Zamiana procentów na stopnie


Tafla

Rekomendowane odpowiedzi

W ZRX jest możliwość tworzenia tzw custom entity czyli własnych typów elementów. kiedy program nie jest wczytany to właśnie one wyświetlają się jaki ACAD_PROXY_ENTITY.

Żeby stworzyć taki własny element, potrzebne jest środowisko Visual Studio 2010 Professional . ZWCAD 2017 powstał w Visual Studio 2010 więc właśnie ta wersja jest potrzebna, Pakiet SDK bazuje na MFC więc potrzebna jest wersja Professional (np darmowa wersja VS 2010 Express nie ma MFC)

Potrzebne są jeszcze biblioteki , które zawarte są w pakiecie ZRXSDK.

Również przykład znajduje się w pakiecie ZRXSDK.

sam pakiet ZRXSDK dla ZWCAD 2017 SP2 dostępny jest tutaj:

https://www.dropbox.com/s/akh5kbxaiqi1cut/ZWCAD_2017_SP2_ZRXSDK.exe?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2016 o 23:08, kojacek napisał:

W programach z obsługą pól danych (FIELD) można tworzyć dynamiczny opis wartości pochylenia: https://kojacek.wordpress.com/autolisp/inne/teksty-i-opisy/field-pochylenie-dynamiczne/

 

Użycie CustomEntity rodzi szereg problemow przy przenoszeniu DWG na inne stanowisko  (dowiadujemy sie o takich dziwach jak PROXY i ZOMBIE ;-)

Mi się spodobała metoda by @kojacek. FIELD ma bardzo duży potencjał. Przećwiczyłem wg wskazówek z bloga  (choc link dotyczy przykładu z AC ):

ZwCAD 2017: 

polecenie FIELD przypięlem do Line . zadziałało.  

Nie udało mi się opanować FIELD zagnieżdzonego

Można prosić o potwierdzenie czy da sie to zrobić w ZWCAD2017 ?

Dodatkowo:

Odświeżanie jest tylko po wywolaniu View->Regen  (a przydało by się jakieś update samiodzielne )

Wiem że są tzw/ Reactors i Associated objects. Czy przez VBA albo Lisp jest jakaś droga?

PS. Odświeżanie zalezy także od zmiennych FIELDEVAL i FIELDDISPLAY    

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie