Rozwój wersji 2017


kojacek

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat oba przytoczone linki sobie przeczą. W pierwszym napisane jest, że nic nie wykorzystali, a w  drugim.

Właściciel ZWSOFTu przyznał, że doszło do naruszenia własności intelektualnej (IP) Autodesku, oraz obiecał wypłacić odszkodowanie.

Nie sieje plotek, tylko napisałem obiektywną prawdę. Prościej korzystać z gotowego kodu niż samemu go napisać. to jest oczywiste. Stąd dochodzimy do sedna tego tematu, a jest nim rozwój wersji 2017, który jak widzimy postępuje w rytmie tańca towarzyskiego. Dwa kroki w przód i jeden w tył. Nie zmienia to faktu, że czekam z niecierpliwością na dalszy rozwój programu i kibicuję mu dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wersja 2015 była na prawdę "czysta" a chodziło jedynie o interfejs to nie mielibyśmy takich problemów z wypuszczeniem wersji 2017. Nie była by to rewolucja a raczej ewolucja. Autodesk obszedł się z użytkownikami  ZwCAD'a nieco łagodniej niż np. z użytkownikami  LT extend. Ci ostatni stracili na mocy wyroku sądu prawo do wykorzystywania nakładki za którą zapłacili i to bez rekompensaty. W wyżej przywołanych linkach  jest informacja, że wersja +2015 jest legalna i można jej używać bez obaw. OK. Załóżmy jednak że w wyniku awarii utraciłem HDD z instalką. Skąd mogę oficjalnie pobrać wersję ZwCAD+ 2015 lub produkty branżowe na tej bazie? Próżno szukać w pobieralni "plusowych" wersji archiwalnych 2012,2014 i 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Parikon napisał:

Akurat oba przytoczone linki sobie przeczą. W pierwszym napisane jest, że nic nie wykorzystali, a w  drugim.

Właściciel ZWSOFTu przyznał, że doszło do naruszenia własności intelektualnej (IP) Autodesku, oraz obiecał wypłacić odszkodowanie.

Nie sieje plotek, tylko napisałem obiektywną prawdę. Prościej korzystać z gotowego kodu niż samemu go napisać. to jest oczywiste. Stąd dochodzimy do sedna tego tematu, a jest nim rozwój wersji 2017, który jak widzimy postępuje w rytmie tańca towarzyskiego. Dwa kroki w przód i jeden w tył. Nie zmienia to faktu, że czekam z niecierpliwością na dalszy rozwój programu i kibicuję mu dalej.

Uważam podobnie jak kolega @Parikon. Trzeba oddzielić marketingowe slogany i łatki od realnego potencjału i na tym się skupić.

Również zyczę dobrze ZwSOFT a jeszcze bardziej polskiemu jej supportowi, ktróry tą  "Szansę" bądz co bądz urealnia  Obecna polityka licencjyjno/cenowa Autodesku wg mnie nie przetrwa. Alternatywny soft jest już zbyt rozwiniety,

Z perspektywy projektanta architektury pewnego systemu CAD/CAE i analizując głeboko API kilku platform CAD w tym  Autocad(tm) , BricsCad(tm) i Zwcad(tm)
a szczególnie dywagowane tu róznice Zwcad 2015+ i Zwcad 2017 od strony COM API i widzac pewne rozwiązania Jest oczywiste:

    Gałąź  "+" Zwcada zakończyla się na ZwCAD 2015+ .   Kernel dla ZwCAD 2017 powstał od nowa lub został głęboko przeprojektowany z kodu Zwcadów < 2015 ( tych bez bez '+' ) . Jaką łatkę i slogany przypisze mu marketing za bardzo mnie nie interesuje ale dla mnie '+'  bylby złym wyróznikiem. Zauwazmy że obecnie w oficjalnych materiałach Zwcad2017 łatka że to kontynuacja '+' znikła.

Zwcad 2017 od wersji SP2 jak dla mnie już zaczął chodzić. Piszę to odpowiedzialnie bo wyciskam z Zwcada sporo pracując głównie z funkcjami 3D), które to architektura bądź co bądz programu pracującego raczej z filozofią 2D wspiera w ogranicoznym stopniu.

Wydaje mi się, że ew dyskusje powinnismy skupic na rzeczywistych brakach i propozycjach tworząc pozytywny pressing na działanie dla supportu aby wskazywać co nam rzeczywiscie potrzeba do pracy i rozwoju naszych projektów. 

Reszta to albo bicie piany albo żale nic nie mające wspólnego ze slowem kluczem wątka t.j. "Rozwój ..."

J.

Edytowane przez JasW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Parikon napisał:

Nie sieje plotek

Przepraszam, że poczuł się Pan urażony, ale w żadnym wypadku nie myślałem tutaj o Panu.

Taka opinia powstała już dawno, i także tutaj na naszym forum mieliśmy przykład, gdy ktoś z innej firmy założył sobie około 10 kont użytkowników i dyskutował sam ze sobą o kradzieży kodu.

Ale zrobił to wszystko z jednego adresu, który bardzo ładnie zwrócił nazwę konkurencyjnej firmy.

Wizerunkowo muszę przyznać ponieśliśmy porażkę. Sam okres zaprzestania sprzedaży oraz brak informacji.

Trudno, ale naszym priorytetem było zagwarantowanie pełnego bezpieczeństwa i pełnej legalności produktu dla naszych użytkowników.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu tzw early access Możemy wskazywać  błędy i testować produkt zamiast czekać aż zrobi to producent co oczywiście trwało by dłużej i miało wpływ na końcową cenę. Niektórzy czują się zapewne zawiedzeni, gdyż oczekiwali już teraz gotowego produktu. Niestety marketingowcy często wybiegają daleko do przodu myśląc, że kod programu sam się pisze i testuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie ....

.

.

W nazwie najnowszej wersji ZWCAD'a liczba wskazująca rok t.j. " 2017" zasadniczo się zgadza.

Tutaj roztrząsamy "detale" ( alpha/beta/Prerease/SP1/SP2 )  wynikające z konfrontacji postfiksów w nazwach wersji .

Dla rozładowania pewnego napięcia które mnie chwilami także się udzielało:

Zaakceptowanie tego bądz co badź dysonansu poznawczego przez społeczność inżynierską (zakładam, że taka tu dyskutuje) ułatwia nie tylko zrozumienie ale i funkcjonowanie w dzisiejszym świecie.

PS. Jesli to nie sprawi kłopotu to proszę o przeniesienie tego postu do hyde-parku. Bo to już raczej off-tiopic

 

 

Edytowane przez JasW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JasW napisał:

Wydaje mi się, że ew dyskusje powinnismy skupic na rzeczywistych brakach i propozycjach tworząc pozytywny pressing na działanie dla supportu aby wskazywać co nam rzeczywiscie potrzeba do pracy i rozwoju naszych projektów. 

Obie firmy się dogadały i już, nie ma co dywagować, łatka pozostanie.  "Kowalski ukradł zegarek czy Kowalskiemu ukradli zegarek ale smród pozostał koło Kowalskiego"

To my używamy narzędzia w pracy i zgadzam się z @Jasw potrzebne są propozycje i rzetelna informacja że jakieś funkcji w rozsądnym czasie nie będzie. I szukać rozwiązania np. nakładką 

Edytowane przez montek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2017 o 12:20, JasW napisał:

Tutaj roztrząsamy "detale" ( alpha/beta/Prerease/SP1/SP2 )  wynikające z konfrontacji postfiksów w nazwach wersji ....

 

PS. Jesli to nie sprawi kłopotu to proszę o przeniesienie tego postu do hyde-parku. Bo to już raczej off-tiopic

 

 

Bo właśnie pośpiech wskazany jest.. przy łapaniu pcheł...  Najpierw trzeba zgasić ogniska "raka", a potem myśleć o realnie rozwoju. Jeśli programują to od zera, to dobrze. I wcale nie muszą zrzynać czy adoptować rozwiązań, np bloków dynamicznych tworzonych w acadzie. Mogą mieć własne rozwiązania czy dodatkowe narzędzia do importu ich i przerabiania na zw. Ja się dawno pogodziłam z faktem np. że to co narysuję w bentelyu muszę zaimportować ze stratami do dwg. Nie ma możliwości by narzędzia w acadzie byłu w 00% kompatybilne w zw i innych nie-acadowych programach. Taka jest polityka autodesku i dlatego ich nie lubię. A zw tylko dlatego wolę, bo cena programu rekompensuje straty wynikające z nieużywania acada. I nawet jak trochę "nerwów" jest z zw to z doświadczenia poprzednich wypustów zwcada wiem, że kiedyś nastąpi złota godzina, w której to zacznie wszystko hulać jak należy ;-). I dodam że w przeciwieństwie do acada, zwcad słucha uwag i je uwzględnia (w końcu)

PS faktycznie temat jest już off-top. Kończę więc off-elaborat

W ramach prac rozwojowych, pomysły:

1. Było kiedyś takie prehistoryczne rozwiązanie, znane onegdaj jako nakładka Visio (o ile pamięć mnie nie myli ;-))? Chodziła na pewno na acad14 i wcześniejszych, w każdym razie lata bardziej 90-te. Takie lekkie i proste okienko do podglądu szczegółów, z możliwością celowania (widać lepiej np snapy więc można rysować bezpiecznie z mniejszym zoomem). 

2. I jeszcze można pójść nieco dalej. Tj. vieporty - ale nieco inne podejście, tj dwa okna lub więcej jednego, tego samego modelu, z jednego odpalenia zw (z kompletem ikon dla każdego okna ale jako opcja, bo nie ma potrzeby powielać ikon rzadko używanych na 3 ekrany),  z blokowaniem zooma i przesunięcia (opcja). Praca na osobnych ekranach dla widoków tego samego modelu była by dużym ułatwieniem. Teraz np trzy vieporty gnieżdżą się na jednym ekranie. I analogicznie, idąc dalej, gdyby można było odpalić model a obok na bocznym monitorze layout. Tak mi się marzy ;-), bo nie przekonałam się do wielkiego jednego telewizora, wolę mieć baterię nieco mniejszych ekranów ustawionych obok siebie. był by to duży plus dla zw contra acad.

3. Import lub możliwość kopiowania z rysunku obszaru ograniczonego polilinią, fencem czy innym. Ale ze wszystkim w środku i przycięciem do granic pl. Analog możliwość jest w bentleju, kopiowanie z wycięciem m.inn wszystkiego w środku, nie zależnie czy mamy bloki czy xrefy, wykopujemy cała zawartość ograniczoną tym oknem. Zawartość xrefa ląduje nam w obiekcie kopiowanym jako pojedyncze elementy

 

 

copy.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alf napisał:

3. Import lub możliwość kopiowania z rysunku obszaru ograniczonego polilinią, fencem czy innym. Ale ze wszystkim w środku i przycięciem do granic pl.

W nakładkach Tools jest funkcja rozszerzonego przycinania - może da się rozszerzyć o kopiowanie 

4. dla mnie przydały by się skalowane opisy i wymiary, funkcja bardzo potrzebna przy szczegółach na layout - wystarczający byłby poziom z BC - chodził  o funkcję Annotation scaling

już było na ten temat  https://forum.cad.info.pl/topic/1621-nowe-funkcje-definicji-bloku/?do=findComment&comment=10803

 

Edytowane przez montek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 4. Popieram

5.  Czy aby f-cja block replace, dostępna z menu express nie powinna działać tylko dla wybranych bloków? Fcja tak działa że zamienia jak leci wszystkie bloki na całym rysunku. A rozsądek podpowiada by ograniczyć zamiane tylko do grupy wyboru. Swoją drogą w grupie express-block ncopynie działa (u mnie), a przydatne z tej grupu "xlist" nie jest dostępne

6. Może dołożenie do komendy stretch funkcjonalności Superstretch, przywoływane było w kilku wypowiedziach. Może wystarczy dołożyć do tej fcji rozszerzeie o add/remowe, ale domyślnie by zawsze zwracało w następnym uruchomieniu komedy "D". Niewielka zmiana a cieszyła by, przynajmniej mnie..

STRETCH
Select objects: Specify opposite corner: 
1 found
Select objects: 

Specify the base point or [Displacement/Add/Remove] <Displacement>: 
Specify the second point or <use first point as displacement>: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za wypowiedzi i zgłoszone pomysły.

Przeanalizujemy je, ale odpowiedzi wstawimy do nieco innego działu forum, czyli tutaj:

https://forum.cad.info.pl/forum/62-propozycje-nowych-funkcji/

To stworzony specjalny nowy dział, który jest zorganizowany nieco inaczej niż zwykłe forum.
Umożliwia głosowanie na każdą odpowiedź, jak również na temat początkowy, co daje nam rozeznanie na temat popularności danego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2017 o 10:59, dmatusz3 napisał:
Dnia 8.02.2017 o 00:37, Chris napisał:

Uważam, że powrót do jądra opartego na IC to porażka ze strony ZWSoft

W sensie, że ZWCAD 2017 niby jest oparty ma jądrze IC?

 

Witam,

tak jak pisałem w swoim poście nie jestem programistą i nie znam się na kodzie programu.

Nie tyle chodziło mi o jądro, co o platformę IC (mój błąd - przepraszam). Na wielu stronach anglojęzycznych pojawią się komunikaty, że ZWCAD 2017 is based on InelliCad.
Nie zmieniam zdania, że ZWCad+ 2015 (i każda wersja +) była bardziej zbliżona do AC, a obecna wersja 2017 to kierunek w stronę BC...
 

Proszę również o zrozumienie rozczarowania takich osób jak ja, czyli użytkownika programu, który zapłacił za aktualizację do nowej wersji programu. Okazało się, że program od wydania wersji finalnej/oficjalnej potrzebował około 3 miesięcy (wydanie SP2.0), aby nadawał się do w miarę normalnej pracy...a i tak cały czas okazuje się, że podstawowe funkcje potrafią działać nieprawidłowo. Przyznaję, aktualizacja nie była droga i nie o pieniądze chodzi, a o zasady. Przez pewien moment każdy z użytkowników mógł poczuć się jakby zapłacił za możliwość testowania programu, a przecież nie za to była opłata. Śledzę forum (zarówno tutaj jak i to na stronie oficjalnej ZWSoft) i widać ile jeszcze jest niedociągnięć w programie.

Dla mnie temat zamknięty, dalsze użalanie się nie ma sensu. Na rynku jest kilka konkurencyjnych programów CAD w podobnej cenie więc jakaś alternatywa jest...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZWCAD ma zaimplementowane bardzo dużo metod wywoływanych zgodnie z technologią  Autocad .NET. Czy istnieją inne konkurencyjne cenowo aplikacje dające możliwość tworzenia nakładek w tej technologii?

Na razie nie słyszałem o takich i dlatego stawiam na ZWCad. Co najwyżej obawiam się czy twórcy podołają pokładanym w nich nadziejom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZWCAD używam od 2008 ...Chińczycy dadzą radę ....ale potrzeba czasu..jestem cierpliwy  ....... na dowód były udane wydania intellicadowy 2012 i ostatni "plusowy" 2015+ mocno "przeczołgany" .... na dobry ale 64 bit  2017 trzeba poczekać

 

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie