Propozycje nowych funkcji dla kolejnej wersji ZWCAD+ 2016


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W ZWCAD+2015 jest coś takiego jak Centrum Projektanta. To narzędzie można włączyć przez Ctrl+2. W oknie zobaczymy drzewo z otwartymi rysunkami i występujące w nich style, warstwy, bloki, itp., które w łatwy sposób (przez przeciągnięcie) można przenosić między rysunkami.

 

attachicon.gifcentrum_projektanta.png

Pozdrawiam

Znam Centrum Projektanta i niestety jestem zawiedziony jego funkcjonalnością. Na tle możliwości jakie daje Drawing Explorer w Brics_cadzie to DC wypada bardzo słabo. Nie wiem, może nie wiem jak z niego korzystać, ale jak wchodzę np. Style wymiarowania to widzę jakie są dostepne, niestety nic nie mogę z nimi zrobić. Zero możliwości edycji. Podobnie jest z innymi funkcjami. Bloki pokazuje, ale nie można nic z nimi zrobić, Rodzaje linii podobnie - zero możliwości edycji. W Drawing Explorer mogę wejść w dowolną część okna, np Bloki i szybko podmienić nazwę bloku, zobaczyć ile jest bloków na rysunku, usunąć blok  (wtedy wszystkie bloki w rysunku zostają usuniętę), sprawdzić czy blok jest rozbijalny czy nie. Podobnie inne zakładki. Np. w zakładce DIMSTYLES mogę wyedytować dowolny styl wymiarowy, zaktualizować go, zmienić nazwę, ustawić jako aktualną itd. itp. Drawing Explorer pozwala na większą edytowalność, a DC poza tym, że pokazuje, że coś takiego jest nie umożliwia nic poza skopiowaniem. Żeby przekopiować style lub inną rzecz nie muszę odpalać DC, a jeśli służy on tylko do kopiowania styli i innych rzeczy między rysunkami, to nie tego poszukuję pisząc o możliwościach Drawing Explorer na wzór Brics_cada. Polecam wszystkim wypróbowanie możliwości jakie DE, a jestem pewien, że wielu przekona się, że to bardzo przydatne i skuteczne narzędzie w codziennej pracy z plikami dwg.

Witam

ZWCAD umożliwia tworzenie obwiedni kreskowana w czasie jego tworzenia. Wystarczy w oknie kreskowania zaznaczyć opcję "Zachowaj obwiednie". 

Jeśli nie zaznaczymy tej opcji, to możemy dodać obwiednie później. W tym celu należy kliknąć dwukrotnie na kreskowaniu, w oknie opcji jest przycisk "Odtworzenie granic" który doda obwiednię, za którą możliwe będzie rozciąganie kreskowania przez uchwyty. Obie opcje zaznaczyłem na poniższym screenie.

 

Postaram się dowiedzieć czegoś o planach wprowadzenia tej klasy. Dam znać kiedy będę wiedział coś więcej

Dziękuję za informacje. Nie zupełnie o to mi chodziło, ale powyższa funkcja spełnia moje oczekiwania. Co prawda zdążyłem wykonać tylko kilka szybkich testów, ale póki co działa jak powinno. Czy jest możliwość ustawienia domyślnie gdzieś w opcjach, żeby program zawsze  "zachowywał obwiednię" i żeby nie trzeba było z każdym nowym rysunkiem pamiętać o oznaczeniu tego pola??

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko nadmienić, że mam obiecane kody i rozesłałem je poprzez prywatne wiadomości.

 

Gdyby ktoś miał potrzebę, to poproszę o informację poprzez forum.

 

Pozdrawiam

 

 

PS.

 

Z tego co wiem, można także odtworzyć obwiednie na podstawie samego kreskowania (już istniejącego).

post-1-0-79844300-1430167543_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dałoby radę wprowadzić obsługę "brył organicznych" typu NURB w wersji 2016. Mija  2lata już, a problem nie wdrożony.

 

przykład ostatni http://www.tsplines.com/products/what-are-t-splines.html

 

To otworzy bramę do obsługi obiektów "organicznych" z biblioteki 3D Warehouse.

 

p.s. Nie sądzę by Chińczycy byli słabsi matematycznie od chociażby Rosjan i Niemców (którzy ogarnęli po swojemu tą problematykę)

 

Freeform1.gif

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dodam swoje dwa grosze w sprawie zwiększenia możliwości ZWCADa:

 

Funkcja JOIN: Zaznaczone dwie polilinie (również linie), które mają punkt wspólny -> wciśnięcie przycisku JOIN -> połączenie tych dwóch odcinków (z zamianą linii na polilinię).

 

Obecnie działa to tak, że dopiero po uruchomieniu funkcji JOIN można wybierać polilinie (linie) do połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ponieważ żbliża się koniec roku i pewnie niedługo pojawi się nowa wersja ZWCad+ 2016 (wątpię, żeby wyszedł service pack 4 dla ZWCad+ 2015), dlatego w tym miejscu zgłaszam prośbę o korektę w działaniu funkcji: Edycja tekstów wielowierszowych.

Proszę o zwrócenie uwagi projektantom oprogramowania, że podczas edycji tekstów wielowierszowych dobrze byłoby, gdbyby okienko z funkcjami formatawania tekstu pojawiało się nad (albo pod) oknem z edytowanym tekstem. W tej chwili podczas edytowania tektów wielowierszowych złożonych z jednego (dwóch, trzech....) wiersza(y) belka z funkcjami formatowania tekstu zawsze wyświetla się tak, że przykrywa tekst edytowany (lub jeden z wierszy tekstu). Trzeba albo zoomować albo przesuwać obraz, aby zobaczyć co jest edytowane. Największy problem jest gdy tekst ma jeden lub dwa wiersze, bo wtedy prawie cały tekst jest przykryty "belką" z funkcjami. Czy nie prościej i czytelniej byłoby, gdyby "belka" pojawiała się nad/pod tekstem edytowanym?

Na pewno usprawni to pracę wielu osobom, które często mają doczynienia z edycją tekstów wielowierszowych.

 

Dla zobrazowania problemu załączam screen pokazujący jak wyświetla się okno (belka) z opcjami formatowania tekstu podczas edycji tekstów wielowierszowych.

Pozdrawiam

post-415-0-38372600-1443905171_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

o planach odnośnie nowych wersji będziemy informować za kilka dni.

 

Być może SP4 do 2015 pojawi się w grudniu (nie jest to jednak przesądzone).

 

Jaki ma Pan vernum? Ja sprawdzałem to na kilku komputerach, na różnych wersjach i nie zauważyłem tego.

 

post-1-0-28532600-1444026308_thumb.png

post-1-0-58324300-1444026308_thumb.png

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie "powinny" pojawić się w ZWCAD ARCHITECTURE korekty o których wspominałem:

 

Raczej do Patch Architecture SP3 2015

12-09-2013

https://forum.cad.info.pl/topic/815-co-warto-udoskonalić-w-zwcad-architecture/?p=4617

 

21-10-2013
Single Winder Stairs / Schody zabiegowe

https://forum.cad.info.pl/topic/815-co-warto-udoskonalić-w-zwcad-architecture/?p=4890

 

koty wysokościowe zgodne z normami europejskimi - wystarczy dodać

https://forum.cad.info.pl/topic/815-co-warto-udoskonalić-w-zwcad-architecture/?p=8178

 

 

Raczej do wersji 2016

17-10-2013 Szpilki opisowe stolarki (styl archicadowy) + graficzno-tekstowy styl zestawienia stolarki

https://forum.cad.info.pl/topic/815-co-warto-udoskonalić-w-zwcad-architecture/?p=4877

styczen 2015

https://forum.cad.info.pl/topic/815-co-warto-udoskonalić-w-zwcad-architecture/?p=7699

 

Obsługa brył organicznych AcDbSubDMesh Class

https://forum.cad.info.pl/topic/815-co-warto-udoskonalić-w-zwcad-architecture/?p=7560

 

Stopnice, balustrady i inne konstrukcje schodów

https://forum.cad.info.pl/topic/815-co-warto-udoskonalić-w-zwcad-architecture/?p=7899

 

na tych zagadnieniach mi szczególnie zalezy

https://forum.cad.info.pl/topic/815-co-warto-udoskonalić-w-zwcad-architecture/?p=8061

 

konwerter brył powierzchniowych na solidowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale temat raczej dotyczy gołego ZwCAD'a a nie rozwiązań branżowych. W samym golasie jest tyle do poprawy i wg mnie producent powinien skoncentrować się na platformie bazowej. ServicePacki powinny być niezwłocznie wprowadzane do rozwiązań branżowych, a przy okazji w drugiej kolejności poprawki samych rozwiązań branżowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

o planach odnośnie nowych wersji będziemy informować za kilka dni.

 

Być może SP4 do 2015 pojawi się w grudniu (nie jest to jednak przesądzone).

 

Jaki ma Pan vernum? Ja sprawdzałem to na kilku komputerach, na różnych wersjach i nie zauważyłem tego.

 

attachicon.gif2015-10-05 08_18_29-ZWCAD+ 2015 Pro - Rysunek1.dwg.png

attachicon.gif2015-10-05 08_17_25-ZWCAD+ 2015 Pro - Rysunek1.dwg.png

 

Pozdrawiam

U mnie to samo co u Chrisa. ZWCAD+ 2015 Sp2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

posiadam ZWCad+ 2015 SP3.1 vernum = "2015.08.15(27483)". Dodatkowo zainstalowa jest nakładaka BIK9.2.2.

 

Sprawdziłem w biurze na programach od konkurencji i tylko ZWCad wyświetla okno edycji w taki sposób, że przykrywa pole tekstowe i sam tekst.

Dopatrzyłem się pewnej zależności, która to ma wpływ na to jak wyświetlana zostaje belka formatowania tekstu. Na to czy "belka" formatowania wchodzi na tekst wpływa justowanie (wyrównanie) pola tekstowego oraz wielkość samego pola, która to czasami pomimo wpisanego tekstu jest ustawiona na minimum. Nie jest to może jakiś wielki problem programu, ale dość niekomfortowy. W przypadku innych programów typu CAD, program potrafił wyświetlić belkę formatowania tekstu albo nad, albo pod polem tekstowym tak, że nie przekrywało tekstu.

Zwracam uwagę na takie niewielkie szczegóły w działaniu programu, bo konkurencja pokazuje, że można to dopracować.

 

Załączam plik, w którym umieściłem kilka tekstów wielowierszowych, przy edytowaniu których belka formatowania tekstu wchodzi na pole tekstowe i zasłania sam tekst.

 

Czy są już jakieś informacje dotyczące planowanego terminu wydania ZWCad+ 2016 i ewentualnie jakaś lista zmian/nowości w kolejnej wersji?

Pozdrawiam

Tekst wielowierszowy ZWCad+ 2015 SP3.1.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- grip środkowy - dodatkowy znacznik wyświetlany w środku np. w polilinach (obecnie brak)

Bardzo dobry pomysł. Korzystam z tej opcji w AutoCAD i jest to tam bardzo dobrze rozwiązane. Po najechaniu myszką na którykolwiek grip na polilinii (również środkowy, który tam istnieje) pojawia się dodatkowa lista opcji dla gripa.

