Nikola_Tesla

ABC Płyta - odsprzedam - cena do negocjacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam do odsprzedania program obliczeniowy ABC Płyta. Program zakupiłem 2 lata temu. Aktualnie jestem w trakcie przebranżawiania się i program jest mi zbędny. Cena rynkowa to 3000zł netto. Jeśli ktoś jest chętny proszę o propozycję ceny w wiadomości prywatnej. 

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

P.S.

Możliwość odbioru osobistego w Warszawie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Która to jest wersja? 6.16? Jak wygląda w ogóle zapis w licencji, można taki program odsprzedać?

Witam,

wersja z przed dwóch lat czyli 6.14. W świetle prawa unijnego każdy program wraz z jego licencją można sprzedać. Tak kupiłem również dwa lata temu AutoCada. Poniżej zapis :

 

"Oprogramowanie sprzedawane na terenie Unii Europejskiej i zgodnie z prawem obowiązującym na terenie UE, a także zgodnie z Wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 03.07.2012 r., który to orzekł, że na terenie UE można legalnie odsprzedawać używane programy, oryginalne licencje, odsprzedaży dokonać mogą zarówno osoby fizyczne jak i firmy.

Wyrok jest wykładnią prawa tj. dyrektywy 2001/29/WE (art. 4 ust. 2). Mówi ona wprost - prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży oprogramowania licencji po raz pierwszy - wszelkie próby zablokowania odsprzedaży przez producenta są po prostu nielegalne."

 

W razie pytań proszę pisać na priv.

Witam,

wersja z przed dwóch lat czyli 6.14. W świetle prawa unijnego każdy program wraz z jego licencją można sprzedać. Tak kupiłem również dwa lata temu AutoCada. Poniżej zapis :

 

"Oprogramowanie sprzedawane na terenie Unii Europejskiej i zgodnie z prawem obowiązującym na terenie UE, a także zgodnie z Wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 03.07.2012 r., który to orzekł, że na terenie UE można legalnie odsprzedawać używane programy, oryginalne licencje, odsprzedaży dokonać mogą zarówno osoby fizyczne jak i firmy.

Wyrok jest wykładnią prawa tj. dyrektywy 2001/29/WE (art. 4 ust. 2). Mówi ona wprost - prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży oprogramowania licencji po raz pierwszy - wszelkie próby zablokowania odsprzedaży przez producenta są po prostu nielegalne."

 

W razie pytań proszę pisać na priv.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się