ZWCAD a AUTOCAD czy to prawda że jest proces przeciw ZWCAD ? [nieprawda]


BK75

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dowiedziałam się ze jest oskarżenie że zwcad mocno "wzoruje się" na autocadie i że zakazano sprzedaży ZWCAD + tłumaczyło by to powrót do starej wersji 2012 ? trochę mam obawy czy kupować stary program na kolejne stanowiska i co będzie z ZWCAD 2015 czy to nie koniec ZWCAD? wieści były niepokojące ale ruch dystrybutorów je potwierddza w internecie cisza jak na razie. Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok niby wszystko w porzątku ale czytałam ostatnio informacje z tego roku w których jasno mówi się o zakazie sprzedaży . nie ukrywam ze kroki ZWCAD które ostatnio mają miejsce czyli brak wersji 2015 i nowa stara wersja 2012 pokazuje ze jest coś na rzeczy. Teraz jest Classic ale co z aktualizacją 2015 i czy ewentualne kary nie "zabiją" ZWCADa? troche to nie pokoi biorąc pod uwagę powrót do starej wersji opartej na innej technologi. Cięko znależć informacje a sprawa nadal się toczy. Boję sie o kasę którą wydam a ZWCAD 2017 nie powstanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe tylko czy ta wersja 2017 bedzie bardzo zmieniona w stosunku do 2015. z kazda wersja jakies problemy sa, ale z drugiej strony zwcad z załozenia to podróba acada, wiec nie ma co sie dziwic ze sie amerykancy wkurzają, ze im ktos chleb zabiera. tez bym sie na ich miejscu wkurzyl. oby 2017 też nie wycofali za chwilkę. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Nic nie zostało wycofane. Nie wiem skąd takie informacje. Została zakończona sprzedaż nowych licencji z serii + w połowie października.
  2. Zakończenie sprzedaży to wynik ugody lub inaczej nazywając porozumienia.
  3. Obecnie ZWSOFT _nie_ ma żadnego procesu sądowego.
  4. Żaden proces nie skończył się negatywnie dla ZWSOFT.
  5. Wszystkie licencje ZWCAD+ są całkowicie legalne.
  6. Na wiosnę będzie 2017, do którego można się będzie zaktualizować, lub dalej używać "+".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko super ale powołujecie się na sprawę z 2013/2014 a w necie są informacje z tego roku o procesie w stanach? wiem ze się staracie zachować twarz al użytkownicy też szukają. Natknęłam się na dokumenty z sierpnia lub lipca? Wasze wypowiedzi są lakniczne wiadomo  że licencje od tak się nie kończą tym bardziejże nie ma nowej wersji. Tylko ZW CAD tak działa że zamyka nowy rynek wprowadzając staroć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uzytkowników ZWCAD+ 2015 SP3.1 weszła nowa funkcja DVIEW, ktora bedzie w 2017
szczegóły tu: https://forum.cad.info.pl/topic/1476-zwcad-2017-propozycje-nowych-funkcji-lub-usprawnienia-istniejących/?p=9341

 

p.s. jak widać, ZWSOFT na 100% wypuści 2017, a ja jestem weteranem ZWCADA, więc śpię spokojnie w oczekiwaniu na wersje beta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZWSOFT i Autodesk podpisały ugodę.

Wszelkie spory zostały zakończone.

 

Oficjalna informacja na stronie producenta http://www.zwsoft.com/zwcad/press-release/20151118/A%20letter_to_ZWCAD_customers%20.html

Tutaj także informacja na naszym forum https://forum.cad.info.pl/blog/1/entry-134-koniec-sporu-zwsoft-autodesk/

 

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o konwersji brył powierzchniowych zamkniętych na solidowe przypomnę ponownie innym razem  bo odwrotnie jest to możliwe.

 

 

https://forum.cad.info.pl/topic/815-co-warto-udoskonalić-w-zwcad-architecture/?p=6229

https://forum.cad.info.pl/topic/815-co-warto-udoskonalić-w-zwcad-architecture/?p=6519

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trafiłem na nową informację ( http://arstechnica.com/tech-policy/2015/11/autodesk-competitor-that-stole-autocad-source-code-blames-rogue-engineer/ ), z której wynika, że część oprogramowania ZWCAD+ została jednak wykradziona z Autodesku przez pracownika ZWSOFT bez wiedzy właścicieli ZWSOFT. Właśnie w związku z tym incydentem wstrzymano 'marketing' oprogramowania ZWCAD+.