 

  • Gripy końcowe i w punktach załamania polilinii mają opcje dodaj punkt lub usuń punkt, co zastępuje komendę _pedit -> Edit vertex -> Next/Previous ->Insert
  • Gripy środkowe mają dodatkowo opcję zamień na łuk lub zamień na linię (w zależności czy grip środkowy znajduje się odpowiednio na linii lub łuku polilinii) - w ZWCAD chyba nie ma odpowiednika takiej funkcji. Ja zwykle w takiej sytuacji posiłkuję się rozdzieleniem polilinii a następnie łączę je ze sobą funkcją Fillet.

 

Taka dodatkowa obsługa gripów jest bardzo wygodna i jak widać zastępuje kilka czynności w jednym ruchu myszki. Co prawda można bez niej żyć ale łatwiej będzie przejść na ZWCAD z AutoCAD, gdy się ta funkcja w ZWCAD pojawi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to czy "belka" formatowania wchodzi na tekst wpływa justowanie (wyrównanie) pola tekstowego oraz wielkość samego pola, która to czasami pomimo wpisanego tekstu jest ustawiona na minimum. Nie jest to może jakiś wielki problem programu, ale dość niekomfortowy.

 

 

Witam

Wydaje mi się, że problem z pojawiającą się belką, która może zasłaniać tekst jest uzależniony właśnie od zerowego obszaru. Po powiększeniu obszaru tekstu za pomocą linijek, już jest wszystko w porządku. Być może jest to związane z tekstami, które są tworzone automatycznie, a obszar jest ustawiony właśnie na 0. Informacja została przekazana do ZWSOFT. Na nowym rysunku nie udało mi się tego powtórzyć, pewnie dlatego, że najpierw wybiera się obszar w którym ma być umieszczony tekst.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

dzisiaj zauważyłem, że główna strona zwcad.pl została trochę odświeżona (przebudowana). Wczytałem się w komunikaty i napotkałem na dwa zdania, które mnie zaskoczyły:
 

"Wkrótce opublikowany zostanie także program trzeciej generacji - ZWCAD 2017. Będzie to następca ZWCAD+, ze zoptymalizowanym kodem na bazie kilkunastoletnich doświadczeń, wykorzystujący potęgę systemów 64-bitowych oraz różnych platform."

 

W pierwszym zdaniu zaskoczyła mnie data. Czy na pewno chodzi o 2017, czy jest to tylko chochlik i autorowi chodziło o wersję 2016? Czy może jednak program będzie nazywał się 2017, jak to ostatnio bywa dziwna (czyt. głupia) moda, że jeszcze dobrze rok się nie zaczął, a już mamy wersję na przyszły rok datowaną... Jeszcze odrobina fantazji marketingowców i będą nam już wciskać programy datowane na 2020 rok...

A może po prostu przyjdzie czekać nam na program do I może II kwartału 2016 i już za wczasu zadbano o jego odpowiednią nazwę (zgodną z duchem czasu i panującą modą)???

 

W drugim zdaniu bardzo pozytywnie zaskoczył mnie fakt, że ZWCad w końcu zostanie zoptymalizowany pod kątem systemów 64-bitowych.

Kiedy możemy spodziewać się bardziej szegółowych danych o wprowadzonych nowościach i zmianach (usprawnieniach) oraz o planowanym wejściu nowego wydania na rynek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było zeby użytkownicy ZWCAD Architecture 2015 mogli aktywowac wersje intellicadową 2012 tak samo jak uzytkownicy wersji ZWCAD+ wersji 2012+ i wyższych na tym samym komputerze.

 

Przechodziłem z wersji 2012+ na Architecture i ta mozliwosc jest nieaktywna.

 

Program SPECBUD eksportuje mi zbrojenie do wersji 2012. Ograniczeniem jest plik do 800kB, bo wersja demo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest wypowiedź Jenny z ZWSOFT "Yes, ZWCAD 2012 is free for the customer who bought higher version. If you have activated the higher version in your computer, then ZWCAD 2012 in the same computer is activated automatically."

You could download ZWCAD 2012 from following link:
http://download1.zwsoft.com/en/ZWCAD/ZWCAD2012/ZWCAD2012EngWeb.msi

 

Użytkownicy tzw. "golasów" mogą to zrobić, branżowcy już nie (mimo używania silnika 2012+,2014+,2015+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że zniknęły z oferty wszystkie wersje 2015+? Z informacji od dystrybutora wynika, że oferowana będzie wersja ZwCAD Classic, która funkcjonalnie jest odpowiednikiem wersji 2012. Tak więc zamiast zgodnie z tematem wątku rozmawiać o nowych funkcjonalnościach 2016+ mamy krok w tył o 4 lata. Wszystko w pogoni za pierwowzorem który wersję 2017 wypuści w kwietniu 2016 i spodziewam się że zgodnie z harmonogramem o którym pisał dmateusz3 mamy wersję ZwCAD2017 w kwietniu 2016. Ci którzy zamierzali kupić rozwiązanie branżowe mogą się rozglądnąć po konkurencji bo przez najbliższe pół roku ZwSOFT nic dla nich nie ma. Ci którzy chcą kupić golasa mogą wziąć 2012 z wyprzedaży lub Classic z opcją aktualizacji do 2017 w przyszłości. Co będzie niósł ze sobą ZwCAD Classic funkcjonalnie hmm..... trzeba by ściągnąć i przetestować. Tak więc mamy oto taką sytuację że w pogoni za konkurencją producent cofnął się na z góry upatrzone pozycje w celu nabrania rozpędu ;-)


Tu jest wypowiedź Jenny z ZWSOFT "Yes, ZWCAD 2012 is free for the customer who bought higher version. If you have activated the higher version in your computer, then ZWCAD 2012 in the same computer is activated automatically."

You could download ZWCAD 2012 from following link:
http://download1.zwsoft.com/en/ZWCAD/ZWCAD2012/ZWCAD2012EngWeb.msi

 

Użytkownicy tzw. "golasów" mogą to zrobić, branżowcy już nie (mimo używania silnika 2012+,2014+,2015+)

Ja miałem i mam zabezpieczenie sprzętowe a przy przejściu na wersję architecture kazali mi wymienić klucz na inny na którym nie mogę uruchomić żadnej wcześniejszej wersji. Coraz bardziej tego kroku żałuję.

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja miałem i mam zabezpieczenie sprzętowe a przy przejściu na wersję architecture kazali mi wymienić klucz na inny na którym nie mogę uruchomić żadnej wcześniejszej wersji. 

 

Jak pisałem kilka miesięcy temu, jeśli ktoś ma wersję branżową, a chciałby mieć golasa, to wystarczy wiadomość na priva.

Prześlę kody, które aktywują takową wersję.

 

Z tego co pamiętam to przesyłałem kody dla Pana.

 

Jutro będę miał nową pulę kodów aktywujących "golasa" i prześlę je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Dzięki. Miałem softkey ale "wyszedl" w międzyczasie wszedł SP do architcture więc sobie pracuję na wersji z architecture i jest OK. Różnica jak dla mnie jest odczuwalna. Jak rozumiem co do silnika wersja podstawowa i architecture obecnie się niczym nie różnią. Zapewne się na jakiś czas rozjadą przy najbliższym servicepack'u jeśli w ogóle wyjdzie przed wersją 2017+.

 

Wg Jenny na razie trzeba poczekać na oficjalną wiadomość w sprawie sporu AUTODESK-ZWSOFT
"Dear all,
we are confirming the litigation settlement details with Autodesk please wait for the final official news.

Czyżby poszło o patenty? Wiesz coś więcej w tym temacie o co idzie spór? Merytorycznie to w zasadzie się nic nie dzieje. Ot odłożono o pół roku wydanie kolejnej wersji, ale jakoś tak wizerunkowo niefajnie się porobiło. Oczywiście mówię o obecnych użytkownikach. Potencjalni nowi nabywcy mogą mieć wątpliwości czy nie wybrać sie na zakupy do konkurencji.

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie