Punkt przecięcia podczas przesuwania [rozwiązany]


Rekomendowane odpowiedzi

vernum = "2017.01.23(13656)_x64" (tylko do odczytu)

Witam,

napotkałem się na dosyć irytujący problem występujący podczas przesuwania linii (spróbowałem dla okręgu i taki problem nie występuje).

Problem występuje w momencie, gdy chcę przesunąć linię w miejsce punktu przecięcia. Poniżej zamieszczam zrzut ekranu, który powinien w najlepszy sposób zobrazować problem.

przechwyt.png.489bd66a0f592e5dd9809e166eb39291.png

Na przedłużeniu linii poziomej. ZWCad, nie lokalizuje punktu przecięcia z linią pionową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dmatusz3 napisał:

Nie jestem pewien czy chodzi o ten punkt przecięcia?

Tak, dokładnie o ten punkt przecięcia chodzi. U mnie bez użycia klawisza TAB nie znajduje punktu przecięcia.

Klikając TAB, kiedy znajdziemy interesujacy nas punkt lokalizacji, akceptujemy go LPM? Jeżeli tak, to u mnie operacja nawet przy pomocy przycisku TAB kończy się niepowodzeniem. Linia przenoszona jest w zupełnie inne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Parikon napisał:

po 4 kliknięciach znajduje punkt przecięcia i akceptacja LPM załatwia sprawę. Gdy akceptuję PPM linia ląduje gdzieś dalej. Być może kolega ma odwrócone klawisze.

Nie ma znaczenia, czym bym nie zaakceptował to linia i tak nie trafia we wskazane miejsce.

5 godzin temu, Bartek1977 napisał:

Ale po co naciskać kilka razy klawisz TAB, skoro program sam powinien znaleźć punkt przecięcia? Pracując już trochę na 2017, zdarza mi się co jakiś czas, że program nie może znaleźć punktów przecięcia, szczególnie na przedłużeniu linii.

Dokładnie, zgadzam się. Żeby nawet przy pomocy TAB problem dało się obejść (i tak się nie da), to wolałbym, żeby program działał poprawnie i znajdował ten punkt przecięcia bez użycia przycisku TAB.

Ponadto zauważyłem, że na filmie załączonym przez dmatusz3, ZWCad, znajduje punkt prostopadłości, a nie przecięcia. Akurat w tym przypadku one się pokrywają, jednak to nie jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko odtworzyłem to co zrobił @dmatusz3. Ale teraz wiem, że ma to działać inaczej i po krótkiej nauce udaje mi się za każdym razem złapać ten punkt. Bez tabulatora. W snap setting mam zaznaczone tylko przedłużenie i koniec.

Zaczynam od punktu na końcu lini którą przedłużam i idę kursorem w stronę lini prostopadłej. W pewnym momencie pokazanym na grafice obiekt przeskakuje i wtedy naciskam LPM. Jest dokładnie na przedłużeniu.

large.przedluzenie.png.d5b141608b76c7bec4785438401d78e2.png

Edytowane przez Parikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że punkt pozornego przecięcia nie jest znajdowany automatycznie w tym przypadku to raczej nie podlega dyskusji.

10 godzin temu, Bartek1977 napisał:

Ale po co naciskać kilka razy klawisz TAB, skoro program sam powinien znaleźć punkt przecięcia

Klawiszem tab możemy zmienić snapy.

Czy z tego co napisałem wynika, że funkcja znajdowania przecięć ma działać tylko z tabulatorem? Jest to jedynie pewna propozycja rozwiązania obejściowego.

Można to wykonać na kilka sposobów, ale nie byłem pewien, o który dokładnie punkt chodzi. Ale teraz już wiem.

Dnia 3.03.2017 o 16:00, jacnightingale napisał:

Tak, dokładnie o ten punkt przecięcia chodzi.

Można punkty znaleźć jak na filmie poniżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrafię zaleźć ten punkt na kilka różnych sposobów, ale brakuje mi tego podstawowego i jest to według mnie błąd, który powinien zostać poprawiony w kolejnych aktualizacjach. 

Nie potrzebuję rozwiązania jak znaleźć punkt przecięcia. Ja tylko chciałem zgłosić błąd ZWCada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartek1977 napisał:

Wiem już kiedy tak się dzieje. Zależy w którym kierunku rysujemy linie (jeśli w stronę narysowanej linii, to jest ok, jeżeli w przeciwną, to nie znajduje punktu przecięcia). Myślę że na filmiku jest wyjaśnione. To na pewno jest błąd

Nagywanie_2017_03_04_17_20_23_111.mp4

Potwierdzam to co pokazał @Bartek1977. Sprawdziłem jeszcze w ACAD 2010. Tam działa niezależnie w którą stronę narysuje się linię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Punkt przecięcia podczas przesuwania [rozwiązany]
  • pawmal zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.