gubienie przyciągania, przyciaganie do punktu poza aktywnym ekranem


dex78

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie zamierzam kupić zamiennik autocada, ale ze jego cena jest absurdalna(jak na warunku polskie) jestem w końcowej fazie testowania ZWcada oraz inny_cad`a, na początku przewagę miał zwcad, ale jeden błąd i brak jednej opcji (chyba, że nie potrafię jej uruchomić) stawia jego wygraną pod znakiem zapytania. Pytanie czy można jakoś temu zaradzić.

Kwestia pierwsza- nie wiem czy jest możliwość włączenia opcji by podczas rysowania było widoczne okno z jednostkami jak w załączniku.

Kwestia druga-czasami, bywały rysunki, że bardzo często ( wielkość rysunku to 6MB, bez rastrów) program gubi-ucieka przyciąganie, zamiast łapać punkt w pobliżu kursora, łapie gdzieś poza  widocznym obszarem (prawdopodobnie punkt z ostatnio narysowanego elementu). Podczas próby wykonania odbicia lustrzanego zaznaczonego elementu nie łapie 2 punktów w celu ustalenia osi symetrii, albo jesli tą oś chce narysować obok tego obiektu jako pionową, obdicie jest pod innym kątem(pewnie kwestia tego ze przyciagany jest kursor do innego gdzie dalej oddalonego punktu).

post-913-0-18251200-1424418390_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w podobnej sytuacji w 2009, testowałem program belgijski i chiński i wybrałem chiński za najlepszą kompatybilność do Autocad2006. Od 2013 wyłącznie ZWCAD ARCHITECTURE. Reprezentuję branżę konstrukcyjną (ale kreślę Architekturę też, jako wsparcie). Używam nakładki pod ZWCAD+ np. E-CAD. Program konstrukcyjny SPECBUD generuje rysunki do ZWCAD+ także, potem je podkańczam i gotowe.

 

W/w sytuacja mi się także zdarza, ale to bardzo rzadko (wyłączam lokalizacje F3, mam ortho F8 i odbijam)

 

Etykieta dynamiczna przy kursorze jest opcją którą można aktywować

post-140-0-88235600-1424419919_thumb.jpg

 

 

Dodatkowy plus to świetny serwis UI_Szansy - telefoniczny i zdalny-internetem i na forum.

 

np. ostatnie moje zgłoszenia:

http://forum.cad.info.pl/topic/815-co-warto-udoskonalić-w-zwcad-architecture/?p=7874

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt, można włączyć orto i lustro działa. nie mogę właśnie znaleźć opcji dynamicznej etykiety, w programach, które używałem była w zakładce opcje, tutaj natomiast nie widzę. To powinna być ikonka nad paskiem komend "dynamic input" ale mimo, ze jest wlaczona nie ma etykiety obok kursora.

 

Jeszcze jedna kwestia zwiazana z uciekaniem przyciagania, kiedy zaznaczony obiekt chce gdzieś przenieść i zaznaczam miejsce kursorem i ten nie reaguje, trzeba nacisnac przycisk myszki pare razy zanim zalapie. myszka działa dobrze, więc to nie wina wadliwego przycisku.

Edytowane przez dex78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ikona od wprowadzania dynamicznego w ZWCAD+2015 jest umieszczona na dole okna (czwarta od prawej) i umożliwia wyświetlanie poleceń tylko podczas ich wprowadzania. Za wyświetlanie odległości przy kursorze odpowiada śledzenie biegunowe.

Odnośnie przyciągania i łapania punktu z ostatniego obiektu... Czy prawy przycisk myszy jest ustawiony, aby działał jako ENTER, gdy polecenie jest uruchomione? Proszę spróbować przeczyścić rysunek poleceniem purge i zapisać jako dwg2010 i sprawdzić- najlepiej po ponownym uruchomieniu programu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczność etykiet przy kursorze na kierunku X, Y, prostopadłym i równoległym do ostatniego odcinka .

 

Informacja taka zawsze wyświetlana w lewym dolnym narożniku, ja ten tryb osobiscie wyłączam (każdy ma osobiste preferencje)

 

attachicon.gifZWCAD+-label03.jpg

attachicon.gifZWCAD+-label04.jpg

attachicon.gifZWCAD+-label05.jpg

attachicon.gifZWCAD+-label06.jpg

właśnie nie ma tego przycisku jak u Pana "dynamic labeling" a w helpie też nie nic na ten temat a mama wersje testowa +2014. dla mnie wygodniej jest przy kursorze miec taka informacje niż na dole w rogu ekranu.

Witam

Ikona od wprowadzania dynamicznego w ZWCAD+2015 jest umieszczona na dole okna (czwarta od prawej) i umożliwia wyświetlanie poleceń tylko podczas ich wprowadzania. Za wyświetlanie odległości przy kursorze odpowiada śledzenie biegunowe.

Odnośnie przyciągania i łapania punktu z ostatniego obiektu... Czy prawy przycisk myszy jest ustawiony, aby działał jako ENTER, gdy polecenie jest uruchomione? Proszę spróbować przeczyścić rysunek poleceniem purge i zapisać jako dwg2010 i sprawdzić- najlepiej po ponownym uruchomieniu programu.

Pozdrawiam

przycisk myszy nie działa jako enter, ale spróbuje wyczyścić rys. i zapisać w wersji 2010 i sprawdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.