ZWCAD 2017 beta


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mogłby sprawdzić czy na "golasie" tzn zwykłym 64bit ZWCAD 2017 działa polecenie SLICE, oraz czy zmiana położenia gripa na bryle 3D powierzchniowej (nie solid) powoduje znikanie tej bryły?. Bo w ZWCAD ARCHITECTURE 2017 tak sie dzieje

vernum = "2016.09.30(10203)_x64"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na forum poruszono już problem działania skrótów klawiaturowych kopiuj / wklej były uwagi do vernum = "2016.09.22(9688). W RC VERNUM = "2016.09.30(10203)" problem nie został naprawiony, może warto autorom zwrócić uwagę w tym zakresie. W wersji RC nadal nie działa generowanie rodzaju linii - problem uwidacznia się szczególnie przy nakładce ZWTRAFIC - rysowaniu linii przerywanych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pawmal napisał:

Witam

Potwierdzam Pana spostrzeżenia co do polecenia SLICE, natomiast przeciągając za uchwyt obiekt 3D (siatkę wieloboczną) bryła nie znika.

Pozdrawiam

Doprecyzuje, dzis na videoczacie pokazałem ze problemem są wyeksportowane obiekty parametryczne zamienione na bryły powierzchniowe np. ściana z oknem narożnym, słup/trzpień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba załadowania zewnętrznego pliku menu .mnu w aktywnym interfejsie wstążkowym "wysypuje" ZWCAD. W aktywnym interfejsie klasycznym wszystko jest OK.

Nie można wczytać pliku menu (toolbar's) do interfesju wstążkowego, bo paski menu nie są w nim widoczne. Dopiero przełączenie się w tryb klasyczny uwidacznia paski menu.

Reasumując, indywidualne paski menu wczytane z pliku widoczne są tylko w trybie klasycznym, a w trybie wstążkowym już nie.

Edytowane przez ProgramistaCAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZWCAD 2017 vernum = "2016.09.30(10203)_x64"

1. Nie działa komenda wydłuż dla krawędzi umieszczonych w odnośnikach.
2. Import dgn nie działa poprawnie: kreskowanie się kompletnie rozjeżdża z oryginałem (kształt, rozmiar), kreskowanie importuje się jako pojedyncze linie, a wzór solid w ogóle się nie importuje. Sprawdzałem  na jednym pliku.
3. W przypadku zmiany koloru warstwy, niektóre elementy w blokach na danej warstwie (bloki zagnieżdżone, niektóre linie) zmieniają kolor dopiero po zregenerowaniu rysunku.
4. Komenda wstaw nie działa poprawnie, bloki z atrybutami (nie wszystkie ale większość testowanych) wstawiane są z atrybutem obróconym względem bloku.
6. Nie działa poprawnie ukrywanie ramki obrazu (wstążka). Komenda  RAMKAOBR nie przyjmuje argumentu 0
7. Ramki ustawione jako "wyświetl ale nie drukuj" (wstążka), dwie krawędzie rastra są nadal widoczne na wydrukach .
8. Jeżeli wstawiam raster z włączonym trybem orto, nie mogę określić punktu wstawienia (obraz się blokuje w jednej osi: nie podąża za kursorem w poziomie, tylko w pionie)
9. Kopiowanie obiektów z włączonym trybem orto, w trakcie kopiowania wciśnięcie ctrl+z (cofnij) oprócz cofnięcia operacji wyłącza tryb orto.

Czy jest możliwe dołączenie przycisku "pokaż menu główne" w trybie wstążkowym tak jak to było w Zwcad2014 (przycisk w prawym górnym rogu obok "minimalizuj")?

Edytowane przez kruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2016 o 17:39, ProgramistaCAD napisał:

[...] indywidualne paski menu wczytane z pliku widoczne są tylko w trybie klasycznym, a w trybie wstążkowym już nie.

 

9 godzin temu, kruk napisał:

ZWCAD 2017 vernum = "2016.09.30(10203)_x64"

1. Nie działa komenda wydłuż dla krawędzi umieszczonych w odnośnikach.
2. Import dgn nie działa poprawnie: kreskowanie się kompletnie rozjeżdża z oryginałem (kształt, rozmiar), kreskowanie importuje się jako pojedyncze linie, a wzór solid w ogóle się nie importuje. Sprawdzałem  na jednym pliku.
3. W przypadku zmiany koloru warstwy, niektóre elementy w blokach na danej warstwie (bloki zagnieżdżone, niektóre linie) zmieniają kolor dopiero po zregenerowaniu rysunku.
4. Komenda wstaw nie działa poprawnie, bloki z atrybutami (nie wszystkie ale większość testowanych) wstawiane są z atrybutem obróconym względem bloku.
6. Nie działa poprawnie ukrywanie ramki obrazu (wstążka). Komenda  RAMKAOBR nie przyjmuje argumentu 0
7. Ramki ustawione jako "wyświetl ale nie drukuj" (wstążka), dwie krawędzie rastra są nadal widoczne na wydrukach .
8. Jeżeli wstawiam raster z włączonym trybem orto, nie mogę określić punktu wstawienia (obraz się blokuje w jednej osi: nie podąża za kursorem w poziomie, tylko w pionie)
9. Kopiowanie obiektów z włączonym trybem orto, w trakcie kopiowania wciśnięcie ctrl+z (cofnij) oprócz cofnięcia operacji wyłącza tryb orto.

Czy jest możliwe dołączenie przycisku "pokaż menu główne" w trybie wstążkowym tak jak to było w Zwcad2014 (przycisk w prawym górnym rogu obok "minimalizuj")?

Witam.

Przetestujemy zgłoszone przez Panó problemy na nowej wersji ZWCAD, której spodziewamy się dzisiaj.

W przypadku potwierdzenia - przekażemy do zespołu produktowego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kruk napisał:

Import dgn nie działa poprawnie: kreskowanie się kompletnie rozjeżdża z oryginałem (kształt, rozmiar), kreskowanie importuje się jako pojedyncze linie, a wzór solid w ogóle się nie importuje. Sprawdzałem  na jednym pliku.

Poprosilibyśmy o podesłanie tego pliku, jeśli to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w funkcjach do 3D, np . obrót bryły ....dla mnie to krok wstecz operacja obrotu bryły 3D wokół osi znacznie sie wydłużyła

tak było w 2015 (vernum = "2015.08.15(27483)" )

ZWCAD_ARCHITECTURE_2015_3D_001.jpg

tak jest w 2017 (VERNUM = "2016.09.30(10203)_x64")

ZWCAD_ARCHITECTURE_2017_3D_001.jpg

 

brakuje Rotate 3D i Mirror 3D

 

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, perlon napisał:

He, he. Zawsze możesz się ustawić w odpowiedniej płaszczyźnie i i zrobić mirror 2D ;-) 

Generalnie nie o to chodzi...to ciągnie sie za długo ....     wersja SP1 ma spore braki w stosunku do 2015+ i nie da rady na 2017 jeszcze  pracować

"Brakuje" nakładek bo producentom nakładek coś tam niedopracowano

ARTISAN jeszcze nie gotowy

..... wciąż czekamy na dobrą wersję nie gorszą funkcjonalnie od 2015+ ;) i bedzie "super" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.