Sposób edycji opisu znaków [rozwiązany]


jacnightingale

Rekomendowane odpowiedzi

Nakładka jest na tyle elastyczna, że pozwala na wiele modyfikacji, w tym także na takie. Znajdź plik: P_Opis_Pionowe.dwg zwykle na dysku C w katalogu Szansa. Tylko z tą modyfikacją to ostrożnie, jak zmniejszysz odległości, to przy dłuższych nazwach znaków np. C-13-16 nazwy będą się nakładać na siebie i opisy będą nieczytelne.

Edytowane przez Włodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jest tylko jeden problem. Nie potrafię tego ustawić, żeby działało w wcześniej stworzonym pliku. Tzn. jak sobie zmieniłem ustawienia w pliku P_Opis_Pionowe.dwg na takie jak mi odpowiadają, to przy nowo stworzonym pliku wszystko jest ok, a w tych stworzonych wcześniej (przed edycją pliku P_Opis_Pionowe.dwg) znaki nadal wstawiane są po staremu. Próbowałem załadować na nowo nakładkę, ale bez skutku.

Jest ktoś w stanie rozwiązać ten problem? Już nawet nie tyle zależy mi na tym, żeby edytować wstawione do tej pory znaki za jednym zamachem, a po prostu na tym, żebym mógł pracować na danym pliku we właściwy sposób (żeby nowo wstawiane znaki miały zmieniony opis). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zaznaczyć blok opisu, uruchomić funkcję: ODNEDYCJA (_REFEDIT) np prawym przyciskiem myszy i z menu które się rozwinie pierwsza pozycja "Edytuj blok"
Następnie proszę wprowadzić zmiany, np położenie atrybutu, czcionki, kolory wielkości itp.
Po zakończeniu edycji proszę uruchomić funkcję : ODNZAMKNIJ (_REFCLOSE). Nowo wstawione opisy będą już miały postać taką jak blok po edycji.

Do zastosowania zmian w już wstawionych blokach może Pan użyć funkcji MENATR (_BATTMAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Sposób edycji opisu znaków [rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.