PPM - błąd przy rysowaniu linii


Rekomendowane odpowiedzi

Mam ustawiony prawy przycisk myszy, tak jak na załączonym obrazku. Co jakiś czas zdarza się, że jak chcę zakończyć rysowanie linii prawym przyciskiem, muszę kliknąć dwa, a czasami nawet trzy razy. Zaznaczam, że na pewno nie jest to wina myszy. Zauważyłem też, że podobnie jest z klawiszem ESC (żeby odznaczyć obiekty muszę go kilka razy naciskać).

ppm.JPG.47c2e62083413ef1b8c7ffb7c16dbca3.JPG

Edytowane przez Bartek1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie PPM niezależnie od ustawień jest niedopracowany. Ja mam wyłączony PPM (znaczy się odznaczone mam pole przy opisie "Menu skrótów w obszarze rysunku, czyli zgodnie z tym PPM działa jak Enter/powtórz komendę). Pracując kilkukrotnie w ZWCad 2017 (niezależnie od SP), zdarzało mi się, że PPM nie zadziałał, znaczy się musiałem powtórzyć kliknięcie, ponieważ, co któreś powtórzenie komendy program nie zareagował. Na początku nie zwracałem na to za bardzo uwagi, ale pracując ostatnio trochę dłużej w aktualnej wersji zaczęło mnie to irytować... Zresztą na tym forum wielokrotnie zgłaszane były problemy z PPM, więc jest coś na rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Próbowałem znaleźć jakąś zależność, kiedy nie reaguje PPM, ale niewiele wymyśliłem. Zauważyłem, że rysując pojedynczą linię zdarza się to rzadziej, niż rysując kilka linii w ciągu.  Jest to dość denerwujące, bo zdarza się co trzy, cztery próby narysowania linii. Czy ten błąd może mieć jakiś związek z klawiszem ESC, który tez czasami nie reaguje?

Edytowane przez Bartek1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie PPM nie tylko nie działa przy rysowaniu linii, ale także czasami przy powtarzaniu innych komend np. DIST (pomiar odległości), kopiuj.

Nie wiem z czym ma to związek, ale przyjrzałbym się ustawieniom czasu reakcji... Odniosłem wrażenie, że w przypadku szybkiego powtarzania komendy, czasami program nie zareaguje.... Osoba korzystająca od dłuższego czasu ze środowiska CAD i ustawień PPM jako Enter(powtórzenie komendy) odruchowo używa PPM do ponownego użycia tej samej komendy. Kliknięcie następuje ułamki sekundy po przerwaniu ostatniej komendy i może tutaj tkwi problem???
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. Z tego powodu moja wydajność pracy na 2017 jest wielokrotnie niższa niż na 2015. Dokłada się do tego irytacja, że muszę skupiać się na tym czy program zareagował na PPM zamiast na rozwiązaniu problemu inżynierskiego. Z myśli która mnie nachodzi co jakiś czas "a może jednak 2017" leczę się mniej więcej w 10-15 minut pracy i wracam do 2015. PPM jest wykorzystywany w komendach etapowych typu trim, extend, copy etc. Wskazywanie zbioru encji kończę PPM czyli ENTER'em żeby przejść do kolejnego etapu komendy. No i lipa jak nie zadziała. Nigdy nie wiem w którym miejscu komendy jestem. Chyba że wcisnę ENTER ale ja jestem praworęczny i do entera mam za daleko lewą ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2017 o 09:12, perlon napisał:

Chyba że wcisnę ENTER ale ja jestem praworęczny i do entera mam za daleko lewą ręką.

polecam użycie lewego kciuka + spacja oraz łączę się w "bulu".. PPM i ciągłe wyskakujące okienko to chyba najbardziej wkurzająca niedoruba 2017. Potwierdzam również znaczne obniżenie wydajności oraz dokładności rysowania przez ten błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Potwierdzam, że u mnie też w wersji ZWCad 2017 SP3 problem z PPM występuje.
Cały czas odnoszę wrażenie, że program nie nadąża z rejestrowaniem szybko powtarzanych kliknięciem PPM... Może mylę się co do przyczyny, ale jestem pewien, że PPM nie działa tak jak powinien (o wiele gorzej niż w poprzedniej wersji +2015)...

