Problem z interfejsem klasycznym [rozwiązany]


2P

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przerzuciłem się na wersję 2017. Po pół dnia pracy ZW się totalnie zawiesił (trzeba było ubić proces). Po ponownym uruchomieniu nie ma ani jednej ikonki klasycznego interfacu.
Co robić? Bo to mnie całkowicie przyblokowało!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, cos rzeczywiście z zapisem GUI jest nie tak.
Też kilkakrotnie straciłem ustawienia,  Śledząc dochodzenie ZWCAD do obecnej wersji (vernum13654) wiem jak dużo kodu ruszono. To choroba wieku młodzieńczego.

Nie pozostaje nic innego jak cierpliwie zgłaszać to na forach ( a raczej na TYM forum bo forum chińczykow na ZWSOFT.com nadal milczy  )

Sam także mialem kilka nie wyjaśnionych incydentów ktore jeszcze parokrotnie się powtórzyły np:

Nie pozostaje więc nic innego jak taką migrację rozłożyć na kilka sesji ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz metoda nieco wolniejsza i siłowa.

Ustawienia toolbarów są zapisywane przy wyjściu z programu w rejestrze w kluczu

HKEY_CURRENT_USER\Software\ZWSOFT\ZWCAD\2017\en-US\Profiles\Default\TOOLBARS\CLASSIC  <-- wersja angielska

HKEY_CURRENT_USER\Software\ZWSOFT\ZWCAD\2017\pl-PL\Profiles\Default\TOOLBARS\CLASSIC  <-- wersja polska

Reset do ustawień fabrycznych można wykonać poprzez usunięcie tego klucza.

edytor-rejestru.png

 

Jeśli ustawimy wszystkie paski i wyłączymy program to można w ramach kopii zapasowej wyeksportować klucz rejestru do pliku .reg

toolbarsy-rejestr.png

Jeśli w przyszłości uszkodziłoby się menu, wystarczy je usunąć i kliknąć na plik *.reg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W razie problemów z ikonami czy paskami narzędzi w interfejsie klasycznym, można także przez polecenie MENUWCZYTAJ lub _MENULOAD załadować plik ZWCAD.mnu ze ścieżki:
%appdata%\ZWSOFT\ZWCAD\2017\pl-PL\Support

lub

%appdata%\ZWSOFT\ZWCAD\2017\en-US\Support

Wcześniej może być potrzeba rozładowania menu o nazwie: ZWCAD

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Problem z interfejsem klasycznym [rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.