ZWCAD 2017 beta


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie możliwość odczytu wektorowych formatów PDF w postaci rysunku (czyli zamiana PDF na obiekty CAD).

Już jest możliwość wczytania bezpośrednio formatu DGN.

 

Podkłady PDF aktualnie są planowane na wersję 2018.

 

------------------------------------------------------------------------------

 

W biurze jeszcze przez kilka dni są z nami goście z ZWSOFTu.

Jednym z nich jest Daniel, odpowiedzialny za rozwój ZWCADa i ustalający priorytety.

 

Zastanawiam się czy ktoś byłby chętny do uczestnictwa w spotkaniu online z nim i z nami.

Planujemy uruchomić sesję online w czwartek około południa - 07-07-2016.

 

Będzie można porozmawiać, jak i pisać w języku angielskim i polskim (jedna osoba z naszego biura będzie tłumaczyć).

 

Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo jakie są szanse na szybkie wprowadzenie LISP i Vlisp do Zwcada 2017?

Bez obsługi Lisp i Vlisp nie widzę szansy na pracę zawodową w nowym Zwcadzie. Połowa rysunków w pracowni powstaje przy użyciu nakładek Profilek lub Wentyle i obsługa co najmniej Lispa jest niezbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak moje przypuszczenia niestety sprawdziły się... Myślę, że ZWSoft wiedział to od dawna, tylko nie wiem jaki mieli powód, żeby trzymać się przy dacie, która od pewnego czasu był nierealna jako termin wydania wersji oficjalnej...

 

Wracając do tematu testów. Wstawiłem ostatnio dwa pliki Słup_1.dwg i Ramka - grupa01.dwg. Czy sprawdzał może ktoś czy u niego program zachowuje się podobnie?

 

Zgodnie z harmonogramem wersja zawierająca API będzie dopiero na koniec października, a czy jakaś wersja testowa będzie dostępna już wcześniej żeby firmy przygotowujące nakładki były w stanie szybciej dostosować swoje wersje programów do nowego ZWCada?

 

zwcad_2017_wersja_oficjalna.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdziłem temat przyciągania w blokach i potwierdzam wystąpienie problemu. Oczywiście przekażę to do ZWSOFT.

Problem występuje tylko na elementach typu polilinie 2d w blokach.

Zastanawia mnie jak zostały stworzone te polilinie w Pana rysunku. Funkcje _rectang i _pline tworzą elementy typu Polilinia  a nie polilinia2d. Czy to powstało w jakieś nakładce albo jakiejś starej wersji CADa?

 

Temat grup jest mi znany i został zgłoszony do ZWSOFT już jakiś czas temu.

 

API wciąż jest rozwijane. Obecna wersja ma już coś (podstawowa funkcjonalność LISP, ZRX) , ale do osiągnięcia pełnej zgodności łatwości uruchomienia aplikacji dodatkowych, API wymaga jeszcze trochę pracy i czasu .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje tylko na elementach typu polilinie 2d w blokach.

Zastanawia mnie jak zostały stworzone te polilinie w Pana rysunku. Funkcje _rectang i _pline tworzą elementy typu Polilinia  a nie polilinia2d. Czy to powstało w jakieś nakładce albo jakiejś starej wersji CADa?

 

Witam,

ten konkretny plik (Słup1.dwg) został wyeksportowany z programu Peikko Designer. Spotkałem się już z podobnym zachowaniem w przypadku innych plików z blokami, które były utworzone np. Brics_cadzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zapraszamy serdecznie na spotkanie online z Panem Danielem, który jest odpowiedzialny za rozwój ZWCAD.

 

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

 

Poniżej link do logowania się na spotkanie:

Logowanie

 

W oknie logowania proszę wpisać imię nazwisko i adres e-mail.

Jeśli wymagane – proszę podać hasło: RTRTRT$$$
Proszę kliknąć „Join” i chwilę poczekać.
Program „zapyta się”, czy chcą Państwo uczestniczyć w spotkaniu, należy kliknąć YES:
Jest możliwość zadawania pytań w formie Chatu (ikonka po prawej stronie na górze ekranu prezentacji).
 
Pozdrawiam
 
P.S.: Platforma WEBEX, na której prowadzone jest spotkanie online, nie współpracuje z systemem operacyjnym Windows XP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :) otrzymałem odpowiedź , że przekaże dalej te zagadnienia  do ulepszenia lub poprawienia, dzięki :)

 

p.s. przez 3 lata urosło to do 54 stron A4 ;)


najbardziej piorytetowe zagadnienia dla mnie to są:

 

SURFACE2SOLID
http://www.zwsoft.com/zwcad_forum/viewthread.php?tid=2972&page=3&extra=#pid20148

3D_BIM_PROFILE much better PATHSURFACE
http://www.zwsoft.com/zwcad_forum/viewthread.php?tid=2972&page=3&extra=#pid20151

solving of AcDbSubDMesh problem
http://www.zwsoft.com/zwcad_forum/viewthread.php?tid=2972&page=3&extra=#pid20211
 

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj testuję najnowszą wersję beta  ZWCAD 2017.

Zauważalna znacząca poprawa płynności działania (podobna do AutoCad'a) w porównaniu do ZWCAD+ 2015 jak najbardziej na plus.

 

 

Na razie zaobserwowałem trzy kwestie:

- długo wczytujący się podgląd wydruku jak również jego zoom-owanie scroll'em

- druk do pdf (DWG to PDF.pc5) powoduję, iż w pliku pdf jest inny Styl tekstu niż w modelu - u mnie znacząco pogrubiło czcionkę

- brak automatycznego odświeżania rzutni na arkuszach w przypadku gdy nastąpi zmiana w modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Myślałem, że samo fazowanie nie działa.

Faktycznie, fazowanie z odległością <> 0 działa, tylko ja zwykle pracuję z fazowaniem z odległościami ustawionymi na 0 na stałe. Dlatego tez napisałem, że nie działa w ogóle ta funkcja, bo testowałem fazowanie tylko z odległością 0 i to bez SHIFTa :) Ale rozumiem, że fazowanie z odległościami = 0 będzie naprawione, tak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.