ZWCAD 2017 beta


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

5 pierwszych minut z zw17:

ustawienia w 15 i 17 takie same, a rysowanie w 17 inne. rysowanie metodą klasyczną tj skrót literkowy + potwierdzenie komendy prawym klikiem myszki w 17stce nie wychodzi, tj. prawy klik nie działa (powtarza ostatnią komendę)

co więcej nie można jako default mode ustawić powtórzenia ostatniej komendy (przy odptaszkowaniu sensitive right click przeskakuje na short menu)

coś-gdzieś mam jeszcze odptaszkować by działała 17stka tak jak lubię? :to_nie_ja:

 

druga rzecz "estetyczna", przy otwieraniu pliku nie wyświetla się ikonka dla lokalizacji w pasku po lewej (open/select file)


trzecia, nie działa "grupowe" (po kilka za jednym zamachem) podłączanie xrefów, tylko pojedynczo ( :shok: ), przynajmniej jak do tej poty działało z shiftem zaznaczenie całej chmary odnośników. Swoją drogą tam samo, tj z shiftem grupowo powinno działać przy wstawianiu bloków..

 

czwarta, fajnie, że w opcjach są dostępne "skiny", tyle że nie są dostępne..

post-43-0-77694400-1468584215_thumb.jpg

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia w 15 i 17 takie same, a rysowanie w 17 inne. rysowanie metodą klasyczną tj skrót literkowy + potwierdzenie komendy prawym klikiem myszki w 17stce nie wychodzi, tj. prawy klik nie działa (powtarza ostatnią komendę)

co więcej nie można jako default mode ustawić powtórzenia ostatniej komendy (przy odptaszkowaniu sensitive right click przeskakuje na short menu)

coś-gdzieś mam jeszcze odptaszkować by działała 17stka tak jak lubię? :to_nie_ja:

 

Napisano wczoraj, 16:27

https://forum.cad.info.pl/topic/1571-zwcad-2017-beta/page-3#entry10072

Problem z prawym przyciskiem myszy jest już zgłoszony i czekamy na rozwiązanie.

Edytowane przez Marek-M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozszerzenie postu z powyżej:

trzecia, nie działa "grupowe" (po kilka za jednym zamachem) podłączanie xrefów, tylko pojedynczo ( :shok: ), przynajmniej jak do tej poty działało z shiftem zaznaczenie całej chmary odnośników. Swoją drogą tam samo, tj z shiftem grupowo powinno działać przy wstawianiu bloków..

 

Po pomyłkowym podłączeniu xrefa w wersji "attachment", nie dało się odłączyć plików z drugiego "piętra", mono że odłączyłam plik główny. dopiero wyłączenie i ponowne włączenie zrobiło z bałaganem porządek

 

 

piąta: dlaczego purge przy włączonym widoku elementów które mogę skasować pokazuje widok niektórych elementów (np. bloki i style uwiązane go xrefów), które nie można skasować

post-43-0-48977200-1468586849_thumb.jpg

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szósta: przydała by się możliwość operowania wielokątami, poliliniami taka jak w microstation, tj po kliknięciu alt, następuje blokada gripów w ten sposób, że kąty pomiędzy bokami do których przylega grip staje się zablokowany, pozwala to na "równoległe", z zachowaniem owego kąta, przesuwanie wierzchołka. Podobnie działa shift chyba w corelu, dawno nie używałam, ale chyba tak..

było to kiedyś tam zgłaszane jako usprawnienie..

 

post-43-0-50203900-1468588762_thumb.jpg

post-43-0-88604700-1468588768_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dgny tylko można zaimportować do dwg?? nie można podłączać jako xrefa bezpośrednio dgna?

PS. złote słowa: zżynać, zżynać i jeszcze raz zżynać to co konkurencji wychodzi najlepiej a unikać błędów które konkurencja robi

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się kolejna wersja beta, w tym również wersja PL.

Podmienię także linki na pierwszej stronie wątku forum.

 

https://www.dropbox.com/sh/pdeezzgmw8ycgen/AAArFV8iw4Mezy9yRoNltTfwa?dl=0

 

Kilka zmian:

  1. The functions/commands in multi-language versions are the same;
  2. Newly supports “heart-beat” mechanism, which allows users to have 10 chances to save their drawings if the program loses license accidentally;
  3. Newly supports “time-out” mechanism, which allows the license sever to withdraw the floating license if the program does not have any operation for a period of time.
  4. More than 40 bugs have been fixed, they are:
  • Missing “Get floating license” in the 64bit version;
  • Invalid system variable “DIMASSOC”;
  • The hatch can’t adjust properly if the hatching area contains text;
  • Failed to modify the dimension’s arrow and text color in properties;
  • ....

Uwagi:

  1. ZWCAD 2017 online update service hasn’t been deployed on the server so far, we will update you once it is ready.
  2. In some multi-language versions (FRA/RUS/CSY/ITA/PLK/PTB/ESN), the operation to repeat last command with ENTER/SPACE key doesn’t work as it should. We will try to fix it in our next update.

PS. W katalogu znajduje się również plik DGNPurge & PDFConverter.

W nim znajdują się dwa narzędzia:

  1. do czyszczenia plików DGN
  2. do konwersji plików PDF do DWG.

Można je załadować jak aplikacje ZRX.

Później będą one zintegrowane z ZWCAD 2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja ZWCAD ARCHITECTURE 2017 bedzie później?, wersja 32 bit ma A "wykastrowany" silnik 2017 ... wielu funkcji brak, nie ponaprawiane błędy i bugi ciągnące się od wersji 2012 ;) ...czekam na jakąkolwiek wersje 64bit z funkcjami z wersji 2015 (miejmy nadzieje ze skorygowanymi) ..bedzie dobrze ... bo nawet chinska wersja 2015 dla mnie jest lepsza od rosyjskiej RENGI ;) (stan na lipiec 2016)

 

 

Znaczny progress ZWCAD ARCHITECTURE byłby gdyby zastosowano rozwiązania AEC CAD europejskie, jako globalne na cały swiat to znacznie by przyspieszyło rozwoj programu. :) Miejmy nadzieje że Daniel z ZWSOFT wesprze nasze działania z EUROPY.

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mój błąd :) Funkcja _publish jest w ZWCAD 2017 vernum = "2016.07.18(5653)_x64" (read only) . Zainstalowałem najnowszą betę i zapomniałem przełączyć się na Workspace Classic, a na wstążkach nie umiałem znaleźć tej funkcji.

Edytowane przez Marek-M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) nw komendy nie działają jak powinny (na pliku *.dxf)

 

_layiso

 

 

2 layers have been isolated. Layer rowy_Wezly_kd_09 is the current layer.

kiks, bo ww warswty są zablokowane a inne odblokowane

 

_layuniso

No layers to be restored from LAYISO command.

też nie działa bo  warstwy powinny się z powrotem odblokować do stanu pierwotnego

 

2) o co uparcie promuje się zapis filtra w managerze warstw z gwiazdką (zresztą podwójną), w wersji 2012 bez plusa dobrze działało wpisywanie filtra bez gwiazdek, po co ta komplikacja?

 

 

3) dlaczego nie wczytuje zw17 plików dxf w wersji R12?

 

post-43-0-66953200-1469453249_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy wpis na forum. Zainstalowałem polską wersję Zwcad 2017 i zauważyłem że podczas zaokrąglenia linie nie są dociągane do półokręgu. W drugą stronę jest wszystko ok ,, linie są przycinane''  Wspomnę że pierwszy raz zdarzył mi się taki błąd. Wcześniej używałem wersji ang. i było ok. Może macie jakieś rozwiązanie tego problemu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 2016.08.17 (5653)_x64.

Jeżeli linie są połączone lub przecinają się to wszystko jest ok. zostają docięte do krawędzi łuku. Problem jest gdy zaokrąglam dwie linie nie przecinające się lub używam mniejszego promienia, wtedy program tworzy łuk o zadanym promieniu i zostawia przerwę między łukiem a zaokrąglanymi liniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dgny tylko można zaimportować do dwg?? nie można podłączać jako xrefa bezpośrednio dgna?

PS. złote słowa: zżynać, zżynać i jeszcze raz zżynać to co konkurencji wychodzi najlepiej a unikać błędów które konkurencja robi

Przez zbyt dokładne zżynanie ZwSOFT wypadł z rynku na 1,5roku, i jeszcze się nie może pozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez zbyt dokładne zżynanie ZwSOFT wypadł z rynku na 1,5roku, i jeszcze się nie może pozbierać.

bo nie należy tego robić metodą copy/paste. Jeśli ktoś idzie na łatwiznę i kopiuje toczka-w-toczkę, no cóż.. dostaje po łapach :80:

propozycje poprawy funkcjonalności zw17 pochodzą nie tylko z bentleya choć głownie tego producenta podaję jako "wzór do naśladowania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukazała się nowa wersja ZWCAD 2017.

Podmieniłem linki na pierwszej stronie, są one dostępne również tutaj

 

"After the release of ZWCAD 2017 official English version, the ZWCAD R&D team has fixed some important issues according to our partners' and customers' feedback.

 

Compared with the previous version, now we have about 200 improvements.Some of the reported issues we have fixed are listed as below:

  1. Can't repeat the last command with "ENTER/SPACE" key in some multi-language versions;
  2. Can't enter or exit the viewport by double-clicking in some multi-language versions;
  3. Can't offset ellipse and spline;
  4. Can't run lisp application if ZWCAD is launched by double-clicking the DWG file;
  5. The Ribbon and Classic interface in ZWCAD 2017 STD version are wrong;
  6. Some Field can't update automatically;
  7. Some important API (VBA/LISP/.NET) issues;

Also some new functions and features are added in this version:

  1. Be able to open DWF files;
  2. Be able to display DWF underlays;
  3. Supports more VBA interfaces.
  4. Partially supports .NET interface
    There are some known issues to be solved, some of them are:
  • “GetFileNameForOpen” does not work;
  • “acedSSGet:does” does not work if filter with .dxf group code 420 and operator "or";
  • Reactor “documentBecameCurrent” will not trigger when switch current drawings;

And please note that: The last version (vernum=2016.07.18(5653)) can't be updated to this version or the later version with online update service and offline update patch;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.