 

I teraz się zastanawiam, czy wydając wersję ZWCAD Classic opartą z powrotem na silniku IntelliCAD, to czy kolejne wersji ZWCAD+ nie będzie musiało się trzymać również tego silnika IntelliCAD, skoro część oprogramowania ZWCAD+ pochodziło z kradzionego kodu?

 

Szczerze powiedziawszy ZWCAD Classic zniechęciło mnie od zakupu oprogramowania ZWCAD. Mając porównanie ZWCAD+ 2015 i ZWCAD Classic to widzę dużo gorsze parametry pracy (głównie na dużych mapach) na niekorzyść ZWCAD Classic.

 

I rozumiem, że teraz będzie sprzedawana wersja ZWCAD 2017+ (w połowie przyszłego roku prawdopodobnie) ale gdzie jest gwarancja, że to nie będzie kolejny tuning silnika IntelliCAD? Nie chciałbym wtopić kasy w oprogramowanie, które nie odpowiada moim potrzebom. Być może ta część kodu, która była ukradziona z Autodesk (i raczej nie może być wykorzystywana w ZWCAD) miała właśnie ten kluczowy wpływ na szybkość pracy oprogramowania.

 

Przydałaby się jakaś testowa beta ZWCAD 2017+, żeby móc sprawdzić jak to będzie docelowo działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się wydawało, że nagłówek artykułu powinien korespondować z treścią tegoż.

Ale w dalszej części artykułu są cytaty obu stron, w których nie ma informacji o kradzieży kodu.

 

W samym oświadczeniu ZWSOFTu, oraz Autodesku (treści były uzgodnione podczas ugody) także nie ma informacji, o kradzieży kodu.

 

Ale widzę, że z upodobaniem odmieniasz "kradzież kodu" przez wszystkie przypadki, w każdym swoim zdaniu.

 

Classic jest wersją przejściową.

 

ZWCAD 2017 będzie na jądrze ZWSOFTu.

 

Jeśli testowałeś to wiesz, że obsługa rastrów w ZWCAD+ była zupełnie inaczej rozwiązana niż w AC.

Z sygnałów jakie mamy od użytkowników to z rastrami "+" radził sobie czasami lepiej niż pierwowzór.

Obsługa rastrów będzie taka sama lub lepsza, ze względu na 64 bit.

 

Ale do niczego nie namawiam.

 

PS. Proszę nie wklejać tego samego posta do kilku wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za crossposta, ale nie wiem, który wątek jest główny - może na pozostałych należy podać link do tego wątku i zamknąć tamte wątki do komentowania?

 

Właśnie chodzi mi o to, czy przesiadając się z ZWCAD+2015 na ZWCAD 2017 nie odczuje pogorszenia jakości pracy. Czy macie sygnały, kiedy wystartuje beta ZWCAD 2017 64-bit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

Jestem użytkownikiem zwcada od paru lat i zawsze ceniłem sobie ten program. Zarejestrowałem sie specjalnie, aby zabrać glos w tej "dziwnej" sprawie.  Jestem zwolennikiem stawiania sprawy jasno i mówienia jak jest, choćby  z czystego szacunku dla nas użytkowników.

 

1. Skoro w artykule (amerykańskim) mowa o kradzieży a między zwcadem  a autodeskiem dochodzi do ugody to kradzież była. Koniec i kropka.

 

2. Skoro zwcad wycofał się z sprzedaży to uznał, że wersja była wykonana nielegalnie.

 

3. Czy ktoś wierzy, że w firmie, która tworzy zaawansowane programy (i pewnie posiada z 100 programistów  lub więcej) jeden z pracowników "pożycza" kod źródłowy a pozostałe 99 osób w tym programiści, architekci rozwiązań, analitycy, testerzy, kadra zarządzająca i kto tam jeszcze jest, nic o tym nie wie? To moze nastepnym razem jakiś nawiedzony pracownik włączy w kolejnego zwcada kawałek kodu wirusa i wszystkim użytkownikom zawartość dysków wywali w kosmos... To dopiero bedzie proces.

 

4. Nagle wersja Classic jest wersją przejściową – a przecierz stało (może i stoi – nie sprawdziłem) jak wół  że ta wersja cieszyła się takim wzięciem projektantów, że postanowili ja ponwnie sprzedawać, rozwijać, tworzyć nakładki, wydawać kasę na marketing itd. Komunikacja z klientem na medal…

 

5. W kwietniu będzie wersja 2017 lepsza od 2015+ którą to rozwiajali latami, w pocie czoła aby prześcignąć autocada. I w przeciągu paru miesięcy mamy wierzyć, że powstanie wersja i to nawet lepsza? To co teraz i od kogo "pożyczą", że powstanie szybciej niż 2015+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w tym wątku większość to osoby, które martwią się procesem, którego nie ma, kradzieży kodu o której nie ma słowa w oficjalnych oświadczeniach po ugodzie zarówno ze strony Autodesku, jak i ZWSOFTu, które piszą pierwszy post na całym forum i pewnie dla bezpieczeństwa robią to przez egzotyczne zagraniczne proxy, nie wspominając o błędach gramatycznych i ortograficznych.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwiłbym się ludziom. Sam proceduję zakup kilkudziesięciu licencji na ZWCAD + nakładki dla jednej z dużych korporacji. Testy i recenzje rozpocząłem jakoś we wrześniu tego roku (dotychczas korzystaliśmy z AutoCAD LT). Gdy już doszedłem do etapu przekonywania dyrekcji do zakupu ZWCAD, to zaczęły się problemy z licencjami dla ZWCAD 2015+. Wyobraźcie sobie jak musiałem tłumaczyć się tymi zawirowaniami z ugodami i licencjami. Nie było łatwo.

 

Informacje na temat tego co dalej z oprogramowaniem ZWCAD były znikome i niepewne (w sumie dopóki nie uruchomię ZWCAD 2017, to będę żył z obawami, czy ten ZWCAD 2017 będzie tak samo dobrze działał jak 2015+). Stąd śledzenie wszelkich doniesień na temat ZWCAD i pytanie o szczegóły na forum. Mam nadzieję, że wszystko będzie wyglądało tak jak w zapewnieniach producenta i sprzedawców.

 

Gdyby nie zostały wycofane licencje na ZWCAD 2015+, to obawy byłyby mniejsze. Poniekąd skoro wszystko jest w porządku z ugodami i kradzieży kodu nie było, to dlaczego wycofano się z dystrybucji wersji oprogramowania? Niedoinformowanie budzi niepokój i stąd takie reakcje na forum.

 

Również pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeroka rozpiętość tematyczna nakładek.

 

Gwoli ścisłości dodam, że pewne pozycje z tej listy nie są nakładkami na ZWCAD.

Natomiast te, które są nakładkami działają praktycznie w każdej wersji ZWCAD, zaczynając od najstarszej 2012, poprzez wersję+, aż do Classica.

 

Doceniam Twoją rzekomą troskę o przyszłość ZWCAD, ale z tego co piszesz wynika bardziej, że Twoim zmartwieniem jest obecny tutaj brak zmartwień.

 

Powtarzasz chórem z innymi nowymi użytkownikami, że ZWSOFT ukradł kod źródłowy.

 

Proponuję się nieco zastanowić.

 

W jaki sposób ZWSOFT mógł wejść w posiadanie kodu źródłowego? Przecież to są najpilniej strzeżone tajemnice.

ZWSOFT wygrał proces sądowy.

Gdyby ZWCAD był oparty na kodzie z AC, to ciężko mi uwierzyć, że sprawa zakończona zostałaby przez ugodę. Po ZWSOFT nie byłoby już śladu.

W oficjalnej informacji o zawartej ugodzie upublicznionej przez obie firmy, nie ma żadnej wzmianki o kradzieży lub skopiowaniu kodu.

 

 

Temat tego wątku brzmi:

Czy to prawda, że jest proces przeciwko ZWSOFT (ZWCAD)?

 

Odpowiedź: Nieprawda.

 

Wobec powyższego wątek zamykam.

 

Gdyby ktoś miał zastrzeżenia, proszę o wiadomość poprzez forum.

Wątek przenoszę także do innego działu, ponieważ cała sprawa Classica to chyba już najmniej dotyczy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.