ZWCAD 2017 - propozycje nowych funkcji lub usprawnienia istniejących.


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Jestem nowy. Jest dwie rzeczy, które chciał bym mieć w nowym ZWCAD-zie. Mam nadzieję, że nie zanudzę.

1. Bardzo fajną funkcją pewnych systemów CAD jest autouzupełnianie.

Pracuję bez wstążki, a jedyne paski narzędzi jakie mam na ekranie to menu rozwijalne warstw oraz stylów. Lubię porządek na ekranie oraz dużą przestrzeń roboczą. Większość poleceń mam w skrótach klawiaturowych, pozostałe wywołuję wpisując pełną komendę. Programy tego typu mają bardzo dużo poleceń oraz zmiennych systemowych. W szybkim wprowadzaniu odpowiedniej komendy najlepiej sprawdza się właśnie autouzupełnianie.

2. Formuły kalkulacyjne tabel. Bardzo przydatna funkcja do tworzenia prostych zestawień stali bez użycia EXCEL-a.

Edytowane przez flyingdutchman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. Z wersją 2015 miałem dość krótko do czynienia i nie natknąłem się na tą funkcję. Jeśli w wersji 2017 nic się nie zmieni w tej kwestii to jest to dla mnie duży argument za zmianą systemu.

Ale ta opcja jest w 2015! Na obrazku zaznaczyłem strzałką gdzie się to włącza/wyłącza. Proszę włączyć, kliknąć kursorem w obszar roboczy i zacząć pisać. Pojawi się okienko autouzupełniania.

 

post-15-0-69132400-1455095254_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

jak idą testy ZWCada 2017 w wersji beta? Czy są już jakieś bardziej konkretne informacji niż filmiki prezentujące możliwości nowej wersji?

Czy termin koniec kwietnia/początek maja jest realnym terminem wydania, czy raczej będą jakieś opóźnienia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jedno z życzeń z tego wątku będzie spełnione w ZWCAD 2017. Właśnie w filmiku od ZWCAD było pokazane, że w nowej wersji będą dostępne tzw. gripy środkowe. Co prawda, nie wiadomo, czy będą one miały możliwości zamiany na łuki lub linie, tak jak to ma zrobione AutoCAD ale jest to krok w dobrą stronę :)

 

https://youtu.be/y_WHABEpFh8?t=28s

Edytowane przez Marek-M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba była przeze mnie zasygnalizowana, ale informacja o IFC była także z ZWFRANCE  we wrześniu 2014

https://forum.cad.info.pl/topic/815-co-warto-udoskonalić-w-zwcad-architecture/?p=6959

 

 

.... mineło juz 1,5roku

Bardzo interesujące :)

 

zwłaszcza możliwość eksportu do SU

może import z SU też jest możliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Import jest możliwy, testowałem to, jedynie bryły z obsługą brył NURB , powłoki z AcDbSubDMesh nie są obsługiwane a na tym mi generalnie zależy

 

Sketchup eksportuje do trybu DWG

https://forum.cad.info.pl/topic/1260-test-artisan-2014-z-zwcad-2015-pro-sp1/      przykład z AUDI R8

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.