Korzystam z ZWCad+ 2015 i w tej wersji nie ma tego problemu. Próbuję działać na wersji 2017 ale przy takich problemach jak z PPM szybko zniechęcam się i wracam do poprzedniego wydania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem z PPM w aktualnej wersji ZWCad 2017 SP3.1 ciągle występuje.

Przez ostatnie kilka dni pracowałem trochę więcej na ZWCadzie 2017 SP3.1 i problem z PPM jest bardzo irytujący..
Co któreś kliknięcie PPM program nie reaguje (czasami nawet co czwarte/piąte powtórzenie komendy)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wyszedł ZWCad 2017 w wersji SP3.2 vernum = "2017.06.07(18304)_x64" i problem ciągle występuje...

Jestem zdziwiony, że zarówno Wam (przedstawicielowi ZWSoft na Polskę) jak i ZWSoftowi nie udało się powtórzyć tego problemu.
Przy każdej kolejnej wersji wyłapanie tego problemu zajmuje mi nie więcej niż kilka minut...

Proszę ustawić program w opcjach jak na załączonym screenie a następnie wykonać komendę dist (pomiar odległości albo np. linia/polilinia) 10-15 razy powtarzając ją prawym przyciskiem myszki (PPM). Proszę używać PPM jako uruchomienie kolejnych powtarzanych komend (czyli wykonać pomiar i PPM/powtórz, pomiar i PPM/powtórz.. itd). Na 10-15 razy program potrafi 2-3-4 razy nie zareagować na PPM. Dla kogoś, kto używa PPM jako ENTER (zatwierdź/powtórz/przerwij komendę) jest to upierdliwe i męczące. Program został już kilkukrotnie załatany, ale problemy jakie ciągle występują są na tyle irytujące, że ciężko jest pracować na tyle wydajnie, żeby zrezygnować z wersji ZWCad+ 2015 i porzucić ją na dobre....

59459495891d3_ZWCad2017-opcjePPM.png.9406f623438ab3b21f9caa425420bcb5.png

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam się udało powtórzyć jak najbardziej. I kilkakrotnie pokazywaliśmy ten problem, również na osobistych spotkaniach.

Na SP 3.1 byłem w stanie to powtórzyć, natomiast po wydaniu SP 3.2 to była pierwsza rzecz jaką sprawdziłem. W tej wersji ten problem nie wystąpił u mnie ani razu, na różnych komputerach, a rysowałem kilka dni. Test z _dist powtórzyłem 50 razy ze 100% powodzeniem.

Proszę spróbować wyłączyć gesty myszy - polecenie _SMARTMOUSE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło. Powtórzenie problemu wystąpiło już po kilku kliknięciach...
Zna Pan może jakiś program, który rejestruje kliknięcia myszy?
Spróbowałbym w wolnej chwili nagrać film, żeby zademonstrować problem.

Program potrafi czasami nie zareagować nawet dwukrotnie przy wywołaniu tej samej komendy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie niestety bardzo ciężko do uchwycić problem (z doświadczenia wiem).

Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to nagranie całkowitej aktywności myszy (przyciski i ruch) i uruchomienie ponowne tego zapisu.

Wiąże się to z kilkoma problemami, ale postaramy się coś wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam prośbę do przedstawicieli ZWCada na Polskę. Przyciśnijcie proszę ZWSoft, żeby poprawili i nie olali tematu niereagującego prawego przycisku myszki (gdy jest ustawiony w trybie powtórz polecenie/ENTER, czyli bez rozwijanego MENU). Od ponad dwóch tygodni pracuję na ZWCadzie w wersji dostosowanej do BIKa i muszę przyznać, że jestem załamany tym jak program funkcjonuje. Żeby wywołać powtórzenie komendy/polecenia czasami muszę kliknąć 2 albo nawet 3 razy w PPM żeby program zareagował. To jest jakiś dramat, a tłumaczenia, że takich objawów ZWSoft nie może zaobserwować są dla mnie bardzo dziwne. Żeby nie być gołosłownym: przed moim kompem posadziłem kolegę, który używa ustawień podobnych do moich (PPM jako powtórz/ENTER) i poprosiłem go, żeby porysował trochę środowisku ZWCada (on używa BricsCada). Po kilkunastu minutach pracy potwierdził mi, że PPM nie reaguje poprawnie (przerywa/przepuszcza komendę jak to określił).

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

ZWCad 2018 vernum = "2017.07.28(20349)_x64".

Poniżej zamieszczam film porównujący działanie PPM w ZWCad 2018 i ZWCad+ 2015. PPM zostało poprawione, ale i tak działa różnie.
Przeprowadziłem prosty test: narysowałem linie/polilinie i skopiowałem obok siebie kilkukrotnie. Pierwszą z nich usuwam przy pomocy komendy DELETE (ERASE), a następnie podświetlam/wybieram kolejne obiekty i powtarzam komendę za pomocą PPM. Proszę zobaczyć na efekt na filmach, na których dokładnie to samo zostało wykonane na ZWCadzie w wersi 2018 i +2015.
Na filmie z ZWCadem 2018 widać, że w pewnym momencie mam podświetlone 2 i nawet 3 linie/polilinie. Gdyby program za każdym razem powtarzał komendę PPM to nie powinno być podświetlonych/wybranych więcej obiektów niż jeden. ZWCad+ 2015 usuwa każdy kolejno tak jak zostaje podświetlony. Test przeprowadzałem kilka razy i w wersji ZWCad+ 2015 zawsze otrzymywałem pożądany efekt, a w wersji 2018 bywa różnie (raz lepiej raz gorzej)... Proszę zwrócić uwagę, że program potrafi zawiesić się z PPM i nie wykonać polecenia nawet po drugim i trzecim kliknięciu (dobrze zostało to przedstawione na drugim filmie dotyczącym ZWCada 2018, kiedy w pewnym momencie podświetlone są 4 obiekty)

PPM również różnie działa przy powtarzaniu innych komend, ale ten test obrazuje, że ciągle jest problem.

ZWCAD 2018-beta _2017_08_02_16_22_02_683.mp4

ZWCad+ 2015 _2017_08_02_16_23_02_800.mp4

ZWCad 2018-beta _2017_08_02_16_25_41_879.mp4

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem powyżej, zaopatrzyliśmy się w program, który umożliwia nagranie i odtworzenie ruchy myszy i klawiatury.

Całość dokumentacji przesłaliśmy do ZWSOFT, gdzie byli w stanie to sobie odtworzyć i dokonali zmian w programie.

Od kilku użytkowników otrzymaliśmy informacje, że problem został rozwiązany w 2018.

Sprawdzaliśmy go jednak na wielu komputerach w różnych warunkach i systemach. Na jednym starszym komputerze stwierdziliśmy jeszcze występowanie problemu.

Zaopatrzyliśmy się w pewien inny program, który nazwijmy to analizuje grafikę i pracuje w czasie rzeczywistym i baaardzo spowalnia cały komputer.

Przekazaliśmy opis również do ZWSOFT i mamy potwierdzenie (wczoraj je otrzymaliśmy), że według tego algorytmu udało się powtórzyć zachowanie z "wyskakiwaniem" PPM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuję za informacje. Myślę, że test przeprowadzony przeze mnie również obrazuje problem. Wydaje mi się, że komputer, na którym pracuję nie jest taki stary/słaby i powinien sobie radzić z programem ZWCad 2018 i plikiem dwg, który jest praktycznie pusty (zawiera kilka kresek). Stacja robocza DELL Precision M6600, procesor i-7 2820QM, karta grafiki n-Vidia Quadro 3000M, 16GB RAM, dysk SSD 256GB może nie jest okazem młodości i czasy świetności ma już za sobą, ale z programami typu CAD (i nie tylko) radzi sobie jeszcze całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zauważyłem, że komenda undo działa także na ustawienia w oknie wywoływanym komendą options.

Przykładowo gdy w opcjach w zakładce [user preference]   zmienię  jakieś ustawienia, dam aply i ok, a potem uruchomię komendę undo, to ustawienia wracają do sytuacji przed zmianą.

https://www.youtube.com/watch?v=uOIpUSTh18k&feature=youtu.be

 

 

Edytowane przez Parikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie