Brak możliwości maksymalizacji okna na jednym monitorze w trakcie pracy na dwóch ekranach


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ZWCad 2017 SP2.0 PL x64 vernum = "2017.01.23(13656)_x64"

Stacja robocza: Dell Precision M6600, procesor i7, grafika nVidia Quadro 3000M, system Windows 7 PRO PL. Dodatkowo podłączony monitor IIYAMA  ProLite XB2776QS (rozdzielczość WHQD).

Mam problem żeby powiększyć (zmaksymalizować) okno programu na mniejszym monitorze (monitorze laptopa). W trakcie próby powiększenia okna na monitorze laptopa program sam przenosi się na drugi ekran i tam powiększa. Próbowałem z klawiszami funkcyjnymi (Win + strzałki) - brak reakcji. Wyłączenie programu (również systemu Win) i ponowne uruchomienie nie pomaga.

Zauważyłem, że program w ogóle nie reaguje na klawisze funkcyjne (Win+strzałki), które działają na ZWCad+ 2015.

Czy zaobserwował ktoś podobne zachowanie się programu w trakcie pracy na dwóch monitorach?

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odnosząc się do informacji powyżej. Zauważyłem, że przy podłączeniu innego monitora przez złącze VGA program wyświetla się prawidłowo na obu ekranach i nie ma problemu z maksymalizacją okna zarówno na mniejszym jak i większym ekranie. Poprzedni monitor (pracujący w rozdzielczości WHQD), na którym problem występował podłączony był przez złącze DisplayPort.

Kombinacja klawiszy (WIN+strzałki) nadal nie działają - pewnie funkcja nie została jeszcze zaimplementowana. Myślę jednak, że warto ją wdrożyć w późniejszych wydaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na stacjonarnym Dellu (z kartą QUADRO K600) mam podłączone dwa monitory - jedną przez DP (24' 1920x1200) a drugą DVI (22'' 1680x1050) .

Wszystko zachowuje się poprawnie działają również klawisze Win + strzałki oraz Win + shift + strzałki.

Spróbuję przetestować zachowanie na większych rozdzielczościach.

Proszę spróbować, czy klawisze Win+shift+strzałki działają u Pana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście kombinacja klawiszy WIN+Shift+strzałki działa (przynajmniej na monitorze w biurze, który podłączony jest przez VGA i ma ustawioną rozdzielczość 1920x1080).

Zmylił mnie ZWCad+ 2015, na którym możliwe jest przemieszczanie okna po monitorach kombinacją klawiszy WIN+strzałki.

Do monitora, na którym występował problem (WHQD) będę miał dopiero dostęp wieczorem, wtedy spróbuję jeszcze przetestować czy możliwe jest przeniesienie okna programu przy pomocy kombinacji klawiszy WIN+SHIFT+strzałki.
Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety temat nie został rozwiązany. Kombinacja klawiszy Win+SHIFT+strzałki nie pomogła w przypadku okno powiększonego na cały ekran (zmaksymalizowanego).

Przy próbie przeniesienia okna programu kombinacją klawiszy okno zaczyna mrugać, jakby chciało przenieść się na mniejszy ekran, ale niestety cały czas pozostaje na większym monitorze.

Na monitorze 27cali podłączonym przez DisplayPort o rozdzielczości 2560x1440. W ustawieniach (Zmień wygląd ekranów) mam wybraną opcję: Rozszerz te ekrany.
W biurze mam dokładnie takie same ustawienia, ale monitor jest mniejszy (ma 24 cale i rozdzielczość max 1920x1080) i podłączony jest przez złącze VGA - nie zaobserwowałem problemu.

Kombinacja klawiszy zadziałała tylko wtedy, gdy okno nie było zmaksymalizowane.

Kilka dni temu inny użytkownik miał problem z monitorem o rozdzielczości 4K, dlatego wydaje mi się, że problem może być w samym programie...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, testowałem i testuję zachowanie programów i programu na różnych konfiguracjach.

Podłączałem je zarówno poprzez DVI oraz DP.

Testuję na rozdzielczościach:

  • 3840x2160
  • 2560x1440

Nie zauważyłem powyższych problemów w żadnym programie (pomijając niewielką wolną przestrzeń nad paskiem START w 4K - było o tym w innym wątku).

Natomiast w ostatnich dniach prowadziłem kilka szkoleń, i miałem laptop lenovo e420 (1366x768) podłączonego do projektora FULL HD 1920x1080 i tam był problem z przenoszeniem programów pomiędzy ekranami, z maksymalizacją nie zauważyłem.

Mam jeszcze taki pomysł, że może to zależeć od wzajemnego położenia monitorów względem siebie w pionie.

2017-02-24 08_48_02-Rozdzielczość ekranu.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sprawdziłem i wzajemne położenie monitorów (góra/dół) nie pomogło.
Zauważyłem, że u Pana w ustawieniach większy monitor ustawiony jest jako główny, a mniejszy jako dodatkowy.
U mnie jest odwrotnie - monitor laptopa (17 cali o rozdzielczości 1920x1080) ustawiony jest jako główny, a większy/dodatkowy ekran jako rozszerzony.
Nie wiem czy takie rozbieżności w ustawieniach mogą mieć wpływ na zachowanie programu.

Zmieniłem w ustawieniach, że główny monitor miał rozdzielczość 2560x1440 (dołączany przez złącze DP), a jako dodatkowy/rozszerzony pracował ekran laptopa i wtedy program zachowywał się prawidłowo. Mogłem maksymalizować okno na obu ekranach. Powrót do wcześniejszych ustawień i problem powrócił. Przy próbie maksymalizacji okno samo przenosi się na większy ekran (rozszerzony).
Załączam screeny ustawień, kiedy problem z maksymalizacją okna występuje.

Ekran główny - ustawienia.png

Ekran dodatkowy - ustawienia.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprawdzenie.

Jeszcze jedna rzecz, która może w jakiś sposób wpływa na sposób wyświetlania okien.

Mam ustawione skalowanie niestandardowe na 115% (w zakładce: Ustaw niestandardowy rozmiar tekstu (DPI)).
Spróbuję jeszcze później zrobić reinstalacje programu - może to coś pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie