Problem z widocznością elementów w bloku


2P

Rekomendowane odpowiedzi

Swoje rysunki rysuję z wykorzystaniem dużej ilości zagnieżdżonych bloków, co umożliwia odwzorowanie struktury całego budynku w CADzie bez nakładek. Korzystam z WIPEOUTów do przysłaniania elementów znajdujących się niżej w rysunku. Wszystko działało ok, do dziś. Mam blok w którym nie mogę przesunąć elementów POD inne już istniejące elementy rysunku. Otrzymuję taki oto komunikat:
 

_ai_draworder _Back Częściowe zagnieżdżone zaznaczenie ODNEDYCJA 
spowodowało zablokowanie polecenia PORZWYŚ. Nieznane polecenie "BACK". Naciśnij 
klawisz F1 by uzyskać pomoc!!

Czy ktoś potrafi przetłumaczyć treść tego błędu na język ludzki? ;) ;)

Występuje również drugi błąd. kreskowanie HONEY w zależności od bieżącego układu współrzędnych się rozsypuje i np w pewnych przypadkach wygląda jak krzyżyki... Po przekopiowaniu kreskowania do czystego rysunku i wejściu w jego edycję wraca do normalnego oczekiwanego wyglądu....



vernum = "2014.06.25(24082)"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

PORZWYŚ to nic innego jak DRAWORDER, a prawdopodobnie BACK powinno być wpisane z podkreśleniem na początku _BACK -stąd informacja o nieznanym poleceniu. Jeśli chodzi o kreskowanie, to można spróbować w ramach tego samego rysunku przenieść właściwości w poprawnego kreskowania przez _MATCHPROP.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecenia rozumiem, ale chodzi o treść błędu. Polecenie PORZWYŚ (DRAWORDER) wykonane w czasie edycji bloku generuje powyższy komunikat o błędzie, którego treści nie rozumiem. Problem z BACK to już tylko drugorzędna sprawa - wynik błędu w czasie zainicjowania polecenia DRAWORDER.

Z problemem poradziłem sobie tak, że rozbiłem blok, a następnie z jego elementów zdefiniowałem taki sam i wewnątrz tego nowego bloku polecenie DRAWORDER działa już poprawnie.

****
Z kreskowaniem nie jest tak prosto ponieważ mam wszystkie w blokach. zresztą nie mogę uzyskać poprawnego, bo za każdy razem wzór jest błędny. Na roboczo pomogło otwarcie rysunku w innym darmowych CADzie, wejście w edycje kreskowania i wyjście - wzór wrócił do poprawnego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić co mogło być przyczyną problemu. Prawdopodobnie blok tak został zdefiniowany, że wspomniane polecenie nie mogło być wykonane na elementach w tym bloku. W przypadku kreskowania, wzór zapisywany jest także w rysunku. Jeśli kreskowanie jest niepoprawnie wyświetlone/przeskalowane i tak zostanie zapisane, to może pojawić się sytuacja opisana jak powyżej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kreskowaniem to podejrzewam, że problem jest gdzieś w "okolicach" kwestii "Szerokość pisaka ISO". Wzór HONEY nie ma zdefiniowanego tego parametru normalnie, ale w tych uszkodzonych kreskowaniach w oknie właściwości pojawia się wartość 1mm, a w normalnie dla tego wzoru pole jest puste....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.