PPM - błąd przy rysowaniu linii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

błędnie działający PPM nie daje mi spokoju... Zbyt często wykorzystuję go w pracy.
Siedząc ostatnio kilka h w ZWCadzie zacząłem używać spacji jako powtórz/zatwierdź i o dziwo w tym przypadku działa wszystko poprawnie.
Nie przypominam sobie żeby nawet raz SPACJA nie powtórzyła komendy (lub przepuściła próbę wywołania komendy).
Czy przy ustawieniach jak na załączonym screenie nie można jakoś powiązać PPM np. ze SPACJĄ?59afc07484f84_ZWCad2018beta-PPM.png.8df931b0dd6397b45e78effb8cdee29b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, myszka jest ok. Testowałem wcześniej kilka innych, ale ta sprawdza się najlepiej (zwłaszcza, że zależało mi na gryzoniu bez kabla).

Wracając do tematu - nie mam w tej chwili dostępu do myszki przewodowej.
Z drugiej strony nie wiem czy jest sens szukać w tym kierunku, skoro pracując na ZWCadzie+ 2015 lub innych CADach zjawisko przepuszczania komend nie występuje.
Problem występuje tylko i wyłącznie z ZWCadem 2017 i 2018. Sprawdzałem wielokrotnie robiąc również testy porównawcze.

Poniedziałek/wtorek będę miał dostęp do myszki przewodowej więc wtedy postaram się wykonać testy i sprawdzić, czy jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ostatnio coś więcej rysuje w 2018 i powiem szczerze, że niedomaganie PPM jest bardzo irytujące. Nigdy nie jestem pewien czy faktycznie zwcad  przyjął klik i w jakim etapie komendy jestem. Zdarza się to trochę częściej niż sporadycznie. Jak mam ciśnienie czasowe to wracam do 2015. Tu PPM jest zdeterminowany czyli działa zgodnie z przewidywaniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irytujące to bardzo delikatne słowo. Powiedziałbym nawet taki eufemizm. :)
Ja przesiadłem się już jakiś czas temu na ZWCADA 2018 i bardzo denerwuje mnie ten problem. Tym bardziej, że pracuję na ustawieniach, gdzie PPM traktuję jako ENTER/POWTÓRZ/ZATWIERDŹ (bez rozwijalnego menu). Niestety pomimo wielokrotnego zgłaszania problemu (od pierwszych wydań wersji 2017, czyli od ponad roku) ZWSoft nie potrafi poradzić sobie z tym przypadkiem... Co dziwne w żadnym innym programie typu CAD, z którymi miałem i mam styczność nie doświadczyłem takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam PPM jako powtórzenia/zatwierdzania. Przy wprowadzaniu części komend skrótami z klawiatury klikam PPM bardzo często. Dla mnie ten problem jest na tyle denerwujący i destabilizujący pracę,   że rysuję ciągle na Classicu. Czy jest jakaś szansa że naprawią to jeszcze w ZWcadzie 2018?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam, się, że w tym przypadku jest jak z mechanikiem samochodowym. Klient mówi, ze stuka mu w podwoziu. Staje gość przed podniesioną maską i drapie się w beretkę. Następnie wymienia akumulator. Klient zdziwiony ale nic. Potem mechanik wymienia alternator. Klient pyta dlaczego. Mechanik : Najpierw wymienimy wszystkie części na A, potem na B potem na C itd. W końcu stuki muszą ustąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy ZWCAD 2018 SP1 vernum = "2017.11.29(24522)_x64" - właśnie przeprowadzam testy i sprawdzam czy udało się rozwiązać problem z PPM.

BTW: ZWSoft jest jakiś zakręcony - na oficjalnej stronie w dziale DOWNLOAD opisują wersję do ściągnięcia jako 2017.12.05 (24685) ale z linku ściąga się wersja, która wypisałem na początku posta... Pełna profeska - kolejny raz, kiedy mylą oznaczenia albo błędnie podmieniają linki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak, testowałem. Zero poprawy.

Prosty test. Proszę narysować 15 kresek/polilinii a następnie pierwszą z nich usnąć za pomocą komendy ERASE (lub klawisza DEL). Następne proszę spróbować usuwać za pomocą PPM, zaznaczyć kreskę i PPM. I tak jedną po drugiej w miarę szybko wykonując polecenie... Czasami PPM zadziała dopiero za 3-4 kliknięciem albo i rzadziej.

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziliśmy sporo czasu na testowanie prawego przycisku myszy, na kilkudziesięciu komputerach, w różnych konfiguracjach sprzętowych.

Doszliśmy do jednego wniosku, ale prosiłbym o pomoc w sprawdzeniu.

Na pewnych konfiguracjach sprzętowych (około 10% z testowanych - ciężko tutaj jednak podać zasadę) RMB gubi kliknięcia jeśli poruszamy kursorem myszki w czasie kliknięcia.

Reasumując, jeśli kursor stoi jest OK, jeśli nim poruszamy mogą się gubić kliknięcia.

Prosiłbym jeszcze o informacje, jaki jest sterownik do myszki. Czy jest dedykowany, czy systemowy np. 

2018-03-01 09_01_09-Menedżer urządzeń.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie