Wybór wersji ZWCAD po kliknięciu na ikonkę rysunku DWG


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poniżej zamieszczam opis jak powiązać wersję programu ZWCAD z plikiem DWG.

Mówiąc w skrócie chodzi o ta, aby po kliknięciu na plik DWG, została otworzona odpowiednia wersja ZWCAD i wczytana do niej kliknięty rysunek.

1. proszę otworzyć dowolny folder i wybrać "Opcje folderów"

r01.gif

2. wybieramy zakładkę "Typy plików" i z listy rozszerzenie DWG

r02.gif

3. Klikamy na przycisk "Zaawansowane"

r03.gif

4. Wybieramy pozycją open i klikamy Edytuj

r04.gif

5. Klikamy na przycisk Przeglądaj i znajdujemy pełną ścieżkę dostępu do pliku ZWCAD.exe w wersji, w której chcemy automatycznie uruchamiać program.

r05.gif

Przykładowa ścieżka:

"C:\Program Files\ZWCAD 2009 Pl\ZWCAD.EXE" "%1" 

Proszę zwrócić uwagę, że:

- ścieżka do pliku ZWCAD.exe musi być umieszczona w cudzysłowach.

- na końcu linii muszą być wprowadzone znaki "%1" także w cudzysłowach (jak w przykładzie powyżej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W Viście to jest w Panel Sterowania -> Programy Domyślne -> Ustaw skojarzenia. W Liście plików Należy znaleźć interesujace rozszerzenie, tutaj: ".dwg". Należy zaznaczyć ten plik i kliknąć przycisk "Zmień program". W kolejnym oknie wybieramy właściwy program, jeśli nie ma go w liście, należy kliknąć "Przeglądaj" i znaleźć na dysku program z którego powinien być otwierany program. Wszytko potwierdzić OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem to robić również z poziomu zwykłego okna we właściwościach plików, ale ani jednym, ani drugim sposobem nie wychodzi. W plikach na liście są ZWCAD.exe wersja 2008 polska i 2009 wersja angielska, kiedy próbuję wybrać ZWCAD.exe z folderu ZWCAD 2009 PL, nie pojawia się żaden program dodatkowy, pozostają 2008 PL i 2009 Ang. Czy można coś na to poradzić, czy może trzeba odinstalować wersję angielską.

Już sobie poradziłem trochę przy pomocy syna musiałem pogrzebać w rejestrach zmieniłem ścieżkę na ścieżkę do polskiej wersji i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.