmy ją niedawno i tylko w wersji polskiej. Obecnie ją testujemy, dlatego nie udostępnialiśmy jej. 

Z tego co sprawdzaliśmy ten problem jest tam rozwiązany.

32bit
https://1drv.ms/u/s!Aot78tKtbz_6hQ0quYEcGu4Xwbl2

64bit
https://1drv.ms/u/s!Aot78tKtbz_6hQ5aln9G7MkcXPiN

Witam,

pobrałem program z podanego przez Pana linku. Wersja 64bit-owa. Oto komunika jaki wyświetlił mi się zanim proces instalacji dobiegł końca (patrz załączony screen)...

Sprawdziłem kilka rzeczy, które były wcześniej przeze mnie (i nie tylko przeze mnie) zgłaszane... Zaczynam być poirytowany tempem wprowadzanych poprawek...
Wyświetlanie tekstów zgłoszone na forum pod linkiem:
https://forum.cad.info.pl/topic/1966-problem-z-wyświetlaniem-tekstów/
nie zostało poprawione. Teksty wyświetlane są ciągle tak samo, czyli błędnie!

Problem z poleceniem FIND zgłoszony pod linkiem:
https://forum.cad.info.pl/topic/2010-polecenie-find-crash-error/
nie został naprawiony. Program zostaje zamknięty w wyniku błędy krytycznego...

Kolejna sprawa dotyczy obiektów 3D. Proszę spróbować w załączonym pliku wykonać pomiar wysokości lub długości stopnia poleceniem DIST.
U mnie program zacina się strasznie. Wydaje mi się, że to nie wina kompa (stacja robocza DELL Precision M6600 - procesor i7 2820QM, 16GB RAM, karta nVidia Quadro 3000M). Myślę, że komp o takich parametrach powinien być wystarczający do płynnego działania takiego obiektu 3D. Zresztą na konkurencyjnych programach lub choćby ZWCad+ 2015 problem z zacinaniem się nie występuje...

Czy ZWSoft panuje nad tym co dzieje się z programem? Odnoszę wrażenie, że każde kolejne wydanie SP niesie ze sobą ryzyko, że program będzie działał gorzej niż poprzednia wersja... Śledzę polskie forum i to oficjalne ZWSoftu. Ulubiony skrót przedstawiciela ZWSoftu na oficjalnym forum to ASAP (pod którym kryje się: AS SOON AS POSSIBLE). Czyli zero deklaracji co do terminu naprawienia błędu lub wprowadzenia brakujących funkcjonalności.

Potwierdza się powiedzenie, że w dzisiejszych czasach nie musisz mieć dobrego produktu, ważne, żebyś miał dobry marketing. Zanim wyszła wersja ZWCad 2017 program przedstawiany był jako rewolucyjny, kolejny krok w rozwoju ZWSoftu... Rewolucja na pewno jest, ale u mnie (i pewnie nie tylko u mnie) jak siadam i zaczynam używać obecnej wersji...

ZWCad 2017 - antywirus.png

SCHODY 3D.dwg

10 godzin temu, Chris napisał:

Zaczynam być poirytowany tempem wprowadzanych poprawek...

W bardzo podobnym tempie rozwijany jest ZWCAD ARCHITECTURE od 2013r. .......wszystko wymaga cierpliwości :)

Ja np. czekam na powrot  brytyjskiej nakładki renderujacej ARTISAN do ZWCAD ARCHITECTURE 2017
obecnie do pracy "zmuszony jestem pozostać przy dopracowanej wersji 2015+"...cierpliwości

20 godzin temu, Martin_S napisał:

W bardzo podobnym tempie rozwijany jest ZWCAD ARCHITECTURE od 2013r. .......wszystko wymaga cierpliwości :)

Hmm... Dlaczego sądzisz, że ludzie którzy używają oprogramowania komercyjnie - czytaj : rysując w nim zarabiają na życie mają wykazywać ponadprzeciętną cierpliwość mając do wyboru inne równorzędne produkty pozbawione dużej części niedoróbek ZwCAD'a? Problem jest szerszy bo dotyczy również producentów narzędzi i nakładek inwestujących czas i pieniądze oby dostosować swoje narzędzia do platformy która nie wiadomo kiedy osiągnie oczekiwaną sprawność. Jak ludzie nie kupią ZwCAD'a to również nie kupią nakładek na niego i robota idzie w piach. Przykład : sam podobnie jak ja używasz do pracy wersji 2015+ i np. nakładek e-cad które na tą wersję już nie są rozwijane.

• 4 weeks later...

a czy nie pomogła by taka procedura:    rozbicie polilinii (tymczasowe) na zwykłe linie ...zaraz po tym połączenie ich poleceniem join wartością zero, po tym mamy nową polilinię ....czasami taki "myk" pomaga ....chyba

Edited by Martin_S

Niestety rozbicie elementów na zwykłe linie nie wchodzi w rachubę. Wykorzystuję nakładkę BIK i niektóre elementy tworzone są jako polilinie 2D - nie mam na to wpływu. Tak zostało zaprogramowane przez producenta nakładki BIK. Jeśli rozbiję element mogę utracić niektóre właściwości.
Dodatkowo takie rozbite elementy o skomplikowanych kształtach są trudne do edytowania (kopiowania/przesuwania). Wystarczy pominąć jeden element, żeby rysunek wyglądał już inaczej. Samo zaznaczenie elementów rozbitych trwa o wiele dłużej niż np. kliknięcie w jeden element i podświetlenie całości.... Nie mam czasu na zabawę w rozbijanie i łączenie elementów (niestety nikt za takie rzeczy nie dopłaci)... Szybszy i prostszy (a na pewno przyjemniejszy psychicznie) będzie powrót do wersji ZWCad+ 2015. Niestety ZWCad 2017 nie za bardzo nadaje się do użytku komercyjnego (jest daleko nawet za poprzednią wersją ZWCad+ 2015, o konkurencji nie wspominając)

Pamiętam, że na wczesnym etapie wydania ZWCada 2017 zgłaszane były już problemy z tego typu obiektami. Widocznie ZWSoft nie do końca rozwiązał problem...

Edited by Chris

9 godzin temu, Chris napisał:

Niestety rozbicie elementów na zwykłe linie nie wchodzi w rachubę. Wykorzystuję nakładkę BIK i niektóre elementy tworzone są jako polilinie 2D - nie mam na to wpływu. Tak zostało zaprogramowane przez producenta nakładki BIK. Jeśli rozbiję element mogę utracić niektóre właściwości.
Dodatkowo takie rozbite elementy o skomplikowanych kształtach są trudne do edytowania (kopiowania/przesuwania). Wystarczy pominąć jeden element, żeby rysunek wyglądał już inaczej. Samo zaznaczenie elementów rozbitych trwa o wiele dłużej niż np. kliknięcie w jeden element i podświetlenie całości.... Nie mam czasu na zabawę w rozbijanie i łączenie elementów (niestety nikt za takie rzeczy nie dopłaci)... Szybszy i prostszy (a na pewno przyjemniejszy psychicznie) będzie powrót do wersji ZWCad+ 2015. Niestety ZWCad 2017 nie za bardzo nadaje się do użytku komercyjnego (jest daleko nawet za poprzednią wersją ZWCad+ 2015, o konkurencji nie wspominając)

Pamiętam, że na wczesnym etapie wydania ZWCada 2017 zgłaszane były już problemy z tego typu obiektami. Widocznie ZWSoft nie do końca rozwiązał problem...

Uważam ze nie do końca....w podobnej nakładce ale od e-cad jest możliwe zlepienie z linii poprzez join 1 polilinii którą można zamienić na dowolny pręt ze wszelakimi własnościami pręta zbrojeniowego ...BIKA nie znam

7 godzin temu, Martin_S napisał:

Uważam ze nie do końca....w podobnej nakładce ale od e-cad jest możliwe zlepienie z linii poprzez join 1 polilinii którą można zamienić na dowolny pręt ze wszelakimi własnościami pręta zbrojeniowego ...BIKA nie znam

Martin nie znam nakładki e-cad. Możliwe, że w BIKu również można wykonywać takie operacje. Ale po co? Każda taka operacja wydłuża czas pracy. Jednorazowo można coś rozbić i połączyć, ale w przypadku dużej ilości elementów? Tak jak pisałem, nikt mi nie zapłaci za dodatkowy czas spędzony przy tworzeniu dokumentacji... poza tym nie po to kupiłem nakładkę, która de facto ma przyspieszyć tworzenie rysunków, żeby teraz odwracać działania i spowalniać pracę...

Tak w ogóle to zbaczamy z tematu, który dotyczył problemów ZWCada 2017 z obsługą niektórych rodzajów obiektów...

BTW. Wczoraj wróciłem do ZWCada+ 2015 po około 3 tygodniach pracy na ZWCad 2017. Byłem bardzo zaskoczony, jak ZWCad+ 2015 wymiata... pod względem szybkości programu w prostych czynnościach edycyjnych ZWCad+ 2015 jest o wiele szybszy (czy nie miało być odwrotnie???). Takie czynności jak kopiowanie/przesuwanie/zoomowanie odbywają się o wiele szybciej. Włączając ZWCada 2017 miałem wrażenie, że wracam do starego a nie nowego programu...

Myślę, że nie ma co przekonywać do zlepiania polilinii. Czasami całe wątki poświęcone są jednemu dodatkowemu kliknięciu myszą...

Rozciąganie powinno działać również na tak stare obiekty i tego dotyczy główny wątek.

Z drugiej strony nie dramatyzowałbym z tym problemem, który został znaleziony po kilku ładnych miesiącach obecności programu.

8 godzin temu, BiK CAD Systems napisał:
10 godzin temu, Chris napisał:

Możliwe, że w BIKu również można wykonywać takie operacje.

Tak, w BiKu jest dostępna metoda tworzenia pręta poprzez zamianę polilinii w pręt.

Wyciął Pan jedno zdanie z całej mojej wypowiedzi a sens mojej wypowiedzi jest inny...

Wiem, że można utworzyć pręt z polilinii. Wykorzystuję funkcję, która to umożliwia do tworzenia prętów zbrojeniowych. Nie o to chodzi w tym temacie. Wiele elementów w nakładce BIK tworzonych jest jako elementy złożone z obiektów typu Polilinia 2D. A właśnie z edycją tego typu obiektów (Polilinia 2D) przy pomocy komendy Stretch ma problem ZWCad 2017. Jest wiele komend w BIKu, które generują obiekty złożone z Polilinii 2D.

Poza tym dostaję często rysunki od innych branż, które zawierają obiekty typu Polilinia 2D i nie chcę rozbijać ich za każdym razem, żeby zaraz łączyć w inny typ obiektów, skoro inne programy typu CAD radzą sobie z nimi bez problemu... Jeśli dostaję podkład od instalatora, w którym większość elementów (np. 2000)  utworzonych jest z obiektów typu polilinia 2D i chce część z nich rozciągnąć to ile czasu więcej zajmie mi rozbicie ich i "zbicie" z powrotem?

10 godzin temu, dmatusz3 napisał:

Z drugiej strony nie dramatyzowałbym z tym problemem, który został znaleziony po kilku ładnych miesiącach obecności programu.

Ja wykorzystuję ZWCada 2017 w pełnym zakresie od około 3 tygodni i problemy objawiały mi się już wcześniej, ale nie zawsze mam czas i ochotę pisać tutaj posty...
Problemy z obiektami typu Polilinia 2D były zgłaszane już na samym początku wydania ZWCad 2017. To, że ludzie tutaj nie piszą nie znaczy, że problemy można bagatelizować... Wiele osób ma to po prostu w głębokim poważaniu, żeby udzielać się na forum i pomagać w poprawianiu/rozwoju programu. Doskonale ich rozumiem, ponieważ przygotowanie plików i opisanie problemów też chwilę zajmuje. Z niektórych postów wnioskuję, że bardziej na rozwoju programu zależy użytkownikom niż samemu ZWSoftowi. Dobrym przykładem mogą być posty Martina_S dotyczące ZWCad Architecture...

Cieszę się, że ZWSoft ma takie dobre samopoczucie, ale jeśli dalej będzie miał takie podejście do użytkowników i wypuszczania aktualizacji programu to ja podziękuję!
(dlaczego aktualizacja, w której naprawiono komendę FIND nie jest oficjalnie wydana???)

Proszę zrobić sondaż wśród użytkowników, którzy mają wersję ZWCada 2017 i 2015, na jakiej wersji obecnie siedzą i która jest lepsza... myślę, że szybko dobry humor minie...
Nawet na tym forum widać wiele sygnałów od niezadowolonych użytkowników wersji 2017, którzy wracają do poprzedniej wersji...

Z każdą godziną spędzoną w ZWCadzie 2017 pojawiają się nowe problemy. Dzisiaj dostałem kolejne pliki z zewnątrz w formacie dwg i nie mogę w nich wydrukować rysunków do pdf'a (pojawia się biała kartka). Przelatuję plik komendami PURGE i TEST, zapisuję w nowym pliku dwg. Otwieram plik i rysunek jest pusty....

Ten sam plik (otrzymany z zewnątrz) otwarty w ZWCad+ 2015 działa bez problemów... wydruk do pdf'a działa prawidłowo.

Edited by Chris

Chciałem odnieść się wyłącznie do poruszonej wyżej możliwości tworzenia pręta, jednocześnie nie "bałaganiąc" zanadto w wątku, który dotyczy czego innego. Absolutnie nie chodziło o zmianę sensu Pana wypowiedzi.
Również nie uważam, że takie obejście z rozbijaniem i łączeniem jest rozwiązaniem.

• 4 months later...
7 godzin temu, pawmal napisał:

W wersji SP1 usprawniono naprawdę wiele istotnych rzeczy link, natomiast przykro mi, że akurat ta uciążliwość została jeszcze do poprawienia. Zrobiłem monit na to zgłoszenie jako priorytetowe do SP2 i liczę na to, że zostanie ta uciążliwość wyeliminowana.

Niestety ZWSOFT trochę zatracił się chyba w marketingowych chwytach i promocjach.
Brak możliwości edytowania pól edycyjnych za pomocą strzałek jak i błędnie działające FAZOWANIE oraz nieprawidłowo działający PPM są błędami dotyczącymi podstawowych funkcji programów typu CAD.
Rozumiem, że program został napisany od podstaw, ale to nie zmienia faktu, że powinni skupić się na eliminacji podstawowych błędów a nie wprowadzać zbędne dodatki typu TIME.
Komenda TIME, kto w ogóle tego używa i kiedy? Przecież nie trzeba wpisywać w wierszu poleceń komendy TIME, żeby dokładnie to samo (albo bardzo zbliżone dane do tego) zobaczyć w odniesieniu do konkretnego pliku DWG. Wystarczy kliknąć w ikonkę ZWCADA (lewy górny narożnik programu), następnie wybrać Narzędzia rysunkowe/Właściwości rysunku/Statystyki. Chyba każdy CAD ma możliwość sprawdzenia statystyk pliku dwg, a ZWSOFT wprowadza możliwość weryfikacji z poziomu wiersza poleceń dodając aktualny czas i jeszcze promuje to jako nową funkcję. Super "innowacja".... szkoda, że nie poprawili podstawowych funkcji zamiast marnować czas na takie "innowacyjne" przedsięwzięcia...

Pomijam już fakt, że PPM jest zgłaszany od początku wydań ZWCADA 2017, czyli od ponad roku. W ostatnim czasie odnoszę wrażenie, że  ZWSOFT udaje, że nie ma problemu, pozostając obojętny na uwagi użytkowników odnoszące się do PPM...

Edited by Chris

10 minut temu, Chris napisał:

....
Brak możliwości edytowania pól edycyjnych za pomocą strzałek jak i błędnie działające FAZOWANIE oraz nieprawidłowo działający PPM są podstawowymi funkcjami programów typu CAD.
...

Możliwość edytowania pól edycyjnych za pomocą strzałek jak i  działające FAZOWANIE oraz  działający PPM są podstawowymi funkcjami programów typu CAD. Tak gwoli ścisłości :hi:

5 minut temu, Parikon napisał:

Możliwość edytowania pól edycyjnych za pomocą strzałek jak i  działające FAZOWANIE oraz  działający PPM są podstawowymi funkcjami programów typu CAD. Tak gwoli ścisłości :hi:

Dzięki. Poprawione. Rzeczywiście zdanie nie miało sensu. Trzeba zrobić sobie przerwę po 10h w biurze.

20 godzin temu, pawmal napisał:

W wersji SP1 usprawniono naprawdę wiele istotnych rzeczy link,

Moim zdaniem w zdecydowanej większości to nie są istotne usprawnienia.
nadal się rozsypują kreskowania,
powiększenie scrollem co chwilę trzeba odświeżać,
podkłady rastrowe raz się drukują raz nie,
są to drobiazgi, ale bardzo "upierdliwie"
fakt, ich poprawa nie jest tak spektakularna jak nowy kolor pasków - hmm... szalenie przydane dla kogoś kto w 90% korzysta z komend :)

Lista propozycji usprawniających jest na forum link
Kilka z nich jest już standardem a dla Zwcad to podróż na marsa
mam na myśli takie funkcje jak:
ObjectScale,
manager layout,
edycja bloków dynamicznych - zasłanianie się licencją hmm.. no to może trzeba wykupić licencję :(

Jak dla mnie to tylko "chłyt matetigowy"

Mam podobne spostrzeżenia dot. ZWCAD ARCHITECTURE .... podstawy podstaw inżynierii "kuleją" ...... wiele rzeczy wychwyconych od paru lat nie jest poprawionych ....ja cierpliwie czekam aż wszystko zostanie poprawione ....łącznie z ARTISANEM ;) ...ale widze "światełko w tunelu"

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share