Brak wyświetlania komend w linii poleceń


alf

Rekomendowane odpowiedzi

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Brak wyświetlania komend w linii poleceń

1. klikam dowolną ikonkę, polecenie się uruchamia ale w inni poleceń, w linii command się nic nie pokazuje:

1 - ctrl+C

2 - ctrl+shift+C

3- base point

2.

1 - tu było kilikanych z 10 różnych ikonek, wyświetloły się tylko dwie

2 - ikonka komendy list

PS. Chyba jednak przeinstaluję zwcada, coś mi tu nie pasuje...

1.JPG

2.JPG

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam kłopoty z CommadLine w trybie fly.

Czasami nie wyświetla wyniku komendy po jej wpisaniu. Wpisałem vernum w linii komend brak wyniku ale po F2 jak widać wynik jest prawidłowy2017-01-26 13_17_48-ZWCAD 2017 Professional Edition - [Drawing1.dwg].png 

ponowne vernum

2017-01-26 13_21_26-ZWCAD 2017 Professional Edition - [Drawing1.dwg].png

Jak widać pod F2 jest wszystko ok ale w CommandLine wyświetlił się wynik poprzedniego vernum a kolejne ponownie bez wyniku.

Kolejna sprawa to kiedy najadę kursorem myszki w oznaczoną strefę i kliknę żeby "postawić kursor" to w tym momencie pisanie na klawiaturze daje tylko beep'a2017-01-26 13_23_30-ZWCAD 2017 Professional Edition - [Drawing1.dwg].png

Ale wystarczy zabrać stamtąd kursor (wyjechać nim, można nawet wrócić ale nie klikać) i pisanie jest już możliwe.

Trzecia rzecz to brak menu belki okna CommandLine. w 2015 było takie coś pod PPM.

2017-01-26 13_28_06-ZWCAD Architecture - [Drawing1.dwg].png

I było przyciąganie (magnes) w trybie fly do prawej krawędzi.

Zaznaczanie tekstu działa odwrotnie niż w poprzedniej wersji.

W starej można było zaznaczyć tekst z historii komend

2017-01-26 13_40_53-ZWCAD Architecture - [Drawing1.dwg].png

 

W 2017 tego nie można zrobić za to można zaznaczyć wpisywany właśnie tekst

 2017-01-26 13_35_16-ZWCAD 2017 Professional Edition - [Drawing1.dwg].png

 

 

 

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vernum = "2017.01.23(13656)_x64" (read only)

po reinstalacji zaczęło działać. Jak na razie testuję, ale mam podejrzenia, że spsuło się po wywaleniu zwcada w kosmos. Plik się zwiesił tak, że nie było co zbierać. Przyczyną, o ile dobrze pamiętam była próba kliknięcia elementu, podajże podczas hatchowania. Ale mogę się mylić. W każdym razie jakiś bzdet, który nie powinien takich szkód narobić. Ratowałam zawartość z temp-a, bo po dwgu zostało kilka kB zamiast kilku Mb.

Na razie rysuję i testuję, bo sporo rzeczy nie działało:

np. fillet-owanie z w kontrowersyjnym pliku nadal nie działa na chamfer "połowicznie", fazuje z prom "0" tylko jedną z linii i tylko od jednej strony (rys ma nadal obrócony usc+plan)

PS. Też mam ustawienia "classic"

 

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe.

Działa tzn. jak zabiorę okno CommandLine poza obszar roboczy ZwCAD'a to problemu z beep'em nie ma. I działa zaznaczanie tekstu w oknie komend. Mając CommandLine nad obszarem roboczym kursor myszy nie widzi CommandLine tylko próbuje obsłużyć obszar roboczy. Tak spekuluję bo nie wiem jak można by to potwierdzić lub wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie