Czy jesteście zadowoleni z ZW-cada?


PawełH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :shock:

Mam zamiar kupic program cad-owski. Jestem początkującym cad-owiczem z branzy sanitarnej. Zamierzam używać programu do projektowania sieci i instalacji sanitarnych. Zastanawiałem się nad zakupem niedrogiego rozwiązania. Czy ZW-cad polecacie? Co sądzilicie i Intellicadie Instalsoftu pod nazwą Arcadia. Ceny są porównywalne. Gdzieś przeczytałem że ZWcad działa szybciej. Jeszcze jedno sprzęt mam dośc słaby (Laptop 2 rdzeniowy procesot, 1Mb ram, grafika słaba) czy będzie działał przyzwoicie.

Z góry dziękuje za odpowidz.

Paweł :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :shock:

Mam zamiar kupic program cad-owski. Jestem początkującym cad-owiczem z branzy sanitarnej. Zamierzam używać programu do projektowania sieci i instalacji sanitarnych. Zastanawiałem się nad zakupem niedrogiego rozwiązania. Czy ZW-cad polecacie? Co sądzilicie i Intellicadie Instalsoftu pod nazwą Arcadia. Ceny są porównywalne. Gdzieś przeczytałem że ZWcad działa szybciej. Jeszcze jedno sprzęt mam dośc słaby (Laptop 2 rdzeniowy procesot, 1Mb ram, grafika słaba) czy będzie działał przyzwoicie.

Z góry dziękuje za odpowidz.

Paweł :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem projektantem z branży sanitarnej i używam ZWCADA. Wg mnie jest to najlepszy program typu CAD z konkurencji Autodesku. Testowałem intelicady, bricscady i zwcada i ostateczny wybór padł na ZWCADA. Nie ma prawie róznic w obsłudze między Zwcadem a Autocadem. Jedynym minusem w branzy sanitarnej jest to, że pod Zwcada nie ma jeszcze programu do liczenia wentylacji. Niedługo jednak to się zmieni bo Tomicad szykuje wersję Wentyli pod Zwcada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogólnie jestem zadowolony. Jenak są pewne mankamenty np.

-Program jest mniej stabilny- miałem zainstalowana wersję ze stycznia i wywalała sie bardzo często, ostatnia wersja z maja jest bardzo stabilna.

-problemy z drukowaniem rastrów

- niedziała comenda -attedit do edytowania indywidualnego atrybutów

Zalety

Program jest bardzo zbliżony do AutoCada. Umnie działają prawie wszystkie procedury napisane w lispie. Menu wczytuje się w miarę poprawnie, można wczytać menu z AutoCada.

Jeżeli chodzi o kompatybilość z AutoCadem to ja, ani moi współpracownicy, nie zauważyliśmy problemów chociaż tylko ja mam ZWCada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem zadowolony z ZWcada. Oczywiście ma on wady i nie ma paru funkcjonalności, które posiada AutoCAD, ale ma też zalety. Cena, forma licencji (kluczyk na USB!!!), ogólna polityka upgradeów (AutoDesk = brrrrrr). Dobrze działający LISP w porównaniu do wersji Acad LT. Bardzo zbliżony interfejs użytkownika podobny do AutoCADa (tym ZWCAD wygrywa z innymi intelliCADami). I jeszcze coś co sobie cenię: przeczyszczone pliki DWG o niewielkich rozmiarach (nie wiem jak to się dzieje ale jest bardzo OK).

Do rzeczy których brakuje można się przyzwyczaić, szczególnie jak ktoś pracuje na AutoCADach już od wersji 2000.

Każdy realnie patrzący uzna, że poważne rozważenie ZWCADa ma sens. W naszych firmach wspólnie działających mam obecnie 8 licencji, sukcesywnie dokupowanych przez ostatnie ponad 2,5roku. Nowi pracownicy bardzo szybko przestawiają się na ZWcada. Może i woleli by jakiś produkt Autodesku, ale przecież też to rozsądni i zdrowo myślący ludzie potrafiący zbilansować argumenty za i przeciw - finansowo-funkcjonalne.

Pzdr

2P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.