Uprawnienia UDT Żuraw wieżowy


bali21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam takie nietypowe pytanie. 
Chce iść do pracy jako operator żurawia wieżowego (górnoobrotowy) . I znalazłem ogłoszenie że można dużo taniej i bez kursu kupić uprawnienia , facet zapewnia mnie że są oryginalne i legalne ,pochodzą z ośrodka szkoleń (czy warto kupić takie papiery?), co jeśli będą nieoryginalne? UDT sprawdza legalność papierów podczas kontroli w pracy? co by mi wtedy za to groziło? Firma do której chce iść i tak uczy od podstaw każdego zatrudnionego pracownika (na jednym żurawiu byłem zobaczyć jak to wygląda itd ) . A jak czytam opinie to te kursy to są i tak jak pic na wodę i każdy w firmie uczy się od podstaw :) 

Link do ogłoszenia 
Usunięto przez moderatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, philips449 napisał:

facet zapewnia mnie że są oryginalne i legalne ,pochodzą z ośrodka szkoleń

Ośrodek szkoleń nie wydaje uprawnień.

Może wydać świadectwo ukończenia kursu, z którym udaje się do UDT celem odbycia egzaminu

Obecnie uprawnienia to nie jest świstek papieru ale bardziej karta kredytowa z hologramem. Każdy inspektor jest w stanie sprawdzić uprawnienia w ciągu kilku minut.

Przestrzegam przed takimi pomysłami i muszę usunąć link do ogłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę sobie zadzwonić do UDT i zapytać czy takie uprawnienia są coś warte.

Za handel uprawnieniami i używanie takich uprawnień można otrzymać wyrok kilku lat więzienia.

Proszę pamiętać też, że to nie jest kurs szydełkowania. Obsługa każdego obsługującego urządzenia UDT wymaga rzetelnej wiedzy i doświadczenia, a żurawie wieżowe to najwyższa klasa urządzeń. To nie jest obsługa przycisków o podnoszenia i opuszczania. Sam kurs trwa kilka miesięcy.

Żuraw wieżowy to nie jest wózek widłowy, w którym badanie okresowe UDT wykonywane jest co roku lub co dwa lata. Tutaj każda zmiana lokalizacji, parametrów żurawia, nawet zmiana otoczenia pracy żurawia (np. postawienie kolizyjnego żurawia w pobliżu) wymaga osobnego odbioru UDT. Przy tej okazji sprawdzane są uprawnienia operatora i są wpisywane do protokołu.

 

Aby użytkować urządzenia wymagane jest spełnienie trzech warunków formalnych:

  • rejestracja urządzenia w UDT,
  • przeprowadzana konserwacja urządzenia,
  • uprawniona obsługa.

W przypadku, jeśli coś się stanie a jakikolwiek warunek formalny nie jest spełniony to już nie szuka się winnego dalej. 

Gdyby więc pękła lina nośna a Pan ma "lewe" uprawnienia, cała odpowiedzialność spada na Pana.

 

Przykro mi, ale usuwam kwotę za jaką trzeba zapłacić za uprawnienia i zamykam wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.